Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celulitida a strie patří mezi estetické problémy, které se ti na kůži mohou objevit. Spousta z nás je má, a i když se snažíme zbavit se jich, ne vždy to jde snadno.

Pryč se STRIEMI. Boj proti věčnému nepříteli

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 25.08.2016, 16:15 | 25.08.2016, 16:15 | Krásná.cz/Mersmerize

Celulitida a strie patří mezi estetické problémy, které se ti na kůži mohou objevit. Spousta z nás je má, a i když se snažíme zbavit se jich, ne vždy to jde snadno.

Dřív se tvrdilo, že strie a celulitidu mají jen ženy s nadváhou nebo obézní lidé. Teď už se samozřejmě ví, že to není pravda a strie mohou mít také ty štíhlejší z nás. Zkrátka nevyhnou se nikomu a stačí málo a už můžeš mít na problém zaděláno.

Co to jsou strie?

Strie jsou prasklinky, jizvičky na kůži. Mají od červené až po bílostříbrnou barvu.

Jak strie vznikají?


Lidská kůže je velice elastická. Musí taková být kvůli růstu, tloustnutí, při těchto procesech se kůže napíná. A pokud tyto změny probíhají příliš rychle a kůže se extrémně napíná a nemá dostatek výživy, vznikají strie.

 

Nadváha
Kila navíc a přílišné napínání kůže jsou nejčastějšími příčinami za vznik strií. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nejpatrnější je to zřejmě u těhotných žen, kdy se jim kůže na břiše rychle napne a po porodu opět "splaskne“ – proto se v tomhle případě nejčastěji utvoří na bříšku.

Kde nejčastěji vznikají?


Mezi problémové partie, kde strie najdem, nejčastěji patří stehna, zadeček, bříško, ale můžeme je najít i na prsou a bocích. Dá se říct, že strie můžeš najít v podstatě na kterékoliv části těla, protože kůži máme (z většiny) všude – tím pádem, tam, kde můžeš nabrat či zhubnout, se můžou vytvořit strie.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Celulitida: Jak vzniká a jak nejlépe na ni?
Bojujeme proti pigmentovým skrvnám
Opalování bez rizika

U koho vznikají?

Mohou vzniknout v podstatě u kohokoliv – u mužů i u žen. Nejvíce se objevují díky hormonálním změnám v těle, obezitě, po těhotenství, díky dědičnosti či po rychlém váhovém úbytku.

Jak se jich zbavit?


Existuje vážně hodně rad a metod, jak se jich zbavit, a každý doporučuje nějakou jinou. Proč? On každý člověk není stejný a na každého zabírá něco jiného, proto to, co působí na jednu dívku, nemusí mít ten samý účinek na tebe. Chce to vyzkoušet několik různých způsobů, než najdeš ten správný. Ale pozor! Často se stává, že se strií nejde zbavit vůbec, jsou to potvůrky.

Důležité je perfektně dodržovat pitný režim. Musíš hodně pít a ne nárazově, ale pravidelně během dne. Doporučuje se vypít až 2 litry tekutin denně, při fyzické námaze i víc. Také nepodceňuj stravování, když budeš jíst zdravě a nebudeš to přehánět s fastfoodem a cukrovinkami, je menší pravděpodobnost, že u tebe budou strie vidět.

 

Solarium
Opálení pomůže tvé jizvičky zakrýt. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Některým dívkám pomohly samoopalovací krémy, které mohou zakrýt ten barevný rozdíl kůže při striích. Nenatírej ale pouze světlá místa, musíš krém nanést na celou oblast, nejlépe na celé tělo. Za vyzkoušení stojí i solárium či klasické sluníčko – s tím bys to ale (kvůli svému zdraví) neměla přehánět.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Strie kůži nesluší. Braňte tělo zevnitř i zvenku
Letní trapasy? Jak se nepotit, jak zakrýt celulitidu a zůstat sexy!

Určitě bych nepodceňovala i krémy speciálně určené k boji proti striím. Například značka Avon, Dermacol či Oriflame podobné krémy mají a nejsou ani rapidně drahé, tak jestli už jsi zoufalá a nic nepomáhá, můžeš je vyzkoušet.

Ovšem… Nejlíp uděláš, když budeš dbát na prevenci. Můžeš totiž ovlivnit, zda se ti strie vytvoří, nebo ne. Jak? Starej se o svou pokožku. Dodávej jí spoustu hydratace, jak pomocí hydratačních krémů (Garnier, L'Oréal) a přírodních tělových olejů (Eucerin, Dermacol). Pokud nechceš investovat do drahých kosmetických přípravků, můžeš si v lékárně koupit obyčejnou vazelínu. Udělá ti skvělou službu a je velmi levná.
 7 hlasů
Vaše hodnocení