Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Používáš pudr, který aplikuješ rovnou na pokožku? Možná tím zamaskuješ nedostatky pleti, ale v dlouhodobém měřítku jí nevědomky škodíš.

Pudr přímo na kůži? Jak si tím ničíš pleť?

aktualizováno 27.04.2012, 00:00 | 27.04.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Používáš pudr, který aplikuješ rovnou na pokožku? Možná tím zamaskuješ nedostatky pleti, ale v dlouhodobém měřítku jí nevědomky škodíš.

Tvá pleť není úplně dokonalá, ale patlat se každý den s make-upem se ti nechce. A tak ses rozhodla, že si vystačíš jen s pudrem. Ouha. Budeš se divit, ale samotný pudr je pro pleť mnohem horší, než když bys nepoužívala vůbec nic!

 

Možná máš pocit, že pudr ti pomůže zakrýt nedostatky pleti, jako jsou rozšířené póry, rudé skvrnky, drobné akné a pupínky. Možná ano, ale působí to nepřirozeně. Navíc pleť vysušuješ, takže ji vlastně povzbuzuješ k tomu, aby se mastila stále víc.

 

Pokud chceš zakrýt jemné nedostatky pleti, místo samotného pudru raději sáhni po tonizačním/tonizujícím krému. Ten pleť hydratuje a vyživuje, zároveň je lehce zbarvený a pomůže ti jemné nedostatky zakrýt.

 

Chyba: pudr na holou kůži


Úlohou pudru není ani tak maskovat, jako spíše fixovat make-up. Pudr prodlouží jeho trvanlivost a bezchybný vzhled, navíc pomáhá proti lesknoucí se pleti. To funguje jen díky tomu, že je pudr sypký a má tendenci pohlcovat vlhkost. Aplikuješ-li ho tedy přímo na pokožku, pudr ji vysuší a pleť se ti začne více mastit. A ty se dostáváš do kolotoče bez konce – mastnou pleť přepudruješ znovu, když se začne více lesknout, tím se znovu zvýší produkce mazu atd. Možná to neuvidíš za den, týden nebo měsíc, ale po pár letech si kvůli tomuhle zločinu proti kráse budeš rvát vlasy z hlavy.

 

 

Chyba: pudr na krém

 

Ani nanesení pudru na pleť ošetřenou krémem není to pravé. Obzvlášť, pokud ho naneseš hned po aplikaci krému. Krém je různě vstřebaný, a tak do sebe pudr vsakuje s různou intenzitou. Díky tomu se ti na obličeji vytvoří flekatý efekt.

 

Chyba: pudr místo make-upu

 

Jak už jsme si řekli, pudr není určený k tomu, aby maskoval nedostatky pleti. Obzvlášť, když jsou trochu intenzivnější. Abys je pak zakryla, musela bys použít skutečně silný nános pudru. Nejen že to vypadá nepřirozeně, ale navíc díky takové vrstvě pleť nemůže dýchat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak na tvářenku, abys nevypadala jako Marfuša
Sháníš bázi pod make-up? Zkus dětský pudr
Tajemství zatraceně špatného make-upu

 

Chyba: pudr pod make-up

 

Make-up musí k pleti dobře přilnout, aby vypadal přirozeně. Pokud mu do cesty postavíš překážku v podobě vrstvy pudru, docílíš maximálně hrbolkatého vzhledu. Make-up navíc bude mít tendenci se rychleji odlupovat a jeho efekt nebude tak dlouhodobý. Pudr patří vždy až na make-up, nikoli obráceně.

 

Chyba: řasenka versus pudr

 

Pudr bys měla nanášet ještě dřív, než řasenku. Jinak hrozí hned dvě rizika. Zaprvé ti může jemný pudr ulpět na čerstvě nalíčených řasách, které pak nebudou černé, ale pudrem obarvené na nude odstín. Což určitě nechceš. Jediné řešení je pak odlíčit se a začít znovu. Druhé riziko spočívá v tom, že když si pudr nanášíš pomocí štětce, mohla bys o čerstvě namalované řasy zavadit a rozetřít si řasenku na tvář. Proto je vždy lepší, použít nejprve pudr a až pak se líčit.

 

Chyba: make-up versus tvářenka

 

I tvářenka by měla přijít až na pudr. Když ji přepudruješ, ztratí se tím její efekt. Tvářenku tedy použij až po pudru a po make-upu.5 hlasů
Vaše hodnocení