Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejsi spokojená s délkaou řas, které ti nadělila příroda? Můžeš si je nechat profesionálně prodloužit. Než se vydáš do salonu, budou se ti hodit odpovědi na nejpalčivější otázky kolem prodlužování řas.

Q&A: Než si necháš trvale prodloužit řasy

aktualizováno 18.09.2012, 18:42 | 26.03.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Nejsi spokojená s délkaou řas, které ti nadělila příroda? Můžeš si je nechat profesionálně prodloužit. Než se vydáš do salonu, budou se ti hodit odpovědi na nejpalčivější otázky kolem prodlužování řas.

Prodloužené řasy jsou krásné a i když nestojí málo, tahle investice se určitě vyplatí. Díky výrazným očím, se kterými budeš konečně spokojená, si budeš připadat atraktivnější a sebevědomější.

 

Vrtají ti ale hlavou otázky, na které bys ráda znala odpovědi, dřív než si řasy necháš prodloužit? Vyzpovídali jsme za tebe Veroniku Kleinerovou, majitelku kosmetického studia Dolce Diva, která se specializuji právě na prodlužování řas.

 

Pro koho se prodlužování řas nehodí?


Dle mého názoru se řasy hodí naprosto pro každého. Naopak, dnes a denně vidím ty změny, kterými klientka projde po prodloužení řas. Většinou oko dostane hloubku, celkový dojem je určitě mladistvější, a hlavně si naše klientky nejvíce chválí pohodlí.


Jedinou kontraindikací jsou různé druhy ekzémů, nebo jiná potřeba, kdy klientka musí oční okolí promašťovat jakoukoliv mastičkou nebo krémem. Při používání mastných složek se totiž lepidlo rozpouští a řasy se samy odlepují.


Je procedura nepříjemná?


Procedura určitě nepříjemná není. Naopak nám klientky často při prvním setu na dvě hodinky usnou a probudí se s krásnými řasami.

 


Když se líčím sama, nedělá mi nanášení řasenky problém. Když mě ale maluje kamarádka, je mi to nepříjemné. Nebude to při prodlužování řas podobné. Myslíte, že to zvládnu?


U aplikace má člověk zavřené oči, takže to není jako s líčením, kdy člověk u nanášení mascary musí mít oko otevřené. Určitě některé klientky poprvé hůře snáší přilepení podlepů, kdy se spodní řasy musí oddělit od horních, aby se nám k sobě nepřilepily, ale napodruhé už je to vždy bez problémů.


Kolik času si mám na proceduru vyhradit?


Tady opravdu velmi záleží na vlastní hustotě řas, ale je dobré počítat 2 - 3hodiny na první aplikace, a hodinku potom na každé doplnění.


Kolik let mi musí být? Potřebuji souhlas rodičů?


Na věku asi až tak nezáleží, ale určitě bych doporučila aplikaci nejdříve v 15ti letech z důvodů přecitlivělosti u mladších generací na některé léky, složky apod.


Jak dlouho mi řasy vydrží?


Tohle je otázka, na kterou se velmi těžko odpovídá. Jak dlouho řasy vydrží? Pokud člověk chodí na doplnění, vydrží mu napořád. Pokud na doplnění nechodí, bude mít super řasy 4 týdny, a potom začnou velmi rychle vypadávat. Poslední zbytky můžou být patrné ještě po 7 – 8 týdnech.


Co když se mi to přestane líbit a budu chtít zpátky svoje přirozené řasy. Jde to?


Řasy se sundávají speciálním removerem. Během 10ti minut můžeš odcházet bez prodloužených řas. Ale nechápu, kdo by to tak mohl chtít. Já osobně dělám řasy přes dva roky a sundávala jsem je jen 2x.

 


Kolik peněz budu potřebovat? A kolik stojí následná údržba, doplňování apod.?


První set stojí 3.200 Kč, ale právě máme jarní akci, takže cena je 2.500 Kč. Doplnění stojí po 2 - 5ti týdnech 500 – 900 Kč. V průměru. V Praze se ceny výrazně liší. Cena prvního setu se pohybuje od 1.000 do 10.000 Kč, kdy obojí je extrém. Já se spíše přikláním k ceně mezi 2.800 až 4.000. Kč. Pokud nechcete odcházet s nehezky slepenými řasami, je lepší si připlatit. Viděla jsem už desítky, možná stovky špatně udělaných řas a je to tragédie. Pokud jdete někam na řasy, jedině na doporučení.


Potřebují prodloužené řasy jinou kosmetiku (dekorativní i na odlíčení), než kterou používám běžně?


Co se týče dekorativní kosmetiky, používáš tu, na kterou jsi zvyklá. Jen se musíš vyhnout voděodolným řasenkám, které nejdou smýt jinak než olejovou složkou. Taktéž krémy apod. se musí nanášet velmi opatrně. Odličovací kosmetika se používá speciální. Jde o vlhčené tamponky, které nemají chloupky, proto neulpívají na řasách.


Nemůžu z toho mít nějakou alergii nebo vyrážku?


Alergické reakce se čas od času u některých klientek projevují. Jde o svědění horního víčka. Pak se musí po nějakou dobu používat speciální, velmi jemné lepidlo, které ale vydrží pouze 14dnů, proto se chodí častěji na doplnění. Potom je také možnost použít speciální mast – velmi opatrně z důvodu spojů. A nebo den před návštěvou salonu vzít speciální prášek na alergii. Většinou alergie trvá ale jen několik dní a potom sama odejde tak, jak přišla.

 


Je problém, když nosím čočky?


Problém to není vůbec. Jen se doporučuje čočky před aplikací vytáhnout. Většina klientek si ale čočky přesto nechává.
 

Mám dost velké oči, nebudou s dlouhými řasami vypadat ještě větší? Je pro mě prodloužení vhodné?


Řasy právě oko dokážou tzv. „modelovat“. Proto se dá s konečným výsledkem velmi vyhrát. Ať už chceme oko opticky zvětšit, zmenšit, prodloužit atd.


Existují různé odstíny řas? Moje přirozené jsou totiž docela světlé.


Existují černé, hnědé, barevné a glitrové. Já osobně ale vždy doporučuji černé, vypadají na všech typech očí nejlépe. Jen se pak třeba u velmi světlých typů používají kratší, jemnější řasy.
 

Moje kamarádka si nechala prodloužit řasy a má je hrozné. Jak poznám, že jsem v dobrém salonu a že se zde pracuje s kvalitním materiálem?


Bohužel – asi nepoznáš. Proto je nejlepší jít někam jedině na doporučení. Také jde o zkušenosti a informace, které ti kosmetička poskytne. Měla by s tebou provést konzultaci, zeptat se, co očekáváš, jakou máš představu, dát ti nějaké možnosti atd.


Na jednom oku mi na půlce úplně chybí řasy, opálila jsem si je omylem nad svíčkou a zatím mi nové nenarostly. Dokážete mi udělat nové?


Je to velmi individuální. Ale ano, většinou vše spravit jde. Ovšem tyto případy musíme znát dopředu a hlavně klientku vidět na vlastní oči. Pak můžeme sdělit, jaká oprava je možná, a co už bohužel nedokážeme. My jsme jeden z mála salonů, které opravy provádějí. Ať už jde o špatně provedenou práci z jiných studií, nebo jsou řasy právě ohořelé, popř. velmi řídké.

 

Chceš si nechat prodloužit řasy? Na kvalitní služby se můžeš spolehnout vpražském Kosmetickém studiu Dolce Diva. Konzultaci ti poskytnou zdarma!

 

Už máš kolem prodlužování řas jasno? Brzy se můžeš těšit na reportáž ze samotné aplikace řas a na názory blogerek a čtenářek, které už prodloužení řas vyzkoušely.4 hlasů
Vaše hodnocení