Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naučila ses udělat nějaký úžasný účes, ale sotva vyjdeš ven, je po něm? Poradíme ti, jak ho zachovat po celý den.

Rady a triky, aby ti účes vydržel celý den

aktualizováno 02.05.2012, 00:00 | 02.05.2012, 00:00 | tej

Naučila ses udělat nějaký úžasný účes, ale sotva vyjdeš ven, je po něm? Poradíme ti, jak ho zachovat po celý den.

Zná to snad každá. Ráno si umyješ hlavu, vyfoukáš vlasy, pracně si vytvoříš účes, který stokrát zdokonaluješ… Jenže sotva otevřeš vchodové dveře, máš po náladě. Venku buď fouká, prší nebo dokonce sněží a než stačíš zaklít, máš po účesu. Hodina práce v tahu a nálada taky. Poradíme ti pár triků, jak účes udržet po celý den.

 

Pořádně umýt a vysušit

 

Základem každé účesu jsou bezesporu mokré vlasy. Nanes šampón, nezapomeň na kondicionér a vlasy důkladně rozčesej. Na dlaň si nastříkej extra silné tužidlo a vetři ho do vlasů. Začni u kořínku a pěnu postupně rozpracuj až ke konečkům. Následně vlasů důkladně rozčesej buď kartáčem, nebo tupírovacím hřebenem.

 

 

Vlasy si rozděl do tří částí a vrchní dvě připni sponou. Spodní vrstvu u krku důkladně vyfénuj, jestli máš fén s ionizérem, pusť na hřívu ještě trochu studeného vzduchu, což vlasy zafixuje. Postupně vysuš celou hlavu a každý pramen nakonec vyfoukej studeným vzduchem. Vlasy nesmí být za žádnou cenu vlhké, než vyjdeš ven, raději počkej, až hlava vystydne a zkus, zda jsou vlasy naprosto suché. Jestli chceš vlasy před fénováním ochránit, pořiď si vlasovou kosmetiku s ochranným tepelným faktorem.

 

Tupírování a lakování

 

Chceš-li mít objemnější účes, nezapomeň si vlasy důkladně natupírovat a každý pramen lehce přelakuj. Netupíruj ovšem moc často, protože se tím vlasy silně poškozují. Jednotlivé pramínky lakuj pouze lehce. Vytvoř si požadovaný účes a vlasy přelakuj silně fixačním lakem na vlasy. Padají ti jednotlivé pramínky tam, kam nechceš? Připni si je sponkou, přelakuj trochu víc a počkej, až lak zaschne. Poté můžeš sponku bez potíží sundat.

 

 

Odstávající vlasy

 

Trápí tě polámané vlasy, které z účesu vykukují na všemožné strany? Chtěla bys mít vlasy hezky jednotné? V tom případě si kup obyčejný zubní kartáček, na který nastříkáš trochu laku nebo tekutého vosku na vlasy a neposlušné kadeře jím přejedeš.

 

Buď v suchu

 

Účes by měl nějakou dobu vydržet, ale nic není odolné proti silnému dešti a měla bys na to myslet. Nos v kabelce neustále deštník, i když vycházíš počasí plného blankytně modré oblohy. Nikdy nevíš, co se během dne stane a zda zrovna nebudeš někde venku, když začne pršet. Počasí je holt někdy nevyzpytatelné. Neustále v kabelce také nos mini lak na vlasy, kterým svůj účes můžeš občas zafixovat. Nic nevydrží věčně, a tak se neostýchej účes občas zkontrolovat.9 hlasů
Vaše hodnocení