Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když jdete večer spát, vlasy se zdají být v pohodě, probudíte se ale s hnízdem na hlavě. Neposedný pramínek ne a ne zůstat na svém místě. Stále trčí z účesu i přesto, že jste se ho několikrát snažily přežehlit. A když jste to zkusily zachránit vod...

Ranní strašák jménem přeležené vlasy? Rady, které fungují a geniální trik s čepicí!

Problémy s vlasy
zdroj: Getty Images Problémy s vlasy
aktualizováno 19.04.2019, 00:00 | 19.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Když jdete večer spát, vlasy se zdají být v pohodě, probudíte se ale s hnízdem na hlavě. Neposedný pramínek ne a ne zůstat na svém místě. Stále trčí z účesu i přesto, že jste se ho několikrát snažily přežehlit. A když jste to zkusily zachránit vodou, tak jste si vlasy tak akorát ulízly a po jejich uschnutí se všechno vrátilo do původního stavu.

Jak celou situaci zachránit bez toho, abyste si celé vlasy musely narychlo umýt? Samozřejmě platí stará pravda, že byste nikdy neměly chodit spár s mokrou hlavou. Nejenže tím vlasy ničíte, ale ráno s nimi budete mít tak akorát potíže. Vlasy ale většinou zlobí i přesto, že se tohoto hříchu nedopouštíte.


Umyjte si hlavu ráno


Největší kontrolu nad vlasy budete mít v případě, že jejich mytí úplně přesunete na ráno a přivstanete si kvůli nim. Stále ale zůstává otázkou, co pak s nimi do druhého dne, přestože po důkladném vyfoukání by jejich tvar měl pár dní vydržet. Držte se tedy těchto rad:


Nechoďte spát s rozpuštěnými vlasy


Vlasy si ve spaní většinou rozcucháte kvůli tomu, že máte divoké sny a vrtíte se. Vlasy se tak nakonec dostanou do nepřirozené pozice, načež na nich na několik dalších hodin usnete a nezvyklý účes si tím zafixujete. Vyhnete se tomu tím, že si na noc spletete vlasy do copu nebo culíku. Jeden nebo dva copy volte v případě, že vám nevadí lehké zvlnění vlasů.

 

Problémy s vlasy
(Foto: Getty Images)


Pokud se rozhodnete raději pro culík, zvolte nějakou volnější gumičku nebo místo ní použijte třeba šátek, aby se vlasy zbytečně nelámaly. Jestliže se pyšníte delší hřívou, můžete zkusit také domácí drdol, rozhodně volnější, aby vás z něj ráno nebolela hlava.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Uvažujete o prodloužení vlasů? Výhody a nevýhody všech metod
19 PRAVIDEL pro nejkrásnější vlasy, ze kterých NIKDY NESLEVUJ
Rychle se ti mastí vlasy? Odhalujeme nejčastější příčiny


Střídejte to


Vlasům dopřejete odpočinek, když se neupnete pouze k jedné z těchto technik. Pokud už si několikátý den v kuse češete na noc drdol, zkuste to pro změnu s volnějším copem, díky kterému vašim vlasům ulevíte.


Čepice


Jestli jste si ale vlasy přece jen přeležely a pramínky už po spánku nemohou být víc neposedné, rozčešte je a nasaďte si na hlavu čepici, konečky z ní nechte zespodu vykukovat. Nemusí jít vyloženě o kulich, postačí i nějaká tenčí, která ale pokryje hodně vrchních vlasů. Když to vydržíte tak půl hodiny, přeležené vlasy si lehnou a zafixují se do stabilní pozice.

 

Problémy s vlasy
(Foto: Getty Images)


Máte-li potíže s tím, že vlasy nedrží, možná také bude problém ve vašem sestřihu, který jim zkrátka nesedí. Zeptejte se své kadeřnice, jestli máte pěšinku upravenou podle růstu vlasů, jinak si nikdy nelehne na místo. A nechte si vlasy sestříhat tak, aby jejich úprava byla snazší a účes vzdušnější, klidně i za cenu zkrácení vlasů. Pořád jsou lepší kratší a zdravější vlasy, než mít dlouhé vlasy jako divoženka.0 hlasů
Vaše hodnocení