Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Klukům možná všechna naše patlátka na rty připadají úplně stejná, my holky ale rozdíly poznáme. Jaké jsou výhody a nevýhody rtěnek i lesků na rty a kdy je lepší zvolit který z nich?

Rtěnka versus lesk: Kdy je co lepší?

Dlouhé řasy
zdroj: Thinkstockphotos Dlouhé řasy
aktualizováno 02.08.2015, 00:12 | 02.08.2015, 00:12 | Krasna.cz/trm

Klukům možná všechna naše patlátka na rty připadají úplně stejná, my holky ale rozdíly poznáme. Jaké jsou výhody a nevýhody rtěnek i lesků na rty a kdy je lepší zvolit který z nich?

I holky, co se moc nemalují, rády přetřou své rty aspoň občas leskem, a hned mají mnohem svůdnější styling. Rtěnky a lesky na rty by prostě neměly chybět v kosmetické taštičce žádné z nás. K čemu jsou dobré?


Balzám na rty


Balzám, pomáda, tyčinka na rty... Na rozdíl od rtěnky nebo lesku není primární účel tohoto produktu zdobit, ale pečovat. Proto jsou balzámy dost často bez barvy a přeslazených příchutí. Mají naše rty především vyživovat a hydratovat, ošetřit a hojit suchá místa nebo popraskané rty a dodat jim ochranná film.


Spousta dívek používá jen balzám, proto se samozřejmě vyrábí takové, které mají jemně barevný nádech. Rozhodně působí ale vždy decentně, nemusíš se bát, že by ses balzámem zmalovala.

 

Anketa
Co používáš v létě na rty nejčastěji?
 


Lesk na rty


Pokud kombinuješ rtěnku a lesk, je účel obou jasný – rtěnka dodá rtům barvu, lesk konečnou jiskru. Řada mladých dívek ale považuje rtěnku za zbytečnou, hodí se podle nich spíše pro dospělejší ženy, které se víc líčí. Samotný lesk působí mladistvě, svůdně a sladce.


Lesk vyvolává na rtech efekt vlhkosti, proto působí tak sexy. A pro muže neodolatelně, doslova vybízí k polibku. Lesk sice ze rtů rychle mizí, a při líbání obzvlášť, ale jeho aplikace je rychlá a snadná. A spoustě kluků připadá nanášení lesku štětečkem na rty jako hodně svůdná záležitost. ;-)


Jaké má nevýhody? Lesk je především estetická záležitost, jeho složení nemá za úkol o naše rty pečovat. Naopak, mnohdy obsahuje různé látky, jako částečky třpytek, ale i výrazná aromata a parfemaci, které mohou naše rty výrazně vysušovat. Při výběru lesku tedy vždy dbej na kvalitu a ideálně pod něj používej hydratující balzám.


Rtěnka


Pokud nejsi zvyklá líčit se rtěnkou, bude to chtít ze začátku trochu tréninku, aby byl efekt takový, jaký očekáváš. Rtěnka dodá rtům vitalitu a pomocí ní můžeš snadno zvýraznit nebo zamaskovat to, co potřebuješ.


Protože je rtěnka výrazně barevnější, chce to při jejím nanášení víc soustředění. Lesk na rty si naneseš klidně poslepu, rtěnku by sis měla aplikovat vždy raději před zrcadlem. Ideální je spolu se rtěnkou kombinovat i konturovací tužku, kterou si orámuješ tvar rtů, a poté rty vybarvíš rtěnkou ve stejném odstínu.

 


Po první vrstvě rtěnky obtiskni rty do ubrousku a přetři je znovu. Pak můžeš rty ještě lehce přepudrovat. Díky tomu ti rtěnka vydrží skutečně dlouho, navíc se nebude rozmazávat.


Při líčení platí, že vždy bys měla zvýraznit jen jedno – rty nebo oči. Pokud bys měla výrazně nalíčené oboje, působila bys příliš lacině.


A u rtěnky musíš dávat pozor, aby se ti nerozmazala. To si můžeš ohlídat už při koupi, kdy zvolíš kvalitní neslíbatelný produkt.


Kdy je rtěnka lepší než lesk? Hodí se rozhodně na mimořádnou příležitost, třeba na ples, nebo na glamour večírek. Pokud chceš být za dámu nebo působit dospěleji, správně nanesená rtěnka ti v tom pomůže.13 hlasů
Vaše hodnocení