Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš vědět, jaké jsou největší prohřešky v ličení? Zajímá tě, čeho se při líčení vyvarovat? Tak sleduj dnešní dil Mista Fashion Blogu.

S Mistou před zrcadlem: Nejčastější chyby v líčení

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 3
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 3
aktualizováno 02.05.2013, 16:13 | 02.05.2013, 15:16 | Krasna.cz/trm

Chceš vědět, jaké jsou největší prohřešky v ličení? Zajímá tě, čeho se při líčení vyvarovat? Tak sleduj dnešní dil Mista Fashion Blogu.

První chybou je špatný odstín make-upu. Nesnaž se svůj obličej make-upem ztmavovat. Správný odstín make-upu by neměl být po nanesení na hranici čelisti vidět. Při aplikaci nezapomeň make-up rozetřít lehce i dolů na krk, ať ti nedělá viditelnou linii, pokud barvu úplně netrefíš.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Další záležitostí je rozjasňovač nebo korektor pod oči. Neměl by být příliš světlý, ať nevypadáš jak panda.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Prohřeškem číslo tři je použití bronzeru. Ten nemá za funkci vytvořit ti na obličeji umělé opálení. Spíše ho ber jako tvářenku, případně ho aplikuj tam, kam bys dávala highligther. Rozhodně si ho nedávej na celý obličej, ať nevypadáš jak bronzová socha.


SLEDUJ SERIÁL:

Mista Fashion Blog: Drdol na party i do školy
Mista radí čtenářce Krasna.cz: Jak na akné?
Jaké oční linky jsou pro tebe ty pravé? Mista ti v tom udělá jasno


Dalším problémem je tvářenka. Ta musí být rozetřená do ztracena. Ne žádné tváře ála Marfuša. Takže tvářenku nabírej jemně na štětec a lehkými tahy nanášej. Majitelky světlé pleti by se měly vyhnout příliš výrazným odstínům.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Chyba číslo 5. - nevystínované oční stíny. Perfektního přechodu dosáhneš tehdy, pokud použiješ škálu tří odstínů. Dej si zejména pozor, ať nejtmavší zapracuješ do toho středního odstínu dostatečně důsledně, tam je přechod nejzřetelnější. Také je důležitý štětec, který má delší štětiny, tzv. blending brush.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 5
(Foto: oficiální zdroj)


Další záležitostí je řasenka. Většina z nás se ji samozřejmě snaží navrstvit, abychom měly co nejhustší a nejdelší mrkačky. Ale všeho s mírou! Pokud už máš řasy slepené pod tlustou vrstvou černé hmoty, tak to příliš sexy nevypadá.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 6
(Foto: oficiální zdroj)


A co třebas obočí? Ideální je vykreslit ho stíny místo tužky. Je to jemnější. Odstín zvol tak, aby byl o něco světlejší, než je tvoje barva vlasů. Současně trendy směřují k hustému obočí, takže zapomeň na úzkou vytrhanou čárku.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 7
(Foto: oficiální zdroj)


A poslední záležitost - tmavá konturovací tužka rámující světlé rty. Tohle letělo někdy v 90. letech, a i když se 90ky vracejí do módy, tak tenhle trend nechme pěkně spát. Konturku vybírej v barvě rtěnky, maximálně o kousíček tmavší.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

Všechny chyby i správný postup líčení najdeš v následujícím video-tutorialu.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak správně konturovat obličej
Štíhlejší obličej jen díky make-upu!
Rozjasňovače dokáží s tvou pletí zázraky
Doma.cz: Kruhy pod očima: Jak na věčný strašák

 

Zajímají tě i další videa s účesy, líčením a dalšími vychytávkami? Tak navštiv Mista Fashion Blog, kde na tebe čeká archiv tutoriálů a článků.


I dnes holky odpoví ve své už pravidelné poradně na konci videotutoriálu na vaše otázky, třeba jaké střihy a barvy vlasů se dnes nosí.

 

Mista Fashion Blog: Nejčastější chyby v líčení - 10
(Foto: oficiální zdroj)


Chtěla bys i ty rozhodnout, o čem bude příští díl MISTA FASHION BLOGu? Napiš přímo MISTĚ na BLOG do poradny, nebo jí pošli své nápady a témata, která tě zajímají a ona je pro tebe se svým profesionálním týmem zfilmuje.42 hlasů
Vaše hodnocení