Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krásné dlouhé husté řasy jsou dnes módním trendem číslo jedna. Prodlužování řas, magnetické řasy i řasenky slibující zázraky jsou ale bohužel jen krátkodobou záležitostí. Stále větší oblibě se těší séra podporující růst řas. Jak fungují? Jak je ap...

Séra na růst řas. Jak fungují a jak vybrat to pravé?

Sérum pro růst řas
zdroj: BeautyLash Sérum pro růst řas
aktualizováno 22.10.2019, 00:00 | 22.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Krásné dlouhé husté řasy jsou dnes módním trendem číslo jedna. Prodlužování řas, magnetické řasy i řasenky slibující zázraky jsou ale bohužel jen krátkodobou záležitostí. Stále větší oblibě se těší séra podporující růst řas. Jak fungují? Jak je aplikovat? A jak se v nich vůbec vyznat?

Nejprve několik zajímavých čísel o našich řasách: Na vrchním víčku by nám mělo růst 80 až 150 řas, na spodním 70 až 80. Ale pozor – řasy mají svůj životní cyklus, během něhož se obměňují. Než řasa vyroste a vypadne, uběhne 3 až 6 měsíců: v první fázi od 30 do 45 dnů roste (v tomto stadiu se nachází 40 % řas vrchního víčka a 15 % spodního, ve druhé přechodové fázi se růst řas zastaví a nastává zhruba stodenní fáze odpočinku, kdy jedna řasa vypadne a hned začne růst nová.

 

Séra povzbudí kořínky

 

Síla kvalitních sér spočívá v tom, že díky obsaženým aktivním látkám dokážou pozitivně ovlivnit vývojový cyklus řas tak, že prodlouží fázi růstu a následně zabrání jejich předčasnému vypadávání. A právě to vytváří efekt hustoty řas, zatímco ty starší se už posouvají do potřebné délky. Aktivní látky zkrátka prodlouží růstovou fázi a zároveň zabrání předčasnému vypadávání řas. Ale ne všechna séra, která jsou dnes na trhu, fungují. Zcela stěžejní je sledovat aktivní látky, které obsahují – ideálně ty na přírodní bázi.

 

Jen vyhozené peníze?

 

Kategorie, v níž můžete vybírat z největšího množství sér na řasy, jsou levná séra v řádu desetikorun. Nízká cena ale většinou odpovídá jejich účinku – přípravky často neobsahují žádné aktivní látky potřebné pro růst řas a spíše je jen vyživují, dodají jim pružnost i lesk, další efekt ale raději nečekejte…


Luxus za tisíce

 

Přípravky, za které zaplatíte i tisícikorunu a více, slibují většinou to, že u nich uvidíte efekt již po pár týdnech. Jak zjistíte z uživatelských recenzí, efekt je skutečně rychlý a spolehlivý, právě tomu ovšem také odpovídá cena. Jestliže máte rozpočet na sérum vyšší, zaměřte se i na složení. Séra fungují podobně, ale liší se účinnými látkami.

 

Oko
(Foto: Profimedia)

 

Bohužel často obsahují tzv. syntetický prostaglandin, který urychlí růst řas, ale odborníci u něj varují, že může mít nežádoucí účinky, jako je svědění, podráždění očního okolí i samotných očí. Od koupi upusťte také v případě, že v jejich složení objevíte podezřelé chemické názvy, hormony či pokud úplně postrádají popis složení. Pozor také na na dráždivé parabeny, prostamidy, a parfémy. Oblast kolem očí je přece jen velmi citlivá, a proto doporučujeme vyzkoušet taková séra, která obsahují přírodní aktivní látky.

 

V poslední době se největší oblibě těší séra s bioaktivními látkami, které naše tělo vstřebává mnohem rychleji a lépe než látky vytvořené uměle. A efekt je tedy viditelný mnohem dříve než u ostatních sér na řasy. Jejich síla spočívá v tom, že prodlouží růstovou fázi řas a fáze vypadávání je pak kratší, takže řasy nejen prodlouží, ale také zvýší jejich objem a posílí je, aby byly pružnější a zdravější.

 

Zkuste například: BeautyLash Eyelash Booster pro růst řas s výtažky korálu trsovníku lékařského (1890 Kč, k dostání na beautylash.cz), Shiseido Makeup Full Lash Serum s argininem (1120 Kč, prodává notino.cz) nebo FacEvolution Hairplus (2279 Kč, prodává notino.cz).

 

ČTĚTE TAKÉ:

Umělé řasy: Jaký věk, délka a tvar je pro ně ideální a proč se vyhnout vatovým tamponkům?
Prodlužování řas: Na co se připravit, než se vydáš do salonu
Jak získat delší řasy: Čtyři osvědčené triky pro svůdný pohled

 

S omezeným rozpočtem si počkáte

 

Séra střední kategorie v řádech stokorun tolik nezatíží peněženku, nástup efektu je u nich ale o něco pomalejší než u těch dražších. Zpravidla obsahují látky, které podporují růst řas – nejčastěji se jedná o peptidy, které se dnes ve velkém používají nejen v kosmetologii, ale také v lékařství. Doplněné bývají o přírodní výtažky, například z aloe vera či kustovnice čínské, které vlasy hydratují, posilují a zvyšují jejich lesk.

 

Vše je o pravidelnosti


Aplikace sér na řasy je jednoduchá, ale jejich účinek spočívá v pravidelnosti. Nanášejí se jednou až dvakrát denně a aby byl efekt skutečně patřičný, nanášejte sérum jen na precizně odlíčené oči. A pozor: Pokud sérum přestanete aplikovat, růst řas se zastaví a zhruba za 6 týdnů se vrátí do své původní podoby.0 hlasů
Vaše hodnocení