Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nepodceň péči o svá chodidla. Nic totiž nedokáže zkazit z hezké slečny dojem více než ztvrdlé paty, palce a neupravené nehty!

Sexy chodidla: Jak na domácí pedikúru

Pedikúra
zdroj: Thinkstockphotos Pedikúra
aktualizováno 23.07.2019, 00:00 | 23.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Nepodceň péči o svá chodidla. Nic totiž nedokáže zkazit z hezké slečny dojem více než ztvrdlé paty, palce a neupravené nehty!

Chtěla bys mít hebké a krásné nohy? Koupila sis pár nádherných sandálků, ale tvá chodidla jsou ztvrdlá a nehty nehezké? Pokud nemáš čas nebo se ti prostě jen nechce utrácet za pedikúru, udělej si jí doma sama.

 

Co budeš potřebovat?

- pemzu
- sůl do vody, nebo olej
- vatové tamponky, odlakovač - pro odstranění starého laku
- nůžtičky na nehty
- výživný krém na chodidla, vitamínový olej, nebo lak na nehty
- lak na nehty


Začni lázní

Napusť si lavor horkou vodou, do které nasyp speciální sůl. Pro ještě lepší požitek můžeš do vody nakapat celý jeden citron. Proč je lázeň tak důležitá? Ztvrdlá kůže na chodidlech se potřebuje pořádně rozmočit, aby šla lépe obrousit. Pokud máte doma peeling na chodidla, začněte jím a pořádně ho poté opláchněte. Po deseti minutách nohy pořádně osušte.

 
Obroušení ztvrdlé kůže

K tomu budeš potřebovat pemzu nebo speciální pilník na nohy. Vyber si takovou pomůcku, která ti bude vyhovovat a skvěle padne do ruky. Začni obrušováním paty a pomalu se přesuň na zbytek. Je důležité ztvrdlou kůži důkladně obrousit, jinak je celá procedura zbytečná.

 

Nedoporučuje se používání škrabek kovových, kterými se můžeš lehce zranit. Nejoptimálnější jsou pilníky na nohy a paty, které mají na sobě nalepený speciální smirkl - vypadá to stejně jako smirkový papír. Obvykle mají dvě vrstvy - pro hrubší a pro jemnější pilování.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

RETRO GALERIE: V čem u vody sváděly naše babičky?
Sexy letní look k vodě: Aqua linky a copánky vedou!


Zvláčňující krémy

Jakmile obrousíš ztvrdlou kůži, můžeš znovu nanést peeling, který tě zbaví zbytků kůže a nohy ještě víc zvláční. Nezapomeň je potom opláchnout, usušit, a na závěr použij hydratační krém na nohy, který udrží pokožku nohy vláčnou a příjemnou.

 Nehty na závěr

Ke krásným chodidlům neodmyslitelně patří i krásné nehty. Začni tím, že si ostříháš důkladně nehty. Nehty na nohou se stříhají do roviny, nikoliv do obloučku, protože tím hrozí zarůstání nehtů do kůže, což je velmi bolestivé. Vždy nech alespoň 0,5 milimetru nehtu vyčnívat nad okraj prstů na nohou.

 

Nezapomeň na nehtovou kůžičku, která se stejně jako na rukou zadrhává i na nohou. Závěrem můžeš nehty ještě přelakovat.

Jak často?

Chceš, aby ti zůstaly nohy krásné napořád? Potom se doporučuje celou proceduru opakovat minimálně dvakrát měsíčně a péči o nehty aspoň jednou za týden. Péči o chodidla můžeš ještě doplnit jemnou masáží, která rozproudí krev a zbaví nohy bolesti.3 hlasů
Vaše hodnocení