Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná si myslíš, že ti v slunečných dnech skvěle poslouží loňské brýle. Jestli chceš ale jít s dobou, měla bys sis pořídit letošní ulítlé trendy.

Sluneční brýle: tyhle jsou in!

Sluneční brýle
zdroj: NewYorker Sluneční brýle
aktualizováno 23.04.2011, 03:58 | 23.04.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Možná si myslíš, že ti v slunečných dnech skvěle poslouží loňské brýle. Jestli chceš ale jít s dobou, měla bys sis pořídit letošní ulítlé trendy.

Brýle proti slunci mají hlavně chránit naše oči, letos ale rozhodně nenudí, zdobí a umí přitáhnout pozornost. Největší módní trháky jsou ale jen pro holky, co se nebojí vyčnívat z davu.

 

Sluneční brýle - trendy jaro/léto 2011 - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Kočičí brýle


Z padesátých a šedesátých let se k nám znovu prodral trend úzkých a šikmých brýlí, které připomínají kočičí oči. Tehdy byly doslova módní nutností, dnes je spíš zvolí holky, co milují retro a nedělá jim problém, udělat si samy ze sebe legraci.

 

Sluneční brýle - trendy jaro/léto 2011 - 11
(Foto: oficiální zdroj)


Lennonky


Specifický kulatý tvar brýlí Johna Lennona inspiroval řadu módních návrhářů a designérů a typické lennonky letos slaví velký boom, tentokráte v provedení slunečních brýlí. Nosí se nejen klasická tmavá skla, ale i různé barvy, od růžové, přes tyrkysovou až po tmavě modrou. Sluší spíše dívkám s užším obličejem.

 

Sluneční brýle - trendy jaro/léto 2011 - 9
(Foto: oficiální zdroj)


Retro záležitost


Vrací se trend let osmdesátých, brýle se silnější horní obroučkou, ozdobenou pestrobarevným květinovým vzorem. Tvar brýlí hodně připomíná populární Ray Ban Wayfarer, takže pokud sis zvykla na tyto "hranaté" brýle, sednou ti určitě i retro osmdesátky.

 

Sluneční brýle - trendy jaro/léto 2011 - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Aviatorky


Populární aviatorky se ještě stále neonosily a pokud sis je koupila už vloni, můžeš je hrdě nosit i letos. Skvěle k nim sedne kožená bundička a úzké džíny, na nohy vezmi třeba módní boty na platformě. Brýle pilotky se moc nehodí k romantickému stylu.

 

Sluneční brýle - trendy jaro/léto 2011 - 6
(Foto: oficiální zdroj)


Zvířecí vzory


Jestli máš ráda brýle se širokými plastovými obroučkami, letos by je podle módního diktátu měly zdobit zvířecí vzory. Barvám a velikosti vzorů se meze nekladou, například značka Dolce&Gabbana má ve své kolekci trochu "nepřírodní" rudé zvířecí vzory.

 

Sluneční brýle - trendy jaro/léto 2011 - 10
(Foto: oficiální zdroj)

 

Fotogalerie

1 / 14 Otevřít fotogalerii

 

Zdroj fotografií: www.asos.com, www.shopnastygal.com, www.dolcegabbana.com, NewYorker5 hlasů
Vaše hodnocení