Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Líčení není žádná věda, ale jestli chceš, aby výsledek stál za to, dodržuj správný postup a osvoj si osvědčené triky.

Sníš o dokonalém líčení? Dodrž správný postup

Líčení
zdroj: Thinkstockphotos Líčení
aktualizováno 12.07.2013, 00:00 | 12.07.2013, 00:00 | / Krasna.cz/Evžuu

Líčení není žádná věda, ale jestli chceš, aby výsledek stál za to, dodržuj správný postup a osvoj si osvědčené triky.

Hodně holek stále bojuje s každodenním líčením. Chyba přitom může být jen v nevhodném postupu. Jak by jednotlivé kroky měly jít po sobě správně?


ČISTÁ PLEŤ

 

Před každou úpravou pleti musí být pleť stoprocentně čistá, protože pak se ti na makeu-pu i lépe pracuje.


OBOČÍ


Mnoha lidí se plete, ale obočí se upravuje dřív než líčení očí (i když já to většinou dělám obráceně, ale to jen z pohodlnosti). Obočí je velmi určujícím prvkem v obličeji, určuje jeho výraz, takže při vytrhávání zvaž každý chloupek. Barva obočí musí odpovídat barevnému tónu vlasů, takže by se nemělo moc od barvy vlasů lišit.

 

PODKLADOVÁ BÁZE

 

Použití podkladového krému nebo báze je nejvhodnější řešení, pokud chceš, aby ti make-up co nejdéle vydržel.

 

KOREKTOR

 

Pokud máš výrazné akné, tak nedoporučuji dávat kilo make-upu, ale raději použij korekční tyčinku neboli korektor, který by měl zakrýt většinu nedostatků. A mysli na to, že když ti je vidět nějaký pupínek, není to zas taková hrůza.

 

MAKE-UP

 

Jako další krok nanes rovnoměrně po obličeji make-up. Dej pozor na správný odstín pleti. Pleť se má sjednotit a nikoli vypadat, jako by sis nasadila masku. A pozor, nedávej make-up na krk, ten je lepší dotónovat pudrem.

 

 

PUDR

 

Pro zafixování makeu-pu nezapomeň nanést pudr, Pudry se prodávají v různých odstínech, a tak nezapomeň též na správný výběr. Pudr je dobrý i proto, aby se ti pleť ať už s make-upem nebo bez něj neleskla.


TVÁŘENKA

 

K dotvoření make-upu se používají zdravíčka neboli tvářenky, které slouží k přirozenému a zdravému vzhledu.

 

Tvářenky se vyrábí v různých provedeních. Pokud máš klasickou sypkou, tak ji použij klasicky po pudru, ovšem pokud máš gelovou, použij ji hned po nanesení make-upu, protože by se ti jinak vytvářely hrudky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

S Mistou před zrcadlem: Nejčastější chyby v líčení
10 rad k dokonalému líčení a krásné pleti
Nepřipadáš si krásná? Víme, které chyby za to můžou

 

BÁZE POD OČNÍ STÍNY

 

Dále přejdeme k očím. Pro lepší trvanlivost očních stínů nanes bázi pod oční stíny. Občas, když mi dojde, použiji i obyčejnou bílou tužku na oči, kterou po víčku rozetřu.

 

OČNÍ STÍNY

 

Jako další můžeš nanést oční stíny.

 

 

TUŽKA NA OČI A LINKY

 

Tužky na oči a oční linky by se měly nanášet nejlépe až na oční stíny, linky by měly být provedeny tak, aby zvýraznily řasy a opticky zvětšily oko.

 

ŘASENKA

 

Poslední, co se týká očí, je aplikace řasenky.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Jaký make-up vybrat? VELKÝ TEST
Jak na kvalitní make-up, který odolá letním teplotám
Doma.cz: Pozor na totální trapasy v líčení: Tohle muži nesnášejí!

 

 

BÁZE NA RTY


Nakonec by se měly líčit rty. Pokud chceš, aby rty vydržely dlouho krásné, měla by sis sehnat bázi na rty. U nás ale není příliš častá.

 

KONTUROVACÍ TUŽKA


I když ji spousta dívek nepoužívá, je to skvělý pomocník, který zabrání rozpíjení rtěnky. Pokud hodláš použít tmavý odstín rtěnky, je nejvhodnější použít konturovací tužku, jejíž barva by měla být podobná barvě rtěnky. Nejlepší je konturku trochu rozetřít směrem dovnitř, aby nebyla až tak ostrá.


RTĚNKA A LESK

 

Nakonec nanes rtěnku dle vlastního vkusu a tvého looku (stíny, lak na nehtech, barva oblečení a doplňků) a na ni lesk na rty, aby se barva rtěnky zvýraznila.

 

Článek pro tebe napsala maskérka a blogerka Evžuu z blogu www.evzuu.blogspot.cz.7 hlasů
Vaše hodnocení