Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Díváš se na sebe v zrcadle a přemýšlíš o tom, že tvoje obočí vypadá opravdu katastrofálně? Je na čase to změnit!

Špatné obočí? Takhle to spravíš!

Úprava obočí - 3
zdroj: Thinkstockphotos Úprava obočí - 3
aktualizováno 21.11.2016, 16:43 | 21.11.2016, 16:43 | Krasna.cz/an

Díváš se na sebe v zrcadle a přemýšlíš o tom, že tvoje obočí vypadá opravdu katastrofálně? Je na čase to změnit!

Oprava obočí zabere to nějakou chviličku, ale platí pravidlo, že právě obočí dělá náš obličej krásný, takže jak na to?

Obočí obličej tvaruje!


Zamysli se nad tím, kdy přesně ses o své obočí začala starat? Bylo to už v době dospívání, nebo teprve teď v osmnácti zjišťuješ, že už by ses do toho mohla pustit? Je skutečně důležité, aby tvé obočí bylo krásné, protože právě obočí dokáže měnit výrazně vzhled tvého obličeje. Mezi nejčastější chyby patří to, že se holky snaží mít obočí až moc úzké, nebo jim končí uprostřed oka - to nikdy nedělej, není to vůbec moderní a ani to nevypadá hezky!

 

Úprava obočí - 1
S vytrháváním pomalu, ať to nepřeženeš. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Domácí úprava, nebo salon?

Měla by sis nechat obočí upravit v profesionálním salonu, u kosmetičky nebo raději z pohodlí domova? Pokud si nevěříš, doporučuji ti spíše vsadit na kosmetičku, která ví, co pro tvé obočí bude nejlepší. Jestli máš ale kuráž a chtěla by ses naučit upravovat své obočí doma, fandím ti, stačí vědět pouze pár rad a triků, jak na to!

PŘEČTI SI TAKÉ:
Mista Fashion Blog: Udělej si perfektní obočí
Co všechno by tě mělo zajímat při úpravě obočí
Starej se i o své obočí, ať později nelituješ

Tip číslo 1: Hezké obočí má tvar oblouku

Ne každé holce se poštěstí, že její obočí má tvar oblouku. Pokud mezi ně patříš, nemusíš zoufat, protože z téměř každého obočí jde iluze oblouku vytvořit. Postačí, když si obočí lehce "učešeš" pomocí kartáčku, díky tomu získáš pravidelný tvar. Pak si všímej, na kterých místech by se hodilo obočí "ubrat" - tam lehce vytrhej, ale pozor, abys nevytrhala půlku obočí! Pomocný oblouk nahoře vytvoř pomocí tužky na obočí.

Tip číslo 2: Když to přeženeš s vytrháním!

Znáš ten okamžik zděšení, když zjistíš, žes to přehnala s trháním a tvé obočí vypadá, jako kdyby si na něm někdo smlsnul? Tady také platí pravidlo, že nemusíš vyšilovat! Bude ti stačit pouze tužka, která je o 1-2 odstíny světlejší, než tvé obočí. Tam, kde jsi to s trháním přehnala, přejeď lehce tužkou, aby sis vytvořila opět svůj pěkný tvar.

 

Úprava obočí - 2
Když nemáš ideální tvar obočí, můžeš ho domalovat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Poté nezapomeň obočí pěkně učesat pomocí kartáčku, aby se barva "přirozeně" rozmístila a aby jsi tam neměla jen hrozné čáry. Obočí lze zafixovat pomocí balzámu na rtu nebo takzvané řasenky na obočí.

Tip číslo 3: Jak na zčervenalá místa po trhání?

I přesto, že vytrhávání obočí pro tebe nemusí být bolestivou záležitostí, tvoje kůže si to bude pár minut určitě pamatovat. Pokud se chceš vyhnout nepříjemnému podráždění nebo snad nepříjemnému začervenání kůže, můžeš si před vytrháváním obočí pokožku zchladit kostkou ledu zabalenou v kapesníku. Po trhání nezapomeň místa, kde jsi vytrhávala, namazat nějakým ochranným balzámem.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Sexy obočí: Na vytrhaný oblouk zapomeňte!
Depilace obočí nití

Tip číslo 4: Když tě trápí neklidné obočí!

Říkáš si, proč zrovna ty musíš být majitelkou tak rozlítaného a neklidného obočí, a co hůř, konce obočí se ti lehce točí? Nemusíš být smutná, i na to mám radu. Pokud existuje jenom pár chloupků, které mají nepravidelný tvar a točí se ti a jsou na místech, kde je lze vytrhnout – zbav se jich. Nesmíš však zapomínat na to, že takové obočí se nevytrhává, pokud je nahoře, nebo uprostřed! Trápí-li tě zatočené chloupky nahoře, uprav je tak, že jejich zatočené konce lehce ustřihneš nůžkami na nehty a zafixuješ gelem na obočí.4 hlasů
Vaše hodnocení