Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nechala ses ostříhat, ale s výsledkem nejsi vůbec spokojena? Nechceš chodit s tímto střihem do doby, než ti vlasy dorostou? Poradíme ti, jak špatný střih zamaskuješ.

Špatný střih? Jak vlasy zkrotit, než dorostou

aktualizováno 21.06.2012, 11:26 | 21.06.2012, 00:00 | tej

Nechala ses ostříhat, ale s výsledkem nejsi vůbec spokojena? Nechceš chodit s tímto střihem do doby, než ti vlasy dorostou? Poradíme ti, jak špatný střih zamaskuješ.

Dívky rády experimentují se svými vlasy, zejména co se týče jejich barvy a střihu. Kolikrát se jim líbí nějaký účes na známé herečce, ale neuvědomí si, že ten stejný nemusí slušet právě jí. Nechala ses ostříhat na krátko, ale myslíš si, že ti to vůbec nesluší, ale nechceš nosit neustále kšiltovku? V tom případě ti poradíme, jak s tím bojovat.Spoustu kadeřníků najdeš také na vybereme.cz.

 

Účesy

 

Téměř ze všech délek vlasů, se dají vytvořit nějaké hezké účesy. Můžeš si nechat udělat po celé hlavě třeba splétané copánky, které ti několik dní vydrží. Culíky, čelenky, copánky,... Možností je opravdu spousta. Stačí jen být trochu kreativní, případně na internetu najdeš mnoho inspirací pro všechny možné délky vlasů.

 

 

Umělé a rychlé prodloužení vlasů

 

Toužíš zpátky po dlouhých vlasech? Můžeš si koupit vlasové klipsy, které se připevní k vlasům. Stojí okolo tisícikoruny a seženeš snad všemožné barevné odstíny a velikosti. Připnutí zvládneš v pohodě sama a klipy by neměly být vidět. Je to pravděpodobně nejlevnější a nejrychlejší prodloužení vlasů.

 

Reklamuj účes

 

Někdy se stane, že si zvolíš účes, ale kadeřníkovi se vůbec nepovede. Neházej flintu do žita a úplně v klidu svůj účes reklamuj. Nemusíš být nervózní, klidně si s sebou vezmi třeba maminku, která se za tebe postaví. Kadeřník může ještě mnohé zachránit, ale ustřihnuté vlasy již nikdo nevrátí. Reklamace ovšem nefunguje v tom případě, že jsi takový účes chtěla ty sama, akorát jsi poté zjistila, že ti nesluší.

 

 

Zkus vlasy upravovat jinak

 

Je možné, že se ti tvůj účes nelíbí, protože ho pouze neumíš upravovat. Dívky, které nikdy nebyly zvyklé používat třeba žehličku na vlasy, jsou zmatené, když se bez ní neobejdou. Zkus si vlasy vyžehlit, vyfénovat přes kulatý kartáč, nechat uschnout jen tak nebo je natočit na natáčky. Možností je spousta, stačí jen zjistit, co ti pomůže. Klidně se zajdi zeptat na názor nějaké kadeřnice.

 

Jak tomu předcházet

 

Bojíš se, že ti příště kadeřnice znovu vlasy pokazí? V tom případě si najdi novou. Zjisti si třeba přes kamarádky nebo na internetu, se kterou jsou nejvíce spokojeni. Před stříháním se jí snaž důkladně popsat svou představu a klidně si účes přines i na obrázku (nejlepší je fotka, ale klidně ho můžeš i načrtnout). Během stříhání se klidně několikrát zeptej, zda ti rozuměla a neboj se jí zastavit, když si budeš myslet, že ti někdy vlasy ustřihla víc, než bys chtěla. Kolikrát se dá vše napravit během stříhání a třeba účes trochu jinak sestřihat. Potom už je to rapidně těžší.
 4 hlasů
Vaše hodnocení