Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V téhle době, kdy se začínají holit i dívky, které to v podstatě nepotřebují, už jsou články „jak na to“ na denním pořádku. A i přesto, že témat a diskuzí na téma holení je nespočet, mnoho mladých dívek stále neví, jak na to. Nebo vědí, ale dělají...

Správné holení – jak na to?

aktualizováno 15.03.2011, 08:37 | 15.03.2011, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize /

V téhle době, kdy se začínají holit i dívky, které to v podstatě nepotřebují, už jsou články „jak na to“ na denním pořádku. A i přesto, že témat a diskuzí na téma holení je nespočet, mnoho mladých dívek stále neví, jak na to. Nebo vědí, ale dělají spoustu začátečnických chyb, kterým se však dá snadno vyhnout. Jak tedy na holení?

Pokud se ptáš, jestli se holit ráno, večer, nebo jak se ti to zrovna hodí, tak podle mého je nejlepší zařadit seanci s holícími potřebami po večerní sprše, a to hlavně v létě. Jakmile se totiž oholíš a vyjdeš na sluníčko, které pak bude pražit na tvé nohy či podpaží, tak to kůži nemusí zrovna dvakrát prospět a může na to reagovat vyrážkou apod. V zimě, kdy sluníčka není tolik, o nic nejde, ale mým zvykem je holit se, v případě slunce, večer. Záleží však na tobě, jak ti to bude vyhovovat.

 

Co se týče způsobů holení, tak těch je opravdu hodně a máš na výběr z obrovského množství v jakémkoliv věku. Určitě nejpoužívanější je žiletka, kterou bych teď tady chtěla rozebrat, jak s ní správně zacházet. Pro holky začátečnice je to podle mě nejlepší volba.

 

Holení žiletkou
Na rozdíl od jednorázových holítek jsou ty na více použití všemožně vylepšené. Žiletka Lady Protector od firmy Wilkinson má například proužek s aloe vera, který chrání tvou citlivou pokožku. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Žiletky seženeš v každé drogerii, v supermarketu i v lékárnách. Na výběr máš doopravdy z velké řady značek, ať už těch známějších, nebo těch levnějších, které v reklamách moc nevídáš. Existují dva základní typy žiletek – tzv. „jednorázovky“ a žiletky s výměnnou hlavicí. Jednorázové žiletky jsou samozřejmě levnější, většinou je najdeš v pytlíku po pěti či deseti kusech za cenu od 20 do 150 Kč. Holítka na delší používání stojí více peněz, nalezneš v cenové relaci od 150 do 500 Kč. Nabízí ti ovšem takové plusy, jako je třeba mýdlo u samotné žiletky, které ti nahrazuje pěnu na holení.

 

Co na samotné holení tedy potřebuješ? Samozřejmě žiletku. Dále by sis pro hladké oholení měla pořídit pěnu nebo gel na holení a hydratační krém nebo nějaký jiný přípravek na péči po holení. NIKDY se nehol „nasucho“. Pokud nemáš po ruce již zmíněnou pěnu na holení (když třeba spíš u svého přítele, nebo jste na lyžáku), tak ti nouzově postačí sprchový gel, který si musíš po holené části těla pořádně rozetřít. Mnoho dívek používá i obyčejné mýdlo. Z vlastní zkušenosti bych to nedělala. Mýdlo hrozně vysušuje, mohla by se ti udělat vyrážka a ošklivé suché mapky, které v sukýnce nebo v plavkách nevypadají vůbec dobře.

 

Péče po holení
Oriflame má ve své nabídce celou řadu produktů na holení a po holení. Mezi nimi i řadu zlepšováků. Například zklidňující mléko po holení s výtažky z hedvábí a bavlny (vlevo), Sprchový a holicí krém 2v1 Silk & Smooth (uprostřed) nebo kuličkový deodorant pro zpomalení růstu chloupků (vpravo).

 

Pro mě samotnou je nejlepší holení v teplé sprše, aby chloupky změkly. Naneseš potřebné množství pěny nebo gelu na holení, tak, abys ho zbytečně neplácala, ale aby ti pokryl celé místo, které si budeš holit. Pak začneš holit rovnými, přímými tahy, proti směru růstu chloupků. Po směru si můžeš holit intimní partie, pokud trpíš zarůstajícími, neposednými chloupky nebo červenými pupínky a podrážděnou pokožkou.


Je nutné, abys měla vážně ostrou žiletku, jinak budeš muset jedno místo přejíždět vícekrát, čímž kůži hodně podráždíš. Také se stává, že chloupky neoholíš všechny a zůstane ti tzv. „strniště“, takže si ani nebudeš připadat pořádně oholená.

 

 

Po holení opláchni místo vlažnou – ne horkou, a ani ne naprosto studenou – vodou, a po sprše se namaž hydratačním krémem nebo balzámem po holení. Nejlepší krémy, z mé vlastní zkušenosti, jsou ty naprosto obyčejné, bez nějakých extra přídavků a parfemace, které ti oholená místa nepodráždí. Krém je hodně důležitý, protože bez toho většině holek naskáčou pupínky a dost to svědí.


Tip: Pokud je tvá pokožka po holení stále podrážděná, můžeš použít i Tea tree olej, který slouží jako desinfekce a napomáhá ke zklidnění po holení.

 

Další články autorky Mersmerize najdeš na prodivky.tomsh.cz16 hlasů
Vaše hodnocení