Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá z nás touží mít krásnou a zdravou pleť, protože právě pleť obličeje na nás mnoho prozradí.

Správné odličování, rituál pro tvou krásu

Čištění a odličování pleti
zdroj: Thinkstockphotos Čištění a odličování pleti
aktualizováno 16.09.2012, 00:00 | 16.09.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Každá z nás touží mít krásnou a zdravou pleť, protože právě pleť obličeje na nás mnoho prozradí.

Používat ale pouze pečující (často velmi drahé) krémy či séra nestačí.


Základem je vždy dokonale čistá pleť – jen taková totiž dokáže „ocenit“ následnou péči krému nebo jiného pečujícího výrobku. A jen taková pleť vypadá krásně po nanesení make-upu.

 

Odličování a čištění pleti nás ale většinou nebaví a bereme jej pouze jako nutnost. Zkus si tedy z těchto chvil vytvořit příjemný rituál – je to čas, který můžeš věnovat sama sobě a proto si jej „užij“. Připrav si všechny potřebné přípravky, pusť si např. oblíbenou hudbu, zapal vonnou svíčku a pak v klidu dopřej své pleti vše, co potřebuje, aby se ti odměnila zářivou čistotou a zdravím.

 

Nevyčištěná pleť může reagovat podrážděním

 

Na povrchu kůže se neustále vytváří kožní film. Tvoří jej odumřelé kožní buňky, maz a pot, a během dne se na něj ještě nachytávají prach, pyl a veškeré nečistoty z vnějšího prostředí. Navíc se na pleť nanášejí různá líčidla – make‐upy, pudry, oční stíny, řasenka…

 

Čištění a odličování pleti
(Foto: Archiv firem)

 

Nečistoty, které na pleti zůstávají, oxidují a mohou zapříčinit vznik podráždění, ucpávaní pórů či různé zánětlivé reakce. Pokud se pečující přípravky nanášejí na nevyčištěný kožní povrch, účinné látky se nedostávají k povrchu pokožky, nevstřebávají se a pleť se „dusí“. Taková péče pak ztrácí význam.


Nesprávnou péčí dochází k jejímu nadměrnému promašťování či naopak vysušování a je dehydratovaná, takže i rychleji stárne a vznikají vrásky.

 

Čištění a odličování pleti
(Foto: Archiv firem)


PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyrob si doma náplast na černé tečky
Perfektní odlíčení v pěti krocích
Co dělat s rozšířenými póry?

 

Důležitá je pravidelnost

 

Pleť je důležité čistit každý den, a to nejen večer, ale i ráno. Během noci pleť regeneruje, ale také funguje její samočisticí proces, kdy se vylučuje pot a maz. Ranním čištěním tyto nečistoty odstraníš, a tak pečujícím a výživným složkám krémů umožníš, aby se dostaly tam, kam mají. Ráno pleť osvěž a vyčisti pleťovou vodou nebo tonikem, mastnou pleť můžeš očistit i mycím gelem.

 

Večerní odličování a čištění pleti by mělo být ještě důkladnější. Z pleti odstraň líčidla a nečistoty, které na ní během dne ulpěly. Pleť může dýchat a dokonale regenerovat.

 

Tato pravidla platí pro všechny typy pleti.

 

Čištění a odličování pleti
(Foto: Archiv firem)

 

Správný postup

 

Čištění pleti začínej vždy odlíčením očí. Jedná se o nejcitlivější partie obličeje, proto používej speciální přípravek ‐ odličovač očí (mrkni na test některých z nich). Nanes jej na tamponek a na chvilku přilož na řasy a oční víčko, aby se líčidla uvolnila, snáze a šetrněji pak půjdou setřít. Stírej jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka, odkud se pak vyplavují všechny nečistoty, které se do oka dostaly. Oči odličuj, dokud nebude tamponek čistý, budeš jich potřebovat i více.

 

Odličovače očí
Oči odličuj odličovačem k tomu určeným. Odstraníš i výrazné líčení bez námahy a šetrně. (Foto: Archiv firem)

 

K celkovému odlíčení a čištění pleti obličeje použij pleťové mléko, čistící pěnu (mrkni na test kosmetických novinek) nebo čisticí gel. Oba přípravky je zbytečné používat současně – mají stejný cíl – očistit pleť.

 

Čištění a odličování pleti
(Foto: Archiv firem)

 

Mléko (mrkni na redakční test odličovacích mlék) nanes na tamponek nebo malé množství rozetři po obličeji, a pak tamponkem postupně stírej. Tahy směřují do stran a ven, stejným způsobem, jako se aplikuje make‐up nebo nanáší krém. Na krku postupuj směrem od brady dolů. Působením tahů ve směru toku lymfy podporuješ odvádění odpadních produktů látkové výměny v oblasti obličeje.

 

Čištění a odličování pleti
Citlivá pokožka si zaslouží speciální péči. Vybírej ideálně v lékárně. Zkusit můžeš třeba značku Eucerin. (Foto: Archiv firem)

 

Kosmetika Bioderma
Aknózní pleť potřebuje zbavit přebytečného mazu. S tím ti pomůže například zelená řada od Bioderma. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Na tamponek netlač, jen nečistoty jemně stírej. Jakmile je tampon špinavý, vezmi si jiný, protože jinak nečistoty vetřeš zpět. Postup opakuj, dokud nebude tamponek zcela čistý.

 

Čisticí gel nanášej na mokrý obličej, rozetři po celém obličeji, až se vytvoří pěna, pak důkladně opláchni.

 

Nakonec pleť dočistěte pleťovou vodou (mrkni na test nejnovějších komsetických produktů). Odstraníš z pleti zbytky tukových složek z pleťového mléka a nečistot a připravíš ji na ošetření krémem či sérem.4 hlasů
Vaše hodnocení