Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Potřebujete si mýt vlasy skoro obden, ale všude pořád čtete, jak to časté mytí vlasům škodí? A tak používáte tuny suchého šamponu v domnění, že je to pro vaši hřívu mnohem lepší. Jenže pak vás zase celá hlava svědí, vyčesáváte částečky bílé hmoty ...

Suchý šampon denně versus příliš časté mytí – co je pro vlasy horší?

vlasy
zdroj: Getty Images vlasy
aktualizováno 19.07.2019, 00:00 | 19.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Potřebujete si mýt vlasy skoro obden, ale všude pořád čtete, jak to časté mytí vlasům škodí? A tak používáte tuny suchého šamponu v domnění, že je to pro vaši hřívu mnohem lepší. Jenže pak vás zase celá hlava svědí, vyčesáváte částečky bílé hmoty a také to není nic příjemného.

Ze suchých šampónů získá hodně dívek pocit, že díky nim můžou skoro zanevřít na klasické mytí. To ale nevědí, že suchý šampon dokáže vlasové pokožce také dost uškodit, zvlášť když se používá pořád. Sypete si na hlavu tento prášek každé ráno? Přečtěte si, proč je to špatně a v jakém případě mytí vlasů jednou za dva dny vůbec neškodí, pokud je to potřeba.


Suchý šampon


Každodenní nebo zkrátka časté používání sucháče není zrovna ideální, protože pak může mnoha lidem způsobovat nechtěné lupy, pokožku hlavy totiž mimo jiné dost vysušuje. Pro kůži na hlavě to totiž není nic, co by jí zrovna prospívalo. Zaručí sice rychlou pomoc, ale jen v případě, když nemáte po ruce jiné řešení. Rozhodně to však není věc, kterou byste měly dělat denně, jinak tím přetížíte i vlasy.

 

suchý šampon
(Foto: Getty Images)


Kvůli suchému šamponu mimo jiné nemůže dost dobře dýchat pokožka pod vlasy, stejně jako když je na ní nános mastnoty. Když nemůže vlasová část hlavy dobře dýchat, tak má potíže s tvorbou nových vlasů a vaše kštice tak může značně prořídnout.


Časté mytí vlasů


Někdo říká, že při častém mytí se vlasy ještě víc mastí, jiný zase, že je to mýtus. Tahle pravda platí u každého jinak. Někdo si myje vlasy méně často a díky tomu se míň mastí, jiná je má zase zplihlé druhý den, ať už si je myje neustále nebo jednou za týden. Pokud už si potřebujete mýt vlasy každý druhý den, zvolte vhodné a šetrné přípravky a také promyslete, jestli je není potřeba umýt nadvakrát. Jde o trik kadeřnic, díky kterému se vlasy lépe vyčistí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kolik šamponu a jak často vlasy mýt? Známe pravidla ideální péče o vlasy
19 PRAVIDEL pro nejkrásnější vlasy, ze kterých NIKDY NESLEVUJ
Suchý šampon: Co musíš udělat, aby tě opravdu zachránil před mastnými vlasy


Mytí vlasů nadvakrát


Jestli se vám extrémně mastí vlasy, zkuste si je příště umýt dvakrát, to by mělo pomoct. Když do vlasů vmasírujete šampon poprvé, zbavíte vlasy hlavně nečistot. Pak opláchněte, naneste šampon podruhé a dostanete z nich většinu mastnoty. Tento způsob doporučuje mnoho kadeřnic a spoustě dívkám skutečně pomáhá. Když po umytí zůstane ve vlasech méně mastnoty, tak se pak celé vlasy nezmastí tak rychle a vydrží déle.

 

mytí hlavy
(Foto: Getty Images)


Jak často tedy suchý šampon můžete používat?


Suchý šampon ano, ale jen občas, jeho používání by nemělo být častější než jednou týdně. Mytí vlasům jako takové neškodí, to ale pouze v případě, že používáte kvalitní produkty, balzám či kondicionér a občas také masku na vlasy. Koupání vlasů také často znamená jejich následné fénování, které byste ale opět měly provádět studeným vzduchem. Jinak to pro ně není nic dobrého, spíš naopak. Ale jak se říká – všechno jde lépe s umytými vlasy a tento pocit suchý šampon nikdy nenahradí.  0 hlasů
Vaše hodnocení