Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě víš, že mít mastné vlasy není nic krásného. Zbavit se toho sice není nijak těžké, ale je to poměrně zdlouhavé, a když máš delší vlasy, fénování může zabrat desítky minut. Co když ale někam rychle potřebuješ dojít a nemáš čas si vlasy umýt?

Suchý šampon: Co musíš udělat, aby tě opravdu zachránil před mastnými vlasy

Mastné vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Mastné vlasy
aktualizováno 19.09.2018, 00:00 | 19.09.2018, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Určitě víš, že mít mastné vlasy není nic krásného. Zbavit se toho sice není nijak těžké, ale je to poměrně zdlouhavé, a když máš delší vlasy, fénování může zabrat desítky minut. Co když ale někam rychle potřebuješ dojít a nemáš čas si vlasy umýt?

Pojem suchý šampon zná už téměř každá mladá dívka, která se trošku blíže zajímá o kosmetiku. Značky, jež vyrábí vlasovou kosmetiku, se jednu dobu předbíhaly, která z nich bude mít větší a lepší nabídku suchých šamponů – asi jako se dnes předbíhají u BB a CC krémů.

Co suché šampony dělají?


Určitě víš, k čemu slouží obyčejný vlasový šampon. Zbavuje vlasy mastnoty, navíc může mít i několik doplňujících funkcí - může tě zbavit lupů, dodat ti lesk, objem nebo pomůže udržet delší trvanlivosti barvy. Suchý šampon patří do stejné kategorie a měl by také umět vlasy zbavit mastnoty s jedním rozdílem - vlasy nemusíš namáčet, nemusíš je fénovat. Jde tedy o mnohem rychlejší mytí vlasů, které se hodí, když nestíháš, nemáš přístup k teplé vodě nebo se ti třeba jen vlasy mýt nechce.

Jak vypadají a jak se používají?


V současné době suché šampony vyrábí velké množství známých, ale i neznámých značek. Proto na ně můžeš narazit na každém rohu, v každé drogerii nebo katalogu. Většinou jsou ve formě spreje a pudru.

 

Mytí vlasů
Použití suchého šamponu je dost jednoduché. Šampon aplikuješ, vlasy promneš ručníkem a vyčešeš. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Použití je poměrně snadné - rovnoměrně šampon aplikuješ do vlasů, ručníkem svojí hřívu promneš a rozčešeš. Po těchto krocích spousta šamponů slibuje krásné vlasy, které vypadají jako čerstvě umyté.

Fungují?

Názorů je několik - zatímco někdo vyzkouší jeden výrobek, a když nefunguje, zahodí ho a suché šampony úplně zavrhne a prohlásí, že je to největší pitomost. Někdo narazí na dobrý produkt nebo výrobků vyzkouší víc a s výsledkem je spokojený, tvrdí, že šampony jsou super a vřele je všem doporučuje.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Souboj šamponů
Jak na mastící vlasy?
TESTUJEME: Dostaň vlasy znovu do formy

Použití hodně závisí na tvých vlasech - ne každé se se suchým šamponem dokáží poprat - některým to zkrátka nesvědčí a tímhle způsobem se jim nikdy nezavděčíš. Také hodně velký důraz přikládám značce a konkrétnímu šamponu. Některé jsou doopravdy strašné a nestojí ani za tu starou bačkoru, jiné jsou ale lepší a mohou ti vyhovovat o dost více.

 

Nákup drogerie
Svůj šampon si musíš pečlivě vybrat. Ne každý totiž funguje. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Problém je taky v tom, že suché šampony neslouží k úplnému zániku klasického mytí vlasů - tenhle způsob zatím nenahradily a ani k tomu nejsou určeny. Jejich použití by nemělo být každodenní, ale pouze sporadické, když se nedostaneš k vodě nebo si nestíháš vlasy umýt. Proto šampon neodsuzuj pokud ti nefunguje, když si měsíc nemyješ hlavu, tak to zkrátka ani fungovat nemá.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Trápí vás v létě suché vlasy? Dodejte jim vzpruhu
Táborový suvenýr? Vši! Jak s nimi zatočit

Kde a za kolik?

Jak už jsem psala - suché šampony se doopravdy dají koupit na každém rohu. V drogeriích, supermarketech nebo internetu. Cena je různá a záleží na konkrétní značce. Můžeš sehnat výrobek za 50 korun, ale i za několik stovek a je na tobě, kolik do toho chceš investovat.

Pokud si ani nedokážeš představit, jak suché šampony fungují nebo jak vůbec vypadají, podívej se na následující video, kde máš přehledný tutoriál:

 2 hlasů
Vaše hodnocení