Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Koupily jste si novou sukni a jste nadšené do doby, než v ní musíte ujít pár kroků. Brzy totiž zjistíte, že vám sukně neustále leze nahoru. Jste kvůli tomu nervózní, a tak ji raději moc nenosíte. Proč se to děje a můžete cestující sukni nějak vyře...

Sukně, která leze nahoru: Má to vůbec řešení?

Sukně
zdroj: Getty Images Sukně
aktualizováno 29.03.2019, 10:45 | 29.03.2019, 10:45 | Krásná.cz

Koupily jste si novou sukni a jste nadšené do doby, než v ní musíte ujít pár kroků. Brzy totiž zjistíte, že vám sukně neustále leze nahoru. Jste kvůli tomu nervózní, a tak ji raději moc nenosíte. Proč se to děje a můžete cestující sukni nějak vyřešit?

Období sukní pomalu přichází, a spolu s ním i tyto problémy. Sukni máte během chvíle skoro až nad boky, a to jste ani nemusely jít po schodech. Máte obavy, že je všechno vidět, a vůbec kvůli tomu nejste ve své kůži. A nejen že se vytahuje nahoru, ale ještě ke všemu se třeba ještě přetáčí. Proč zkrátka nevydrží na místě?


Máte správnou velikost?


Vylézání sukně je mnohdy důsledkem toho, že jste si nekoupily správnou velikost, ale příliš malou. Dbejte na to, že správná sukně by sice měla postavu kopírovat, ale ne ji obepínat. Když je vám moc těsná přes boky, tak vylézá nahoru, látka totiž hledá prostor.

 

Pokud má sukně problém s vylézáním, tak si ji také nekupujte příliš krátkou, to byste ji opravdu musely stahovat dolů neustále.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jedna sukně stačí: kombinuj ji podle příležitosti
DIY: Módní asymetrické sukně
Do jaké sukně zahalit objemnější pozadí?


Je to fyzika


Vezměte si nůžky a natáhněte přes ně doprostřed upnutou látku. Když posléze nůžky roztáhnete, tak látka zprostředka okamžitě popoleze blíž k vaší ruce, tedy nahoru. Jde o takzvaný nůžkový efekt. To samé se děje, i když si obléknete sukni a široce vykročíte. Pokud tedy vaše sukně není moc malá, jak to vyřešit?


Dělejte menší kroky


Přestože jste po zimě zvyklé na pohodlí kalhot, v sukni holt musíte chodit trochu jinak. Všimněte si, jak moc se sukně popotáhne, když uděláte velký krok. Když se naopak budete pohybovat v malých kůrčcích, tak se spíš udrží na místě, anebo se přinejmenším bude vysouvat o dost pomaleji. Nemusíte vyloženě cupitat, stačí jen zkrátit kroky. Díky tomu bude navíc vaše chůze rázem elegantnější. Méně také vylézá ta sukně, která má dole menší rozparek.

 

Sukně
(Foto: Getty Images)


Je sukně podšívkovaná?


Pokud je sukně podšívkovaná, tak i to vám hodně uleví od vylézání nahoru. Podšívku můžete k sukni také dodatečně všít. Pokud ji na sukni mít nechcete, můžete také dát na rady našich babiček. Použijte na nahé nohy nebo silonky pod sukní lak na vlasy, krém nebo trochu mýdla. Díky tomu nebude sukně tak klouzat, protože nohy nebo silonky budou trochu hrubší. Pokud se sukně vytahuje spíš v pase, použijte pásek.
 

Pokud nic z toho nezabralo, nedá se bohužel nic dělat. Místo upnutých sukní noste spíš sukně do áčka, ty vylézají o dost méně. Také pamatujte na to, že upnutá sukně se nehodí třeba vyloženě na tančení, když se budete hodně hýbat, tak bude vylézat vždycky. Vezměte si jinou, jinak budete zbytečně nesvé.0 hlasů
Vaše hodnocení