Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svatba v zimě může být pro někoho naprostým šílenstvím, pro jiného zase splněným snem. K naplánování té nejdokonalejší zimní svatby patří kromě výběru perfektního místa a vhodného svatebního oblečení také do detailu promyšlený výzdoba, volba dortu...

Svatba v zimě? Vsaďte na křehkost, tlumené barvy a jehličí

Svatba v zimě - 11
zdroj: Instagram Svatba v zimě - 11
aktualizováno 22.01.2019, 16:47 | 22.01.2019, 16:47 | Krásná.cz

Svatba v zimě může být pro někoho naprostým šílenstvím, pro jiného zase splněným snem. K naplánování té nejdokonalejší zimní svatby patří kromě výběru perfektního místa a vhodného svatebního oblečení také do detailu promyšlený výzdoba, volba dortu nebo i v mrazu odolné kytice.

Mrazivé teploty jsou asi nejpádnějším argumentem, proč svatbu naplánovat na jiné než zimní měsíce. Ale právě sníh a něžně poletující vločky mohou umocnit romantickou a mimořádnou atmosféru vašeho velkého dne.

 

Jaké šaty vybrat?


Protože v mrazivých venkovních teplotách nepobudete celý svůj velký den, róba se asi nijak nebude lišit od té, kterou byste oblékla třeba v létě. Fotky venku budou sice trošku zkouškou odvahy, ale portréty v bílé róbě na sněhově bílé pláni budou stát za to.

 

Svatba v zimě - 14
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 17
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 7
(Foto: Instagram)


Dáváte-li přednost klasice, můžete volit všechny odstíny od slonové kosti až po champagne, k zimní svatbě se ale i hodí temně rudá nebo studené odstíny fialové.


Zatímco váš muž v obleku, případně i svrchníku moc neprochladne, vy nezapomeňte na nějaký kabátek nebo pelerínu, která zakryje při přechodech venku odhalená ramena.

 

Svatba v zimě - 1
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 3
(Foto: Instagram)

 

Nejelegantněji působí kožešinové peleríny a kabátky, postačí ale i huňatý šál. V létě hojně frčely džínové a kožené bundičky, kůži můžete volit i nyní, vsaďte ale na bílou barvu, ať nepůsobí tak křiklavě.

 

Svatba v zimě - 9
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 15
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 20
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 18
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 11
(Foto: Instagram)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsi doopravdy ZAMILOVANÁ? 15 znaků, že v tom lítáš až po uši
Čeká vás svatba? Pozor na časté chyby při oblékání ženicha
Svatba bez peněz? Dá se vejít i do deseti tisíc korun


Co pro družičky


Vymýšlíte barvu pro šaty družiček? Vyvarujte se křiklavosti. Křehkosti zimy bude sedět něžná pudrová a starorůžová, chladné odstíny šedé, stříbrné a světle modré, z ostřejších barev pak zaručeně nesáhnete vedle s červenou.

 

Svatba v zimě - 5
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 8
(Foto: Instagram)


Výběr květin je omezenější, ale ne bez fantazie


I přes to, že je množství květin kvetoucích během zimních měsíců výrazně omezeno, nemusíte se zimní svatby obávat. „V zimním období jsou pro svatební kytice ideální chryzantémky, orchideje, kaly, růže, lilie, frézie a nastává také vhodná doba pro tulipány. Vše se dá krásně zkombinovat s eukalyptem. Co se týče barev, volí se jemné odstíny bílé, šedé nebo starorůžové,“ říká Jitka Mandysová z květinové doručovací služby Fleurop.
 

 

Svatba v zimě - 2
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 4
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 10
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 12
(Foto: Instagram)

 

Trefou do černého jsou neokoukané, avšak promyšlené detaily. Do svatební kytice je možné naaranžovat třeba nadýchané květy bavlníku, červené bobule nebo šišky, které patří mezi nejoblíbenější zimní prvky. Do pugétu se dále hodí i třeba peříčka, malé dekorační baňky nebo perly a blýskavé kamínky.

 

Svatba v zimě - 21
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 16
(Foto: Instagram)


Symbol zimy


Jedním z nejtypičtějších symbolů zimy jsou větvičky obalené jehličím. Ty by neměly rozhodně chybět v žádné svatební kytici, ale třeba ani na dortu, zdobeném svatebním stole, celkovém dekoru vašeho velkého dne. S jehličím si můžete vyhrát i tak, že z něj vytvoříte nezapomenutelnou výzdobu, která provoní i velký sál.

 

Svatba v zimě - 19
(Foto: Instagram)

 

Svatba v zimě - 6
(Foto: Instagram)0 hlasů
Vaše hodnocení