Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kryje, sjednocuje, rozzáří, hydratuje... Co všechno populární BB krémy dokáží a pro koho se nehodí?

Tajemství BB krému: čím je tak zázračný?

BB krém - 18
zdroj: Archiv firem BB krém - 18
aktualizováno 15.11.2017, 09:04 | 15.11.2017, 09:04 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Kryje, sjednocuje, rozzáří, hydratuje... Co všechno populární BB krémy dokáží a pro koho se nehodí?

Proč jsou v poslední době BB krémy tolik populární? Mimo jiné proto, že nemusíš trávit dlouhý čas v koupelně. Netřeba nanášet krém, podkladovou bázi a make-up, stačí pouze BB krém.

 

Součástí tohoto článku je i velký test BB krémů. Najdeš ho zde.

 

Kde se vzaly?

 

Přestože se uvádí, že BB krémy pocházejí z Asie, není to zcela pravda. V Asii se sice začaly masově používat a získaly velkou oblibu, ale původně je jako výrobek, který přinášel krycí efekt a ošetřující účinek, vyrobil na konci 60. let 20. století německý specialista na kosmetickou péči.

 

Zpočátku byl krém používán jako výživná a regenerační péče po kosmetických ošetřeních. Díky korejským zdravotním sestrám se dostal do Koreje, kde objevili jeho příznivé účinky na nedokonalou pleť a dále složení BB krému zdokonalovali. A jako specifická kategorie kosmetické péči si až nedávno BB krém našel cestu zpět do Evropy.

 

Jaké jsou jeho přednosti?

 

Je určen pro všechny typy pleti a přináší hydratační, ochranný a vyhlazující účinek.

 

Sjednocuje tón pleti a vyhlazuje póry.

 

Kryje jemné nedostatky pleti.

 

Rozzáří pleť a podtrhne její přirozený tón.

 

Přináší lehkou hydrataci, která se rychle vstřebává.

 

Často bsahuje i SPF ochranu, a tak pomáhá chránit pleť před nepříznivými vlivy slunečního záření a následným předčasným stárnutím pleti.

 

Díky kombinaci mikrominerálů a barevných pigmentů s jemným tónovacím účinkem zajišťují krémy rovnoměrné krytí pleti a působí také jako make-up.

 

Výhodou mikrominerálů je, že jsou velmi malé a rovnoměrně rozložené, pleť nezatěžují, nedochází k ucpávání pórů a ta může volně dýchat.

 

BB krém - 15
(Foto: Archiv firem)

 

Jak ho používat?

 

Stejně jako jiné krémy, jen dbej na dokonalé rozetření v linkách a vráskách kolem nosu, rtů a očí. Pozor na zachycení krému v obočí, krém pečlivě rozetři do okolí nebo přebytek krému, který se zachytí na chloupcích, odstraň tampónkem nebo vatovou tyčinkou.


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz píše: Co zmůže make-up: 10 proměn k neuvěření!

 

Jak ho kombinovat s dalšími kosmetickými přípravky?

 
Dá se použít jako podkladová báze? Ano, ale je to zbytečné. Proč byste to dělali? BB krém sice pleť ošetřuje a vyhlazuje ji jako podkladová báze, ale současně pleť tónuje, takže nanášet přes ni ještě make-up je zbytečné.

 

Jak ho kombinovat s běžnými krémy? BB krém je sám o sobě ošetřující, hydratační a uklidňující. Je to prostě víceúčelová kombinace péče, UV ochrany a make-upu. Není to však ani klasický denní ošetřující krém, ani skutečný make-up. Nesplňuje všechny požadavky uživatelů tak jako například ošetřující krém, podkladový krém pod make-up nebo samotný make-up, který kryje stoprocentně. Sama musíš otestovat, zda tvé pleti BB krém stačí, nebo zda potřebuje výraznější krytí či intenzivnější péči.

 

Není na škodu, pokud v případě velmi suché pleti použiješ jako základ sérum nebo lehkou denní péči. Pro výsledný efekt a maximální spokojenost používá řada dívek pod BB krém hydratační péči i korektor.

 

Praktickým řešením je používat BB krém na den. Pokud jdeš večer ven a vyžaduješ lepší krytí, spolehni se na make-up. Jestli tvá pleť potřebuje výživu, hydrataci, nebo léčbu problematického akné, vsaď na noční krémy a séra. V noci pleť stejně lépe vstřebává a načerpá z krému mnohem víc.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Postřeh odjinud? Kouzelný krém
TESTUJEME: Tónovací krémy, to pravé na léto
Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji


Zakryje BB krém nedostatky pleti?

 

Zakrýt lehké zarudnutí a menší nedokonalosti můžeš i s pomocí BB krému - v tomto případě ho nanes špičkou prstu nebo jemným štětečkem. Pamatuj však, že krycí schopnost BB krémů není tak vysoká jako u korektorů či krycích make-up. Velmi tmavé plochy, jako jsou například mateřská znaménka, pigmentové skvrny a pihy, ale i výraznější pupínky a zarudlé záněty lze tedy s jejich pomocí jen trochu zjemnit. K zakrytí velmi tmavých nedokonalostí pleti je vhodnější krycí make-up.

 

Je BB krém vhodný i na krk a dekolt?

 

BB krém můžeš používat jak na ošetření pleti obličeje, tak na ošetření krku a dekoltu. Zde ho však používejte opatrně a v menším množství, neboť stejně jako běžný make-up může
zanechat skvrny na oblečení a doplňcích.2 hlasů
Vaše hodnocení