Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Patříte mezi ženy, které používají rtěnku rády a často? Právě dnešní článek o kráse bude určena pro vás.

Tajemství dokonalých rtů aneb Jak se správně nalíčit

Líčení očí
zdroj: Thinkstockphotos Líčení očí
aktualizováno 04.05.2015, 00:08 | 04.05.2015, 00:08 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Patříte mezi ženy, které používají rtěnku rády a často? Právě dnešní článek o kráse bude určena pro vás.

Řekneme si totiž něco o tom, jak byste si měla správně nanášet rtěnku a jakou péči byste měla věnovat svým rtům před nanesením dekorativní kosmetiky.

 

Líčení rtů je důležitou součástí ženského make-upu. Namalované rty mohou ve většině případů působit velmi elegantně. Samozřejmě v případě, že to nepřeženete. Je třeba mít na paměti, že k výraznější rtěnce se hodí méně výrazné oči, v případě méně nápadných rtěnek si zase můžete dovolit výraznější oči. Kombinace výrazných očí i rtů vypadá často nevkusně, až vulgárně.

 

Jakou péči bychom si měly dopřát před nanesením rtěnky?

 

Protože i pokožka rtů se po jistém čase obnovuje, staré buňky odumírají a nahrazují je nové, je třeba čas od času dopřát rtům peeling, který si můžete vyrobit například z cukru a kokosového oleje. Rty budou díky takové péči hebké a prokrvené.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

VELKÝ TEST RTĚNEK: 22 žhavých barviček pro tvé rty

 

Po peelingu je vhodné nanést na rty balzám, který je vyživí, zabrání jejich vysoušení a zároveň zajistí snadnější aplikaci rtěnky či konturovací tužky. Konturovací tužku nepoužívá každá z nás. Taková tužka sice není povinností, avšak pomůže vám zejména tím že:

 

Rty zvýrazní a vytvaruje.


Dokáže prodloužit trvanlivost rtěnky v případě, že si jí vyplníte celé rty.


Tužka vytvoří jakousi bariéru a zabrání rozpíjení rtěnky do pokožky.

 

 

V případě, že se rozhodnete pro konturovací tužku, pamatujte, že odstín tužky by měl ladit s odstínem rtěnky. Tužka by se měla aplikovat nejprve na horní ret vytvořením písmenka V a následným dokreslení vrchní části srdíčka. Od vnějších koutků se pak dopracujete jemným kreslením až k srdíčku. Pak jemně obkreslete i dolní ret. Takovým způsobem jsou rty připraveny na nanášení rtěnky.

 

Rtěnku můžete nanášet několika způsoby: nanášením přímo tyčinkou, kosmetickým štětcem či prstem. Každé z nás vyhovuje něco jiného, avšak štětec vám zaručí preciznější nanesení a větší trvanlivost. Na závěr můžete, ale také i nemusíte nanést transparentní či barevný (v podobném odstínu jako je rtěnka) lesk, který rty zvýrazní a stanou se nepřehlédnutelnými.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jaké rtěnky nosit v chladných měsících?
Chubby twist rtěnka z dubnového LADYBOXU
Jak nosit výraznou rtěnku? VIDEONÁVOD

 

Rtěnka je třeba během dne nanést vícekrát. Vsaďte na rtěnky s krémovou konzistencí, které rty hydratují. Dlouhotrvající a neslíbatelné rtěnky díky obsaženým látkám rty jen zbytečně vysuší.

 

Každá z nás má i jinou velikost rtů. V rámci rtěnek platí pravidlo, že s tmavšími odstíny rtěnek dosáhneme optického zmenšení, naopak se světlejšími odstíny dosáhneme plnějších rtů. Myslete na to při líčení.2 hlasů
Vaše hodnocení