Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Patříte mezi ty šťastnější, kterým příroda nadělila krásnou pleť a ani v pubertě vás akné příliš netrápilo? Kolem pětadvacátého roku ovšem zbystřete!

Tajemství krásné pleti odhaleno! Co si žádá pleť po dvacítce?

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 02.04.2018, 00:50 | 02.04.2018, 00:50 | doma.cz

Patříte mezi ty šťastnější, kterým příroda nadělila krásnou pleť a ani v pubertě vás akné příliš netrápilo? Kolem pětadvacátého roku ovšem zbystřete!

Kdo by nechtěl mít dokonalou pleť bez jediné vady na kráse? Máte zažité, že je třeba používat krémy, denně se odličovat, hodně pít a jednou za měsíc docházet na kosmetiku. Normální pleti to stačí, ale prospět jí můžete mnohem víc i díky nejnovějším trendům.

 

Prevence se vyplatí

 

Pokud své pleti dopřejete pravidelnou péči včas, vyplatí se vám to. Nejen, že budete stále skvěle vypadat, ale vyhnete se ve vyšším věku komplikovanějšímu řešení hlubokých vrásek – moderní estetické metody sice nabízejí řešení, ale bývá bolestivé, drahé a náročné na rekonvalescenci.

 

Anketa
Chodíš na kosmetiku do salonu?
 

 

Po dvacítce si proto už nelze pleti nevšímat: chce to každodenní čištění, hydrataci, dle typu pleti pak případně občasnou hlubší očistu – kartáčkem, peelingem, ale i intenzivnějšími procedurami v salonech. Ty pomohou i vysušené pleti, atopické nebo problematické pokožce.


Připadá vám vaše pleť křehká, potřebuje projasnit a celkově oživit? Pak můžete vyzkoušet třeba ošetření vlastní krví neboli plazmaterapii. „Jde o velmi přirozený způsob, jak pleť intenzivně zregenerovat. Oproti běžnému kosmetickému ošetření, jsou zde jasně prokazatelné výsledky, neboť jdeme dovnitř do míst, kam se žádný krém ani sérum dostat nemůže,“ vysvětluje lékařka estetické medicíny MUDr. Zuzana Kolací z Kliniky Yes Visage. Odměnou vám bude bezchybná jakoby znovuzrozená pleť.

 

 

Celé ošetření vám nezabere moc času a nebolí. „Odebereme vám krev a následně odstředíme červené a bílé krvinky a zůstanou jen trombocyty neboli krevní destičky. Ty se běžně podílejí na hojení nejrůznějších poranění pokožky. My využíváme toho, že zkoncentrujeme krevní destičky a vracíme je do míst, kde potřebujeme pleť ošetřit a nastimulovat vlastní buňky k tvorbě kolagenu, “ prozrazuje lékařka. Za pomoci speciální pistole, díky níž aplikace nebolí, se získaný koncentrát vpravuje do podkoží. Následně se na ošetřenou pleť nanese zklidňující maska. Pak už je možné použít make-up a vyrazit domů.

 

Po třicítce bojujte i s elasticitou

 

Pravdou je, že po třicítce začne pokožka výrazněji povadat. Buňky, které mají na starosti tvorbu kolagenu, ve své aktivitě polevují a pokožka začíná přicházet o svojí pružnost. Navíc v daleko větší míře přichází i o hydrataci. Zde mohou viditelně pomoci přípravky a procedury pracující s kyselinou hyaluronovou. Díky ní se pleť skutečně napije a rozzáří.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji
První vrásky v patnácti? Triky, jak se jich zbavit a předejít dalším
Jak kouření ovlivňuje vzhled a tělo?

 

Pomoci může i intenzivní kyslíková terapie. Nejedná se přitom o stejný kyslík, jako dýcháme, ale o O3, tzv. ozonit. Ten je schopen projít mezibuněčnou membránou a vyživit buňky kůže, které tímto způsobem stimuluje k vlastní obnově. Dokáže se totiž rozptýlit ve vnitrobuněčné tekutině, na molekulární úrovni ovlivňovat její struktury a navíc aktivuje mitochondriální dýchací řetězec, čímž v buňce významně navyšuje využitelnou energii.

 

Pleť je po proceduře vitálnější, hydratovaná, projasněná a bez vrásek. Jeden z hlavních benefitů ošetření tkví v tom, že zdokonalení pleti je viditelné okamžitě po ošetření. „Oproti ostatním ošetřením toto nijak pleť nezatěžuje, nemusíte mít obavy ze zarudnutí, šupinek či skvrnek na obličeji. Z procedury můžete vyrazit rovnou na schůzku. Ošetření je navíc zcela neinvazivní,“ upřesňuje průběh procedury, kterou v nabídce salonů najdete třeba pod názvem Oxyceutical, MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.

 

Jak se o pleť staráte vy?0 hlasů
Vaše hodnocení