Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Husté, pevné, lesklé, intenzivní barva a fantastický objem? To nemusí být jen sen! Máme pro tebe zaručené recepty pro krásu vlasů.

Tajemství krásných vlasů odhaleno

Krásné vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Krásné vlasy
aktualizováno 10.07.2012, 00:00 | 10.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Husté, pevné, lesklé, intenzivní barva a fantastický objem? To nemusí být jen sen! Máme pro tebe zaručené recepty pro krásu vlasů.

Všechny toužíme po krásných vlasech a zkoušíme různé triky, jak je mít krásné a zdravé. Zde jsou některé tipy, které fungují! A zvládneš je snadno doma s lehce dostupnými pomůckami.


Cibulové tonikum pro pevné a lesklé vlasy


Tři menší cibule nadrobno pokrájet, dát do láhve, zalít pálenkou a na několik dní dát na teplé místo. Pak přecedit, smíchat se stejným množstvím řepíková odvaru. Na 3dl vody 1 polévkovou lžíci řepíku. Tímto odvarem máčet hlavu vícekrát za den, hlavně na noc i několik týdnů. Vlasy po něm budou pevné, zdravé, odolné, navíc budou krásně lesklé. Vodička pomáhá i pokožce vlasů, ozdravuje ji a brání před nejčastějšími potížemi – lupy, vypadáváním vlasů a zvýšeným maštěním.

 

Ořechová vodička pro intenzivní barvu a lesk


Spálené ořechové skořápky rozdrtit na prach, smíchat s vínem a octem - vtírat do vlasů. Barva získá na intenzitě, vlasy jsou lesklé a pevné.

 


Banánová maska na poškozené vlasy

 

Rozmačkat banán, přidat olivový olej a citronovou šťávu. Zabalit vlasy a nechat 15 min. působit. Umýt. Vlasy budou hebké, lesklé a regenerované.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Objev báječné potraviny pro krásné vlasy
Manuál pro krásné vlasy
Zdravé vlasy do měsíce. Hravě!

 

Vajíčková maska na roztřepené konečky

 

Na roztřepené konečky vyzkoušej masku z olivového oleje a vajíček. Zahřej pár polévkových lžic olivového oleje, smíchej ho s jedním vajíčkem a vetři do vlasů. Nejlepší je nechat ji působit i 2-3 hodiny. Vlasy jsou pak krásně hebké a konečky vyživené. Rovněž je výborný i kokosový olej, který dodá vlasům navíc i krásnou vůni.

 

Olejíčky proti roztřepeným konečkům

 

Problém roztřepených konců znamená, že tvým vlasům chybí výživa a hydratace. K regeneraci proto využij ozdravné olejíčky, seženeš je třeba v bioprodejnách a obchodech se zdravou výživou. Určitě zkus takové druhy jako lněný, šípkový, hroznový, arganový či makadamový. Stačí, když si po umytí naneseš pár kapek do vlhkých vlasů a hned uvidíš ten rozdíl - vlasy budou krásně lesklé, vláčné a po pravidelném používání nenajdeš ani stopy po rozštěpených konečcích.7 hlasů
Vaše hodnocení