Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zapomeň na složitě vyčesaný účes, nepohodlné podpatky nebo příliš těsné šaty. Za wow efektem stojí něco doela jiného.

Tajemství přitažlivosti odhaleno! Tohle z tebe udělá v očích druhých super kočku

party
zdroj: Thinkstockphotos party
aktualizováno 02.03.2018, 00:56 | 02.03.2018, 00:56 | / krasna.cz/tn.cz

Zapomeň na složitě vyčesaný účes, nepohodlné podpatky nebo příliš těsné šaty. Za wow efektem stojí něco doela jiného.

Australští vědci přišli s překvapivým tvrzením. Lidé jsou podle nich vnímáni jako přitažlivější a krásnější, pokud vyrazí za zábavou ve větší skupině. "Efekt roztleskávaček je poměrně rozšířený fenomén, podle kterého se tváře zdrají krásnější ve skupině s ostatními, ne když se díváte jen na jednu," uvedl podle portálu The Sun Daniel Carragher z Flindersovy univerzity v jižní Austrálii.

 

"Výsledky naší studie říkají, že pokud chcete působit atraktivněji, měli byste se na veřejnosti objevovat s dalšími lidmi po boku," doplnil Carragher.

 

130 respondentům ukazoval tým univerzitních expertů vždy dvě fotografie různých žen ve věku od 20 do 40 let - na jednom snímku byla sama, na jiném ve skupině. Pokud byla žena vyfocena s dalšími lidmi, byla vnímána o 5 procent atraktivnější, než samostatně.

 

 

"Navíc jsme zjistili, že je jedno, jak vypadáte, ve skupině jste vždy vnímáni jako přitažlivější. Nezáleží ani na tom, jaké postavení v partě zaujímáte," vysvětlil Carragher.

 

A nezáleží přitom překvapivě ani na tom, jak vypadají ostatní členové "party". Takže, spím vyrazíte tento víkend ven?0 hlasů
Vaše hodnocení