Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ač už dávno nejsem v pubertě, akné a jiné nedokonalosti pleti mě trápí stále. Za chvíli se k tomu začnou přidávat první vrásky (nebo už se přidaly) a já snad začnu uvažovat o plastice. :-)

Test kosmetiky na akné: Vyzraje na nedokonalosti a vyrážky?

Kosmetika na akné Bioderma Sébium
zdroj: Archiv firem Kosmetika na akné Bioderma Sébium
aktualizováno 05.10.2013, 00:00 | 05.10.2013, 00:00 | Krasna.cz/Eva Trávníčková

Ač už dávno nejsem v pubertě, akné a jiné nedokonalosti pleti mě trápí stále. Za chvíli se k tomu začnou přidávat první vrásky (nebo už se přidaly) a já snad začnu uvažovat o plastice. :-)

Tři měsíce jsem poctivě zkoušela novinku od BIODERMY Sébium Global. Ač je tato značka u blogerek profláknutá a psát o ní se pomalu považuje za hřích, já s ní velké zkušenosti neměla a troufám si říct, že ještě ani nemám. Ve svém článku se zaměřím především na složení a aktivní látky, které mohou s naší pletí něco udělat.


Z informací na obalu vyčteme, že se jedná o intenzivní péči o aknózní pokožku a to se střední až těžkou formou akné. Pro představu, jak taková střední až těžká forma vypadá viz obrázky.

 

Akné
(Foto: oficiální zdroj)

 

Akné
(Foto: Archiv firem)


Já naštěstí těmito formami akné netrpím a nikdy jsem netrpěla. Na pleti se mi občas objeví více nebo méně pupínků, horší to bývá před menstruací, nebo když se zpotím a hned si nevyčistím pleť. Zkrátka, dá se s tím žít a i obyčejný korektor to zakryje. Ale kdybych byla bez nich a pleť byla hladká, nestěžovala bych si.

 

Výrobce doporučuje, aby se krém používal 1-2 x denně na vyčištěnou pleť a pleť bude čistší a jasnější. Produkt nese ochranou známku Fluidactiv a jeho účinná složka Bakuchiol reguluje kvalitu a množství kožního mazu, a tím nedochází k ucpávání pórů a tvorbě akné.

 

Kosmetika na akné Bioderma Sébium - 5
(Foto: Archiv firem)


Bakuchiol byl izolován ze semen rostliny Corylifolia Psoralea, což je starobylá léčivá rostlina z Indie a Číny. Bakuchiol má protinádorové, antioxidační, antibakteriální a ochranné účinky a zabraňuje rozvoji antibakteriálních mikroflóry, která je zodpovědná za vznik akné. Nejsou-li bakterie, není akné. Tato látka je v poslední době v boji proti akné opravdu hitem, nicméně je škoda, že je v seznamu složek na 3. místě od KONCE, proto se ptám, kolik jí ve skutečnosti je v 30 ml výrobku? Dokud nebudou mít výrobci povinnost gramáž uvádět na obalu, lze usuzovat jen dle pořadí složek a zde se obávám, že dané látky je ve výrobku málo. Otázkou taky zůstává, zda kdyby bylo látky více, šlo by výrobek označit ještě jako kosmetický, nebo zda by šlo už o léčivo a na ty jsou přísnější legislativní pravidla.

 

Na 2. místě od konce je skvalen, látka, která také bojuje proti bakteriím, zabraňuje ztrátám vody, a dokonce redukuje jemné vrásky. Opět škoda, že je až na konci, za ním je už jen parfemace. Skvalen také ovlivňuje vstřebávání výrobku do kůže a tady musím uznat, že se krém vstřebává dobře. Téměř ihned po nanesení se vstřebá a pleť nemastí. Lahvičku přímo samotného skvalenu si lze za rozumnou cenu koupit na Amazonu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Bojuješ s akné či šupinatou pletí? Zkus kouzelnou bylinku
Přírodní, šetrná, ale účinná cesta proti akné
Jak efektivně zakrýt akné? Mista má své triky

Doma.cz: Chcete se zbavit akné? Tyto potraviny zapojte do jídelníčku

 

Látkami s protizánětlivým účinkem, které snižují zarudnutí pupínku a urychlují hojení, jsou glukanát zinku - toho je ve výrobku dost, a enoxolon (v ingrediencích ho najdete pod INCI názvem GLYCYRRHETINIC ACID), který je opět spíše na konci. Při aplikaci krému na pleť s rozškrábnutými pupínky přípravek štípal. Štípání po chvíli ustalo a já se utěšovala, že krém aspoň pracuje. Žádné zarudnutí pokožky nebo jiná alergická reakce nenastala, tak nevím, jestli za to mohou tyto dvě látky, jestli to přípravek má dělat, nebo jestli jsem na nějakou jeho složku přecitlivělá. Po konzultaci v redakci se ale ukázalo, že podobnou zkušenost jsem neměla jen já, ale i další slečny, které krém vyzkoušely. Vy, co jste ho také vyzkoušely, štípal vás?

 

Dalšími účinnými látkami jsou výtažek z listů ginkgo biloby a výtažek z řasy Laminaria ochroleuca - se kterým se setkávám asi poprvé. Tato látka je známa jako "zlatá řasa" a používá se často ve výrobcích pro péči o pleť. Řasa přirozeně brání pokožku před každodenním stresory (kouř, výfukové plyny, PC, kopírky apod.). Řasa je bohatá na živiny, a proto extrakt pomáhá vyhladit a hydratovat pokožku. Extrakt z ginga je u nás znám spíše jako doplněk stravy, který má zlepšit paměť a prokrvení těla. V kosmetických přípravcích se používá jako antioxidant - ten, co bojuje s volnými radikály, tlumí záněty a chrání pokožku.

 

Kosmetika Bioderma
Pro boj s akné je určená celá "zelená" řada Bioderma. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Sečteno a podtrženo

 

Krém BIODERMA Sébium Global 30 ml bych doporučila jako doplňkový krém pro ty, co je trápí sem tam pupínek akné. Nemyslím si, že by pomohl na středně těžké až těžké formy akné, jak uvádí výrobce. Ale každou zkušenost nebo studii, která by to dokazovala, uvítám a ráda si ji přečtu. Možná dojde ke snížení výskytu akné, ale dle mého názoru nedojde k úplnému odstranění.

 

Pokožka je po 3 měsíčním používání hladší a jasnější. Nicméně pupínky se mi i při pravidelném používání přípravku někdy objeví.

 

Na zlepšení vzhledu pleti je vhodný, k úplnému odstranění akné nikoliv. Při těžších formách akné doporučuji navštívit kožního lékaře, ten vám předepíše přípravek, který bude lékem, a ten pomůže určitě víc. Ale jako kosmetický přípravek svůj účel splňuje.

 

Článek pro tebe napsala blogerka Eva z blogu fashiontasteshop.blogspot.cz.



3 hlasů
Vaše hodnocení