Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou svých vlasů po dlouhé zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy s příchodem jara nejlépe zregenerovat?

TESTUJEME: S jakými maskami dostat vlasy co nejrychleji zpět do kondice?

Test masek na poškozené vlasy - 27
zdroj: Krásná.cz Test masek na poškozené vlasy - 27
aktualizováno 06.04.2016, 12:00 | 06.04.2016, 12:00 | Krasna.cz/trm

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou svých vlasů po dlouhé zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy s příchodem jara nejlépe zregenerovat?

Vlasy odrážejí zdravotní stav celého organismu a změna jejich kvality či dokonce vypadávání vlasů často jako první signalizují, že s námi není něco v pořádku. Vlasy umí odhalit jak nedostatek vitaminů a minerálů v těle, tak i nezdravý životní styl. Kouříte? Pak si mimo jiné ničíte vlasové kořínky. Popíjíte častěji alkohol? Vysušuje vám kůži, včetně vlasové pokožky.

 

Chcete-li mít vlasy zdravé, používejte pro péči o ně kvalitní vlasovou kosmetiku, která svým složením vlasům prospěje. Pro posílení a regeneraci vlasů jsou vhodné přípravky s obsahem výtažku z ovsa, pšeničných proteinů a panthenolu. Aby vlasy nepadaly a lépe rostly, doporučují odborníci používat přípravky s kofeinem. Zkuste také změnit životní styl. Jídelníček upravte tak, abyste tělu i vlasům pravidelně dodávali potřebné živiny. Problémy s vlasy mohou být samozřejmě také indikátorem nástupu hormonálních změn nebo začátku nemoci, a to je potřeba řešit s lékařem.

 

Fén, kulma, žehlička. Pokud s nimi upravujete vlasy často, nejspíš už ztratily lesk, jsou křehké, lámou se a štěpí. Podle odborníků na vlasovou péči jde o typické projevy poškození vlasů právě těmito elektrickými přístroji. Vlasům pochopitelně neprospívá ani chemické barvení, odbarvování či trvalá. I ty mohou poškodit horní vrstvu vlasu a přispívají ke štěpení a lámání. Pokud v tomto směru nehodláte na vašich zvycích nic měnit, měli byste věnovat zvýšenou pozornost pravidelnému ošetřování vlasů. Používejte šetrné šampony a kondicionéry s posilujícími účinky, vhodné jsou také výživné masky na vlasy. "Vždy se poraďte se svým kadeřníkem, jaké žehličky a fény zakoupit a jakým způsobem je používat. Vždy použijte ochranný přípravek proti nadměrné teplotě a zacházejte s vlasy z citem a pečlivostí," skrnuje základy správné péče profesionální kadeřník Václav Pražák.


Ale pozor. "Pokud jsou vlasy kudrnaté a přirozeně krepaté, tak jsou od přírody suché a křehké. Důležité je tedy vybrat správné přípravky pro péči a regeneraci, které dodávají vlhkost a jsou určené pro tento typ vlasů," vysvětluje kadeřník Václav Pražák.

 

Náš tip: Správná péče o vlasy vyžaduje víc než jen mytí a česání. Vhodná je pravidelná masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu. S pomocí kvalitního vlasového kartáče ji zvládnete i sami, ideálně každé ráno a každý večer. Krouživými pohyby kartáčem postupujte od spánků až k temeni hlavy a tento postup několikrát opakujte. Soustřeďte se při tom pouze na plynulé masážní pohyby a snažte se být uvolnění. Masírování hlavy přispěje k prokrvení pokožky a posílí celkové zdraví vašich vlasů.


Dodržte předsevzetí nekouřit, omezte alkohol, dbejte na správnou životosprávu i vlasovou péči. Proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu můžete vyzkoušet i speciální regenerační masky. My jsme otestovali, které pomohou nejspolehlivěji.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

11 geniálně jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy
Jak na rychlý růst vlasů?
Jak zamaskovat mastné vlasy?

 

CO SEŽENEŠ V DROGERCE

 

Test masek na poškozené vlasy - 24
(Foto: Krásná.cz)


Maska DOVE ADVANCED HAIR SERIES regenerate (200 ml, 149,90 Kč)
Maska na vlasy má skvělou konzistenci, takže se sní výborně pracuje. Lehce se roztírá a stačí ji použít opravdu malé množství. Má velice příjemnou vůni, které se krásně rozplyne do celých vlasů a vydrží opravdu do druhého dne po umytí. Masku jsem nechala působit 5 minut a bohatě to stačilo. Mé vlasy jsou často po umytí krepaté a vysušené, ale po použití této masky byly krásné vyhlazené, lesklé a jemné, abych pravdu řekla, tak takový rozdíl jsem opravdu nečekala.
5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 2
(Foto: Krásná.cz)

 

Balea vlasová kúra broskev&kokos (25 ml, 19,90 Kč, prodává DM)

Vlasovou masku v praktickém pytlíčku bych doporučila všem cestovatelkám. Je v pytlíčku pro jednorázové použití, takže s sebou na dovolenou nemusíte tahat velké balení. Maska mě překvapila tím, že je čistě přírodní. Její vůně je dost intenzivní, což jsem zrovna u této neocenila, protože kokos není můj favorit. První výsledky jsem uviděla asi po týdnu, kdy se mi vlasy krásně leskly. Podtrženo sečteno, masky od Balea nejsou vůbec špatné. Rozhodně je doporučuji ženám, které nemají čas trávit 20 minut v koupelně s maskou na vlasech (stačilo nechat na vlasech působit pět minut) a chtějí dopřát svým vlasům větší lesk.
3/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 22
(Foto: Krásná.cz)

 

Nutritive Mask od Nouvelle (500 ml, 149 Kč)
Téhle masce prakticky není co vytknout. Obsahuje keratin a chmel a ty jsou pro naše vlasy velmi prospěšné. Dala jsem ji na mokré vlasy (na obalu není ovšem napsáno, jestli na suché či mokré, ale logicky – maska patří na mokré) a nechal působit 5 minut. Výsledek byl patrný vlastně již po prvním použití, vlasy už jsem neměla tolik krepaté. Důležité je říct, že maska je na suché a nepoddajné vlasy, tudíž bych doporučila ji natřít jen ke konečkům (kadeřníci obecně doporučují, nezatěžovat pokožku a nedávat masku do celé délky vlasů, ale jen do konečnků) a výsledek je téměř zaručený.

4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 17
(Foto: Krásná.cz)

 

Alverde maska na vlasy nutri-care 5 v 1 (20 ml, 19,90 Kč, prodává DM)
Opět maska v praktickém jednorázovém pytlíčku, ideální na cesty. Oceňuji přírodní složení.
Pro mě bylo velmi příjemné zjištění, že masku postačí nechat na vlasech 5-10 minut. Vůně masky od Alverde mému nosu lichotila a cítila jsem ji na vlasech ještě druhý den. První výsledky jsem uviděla asi po týdnu, kdy se mi vlasy krásně leskly. Podtrženo sečteno, masky od Alverde nejsou vůbec špatné.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 23
(Foto: Krásná.cz)


Maska na vlasy Eleo all hair types od Oriflame
(125 ml, 329 Kč)
Maska má výraznou svěží vůni. Z kelímku se mi maska dobře nabírala, ale je trošku tužší a hůř se mi aplikovala do vlasů. Při prvním použití jsem jí asi špatně rozetřela a výsledek jsem skoro neviděla. Podruhé jsem si dala větší práci a do vlasů jí dostala skutečně důkladně. To se vyplatilo. Mile mě překvapila! Vlasy šly rozčesat úplně samy a na omak byly hebké. Masku od té doby aplikuju třikrát týdně alespoň na 5 minut. Vlasy jsou lesklé a mám pocit, že i pevnější. S klidným svědomím můžu doporučit.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 6
(Foto: Krásná.cz)


Maska pro slabé a křehké vlasy Syoss ceramideanti-brakage
(200 ml, 89 Kč)
Maska se snadno nanáší a dobře drží na mokrých vlasech, nestéká ani nesklouzává. Má příjemnou lehkou vůní, která nijak neobtěžuje, na druhou stranu po ní vlasy moc dlouho "voňavé" nezůstanou. Nechala jsem jí vždy na vlasech působit okolo pěti minut. A výsledek? Vlasy jsou jemné, lesklé a na rozdíl od jiných masek se po jejím použití nemastí. Na druhou stranu jsem po zhruba 4 týdnech používání výrazné zlepšení kvality vlasů nezaznamenala.
3/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 12
(Foto: Krásná.cz)

 

Maska na vlasy Gliss kur oil nutritive (200 ml, 79 Kč)
Jedna z těch lepší masek na vlasy na trhu. Cena není vysoká a výsledky jsou vidět již po několika použitích. Masku jsem nanesla na mokré vlasy, ale tady bych chtěla upozornit, že není vhodné ji nanášet už od kořínku, jelikož vlasy jsou pak viditelně mastnější než obvykle. Maska má takovou máslovitou konzistenci, ale výborně se oplachuje. Na obalu se píše, že ji stačí nechat působit jen 1 minut, ale já to přetáhla pro jistotu na deset a udělala jsem dobře. První použití moc výraznou změnu neudělalo, ale po dalších použitích byly konečky krásně zacelená a vlasy jemné a hladké. Nicméně myslím si, že by se spíše dala zařadit do kategorie kondicionérů.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 8
(Foto: Krásná.cz)


VYBÍRÁME ZE SALONŮ

 

Test masek na poškozené vlasy - 25
(Foto: Krásná.cz)

 

Redken Frizz Dismiss (250 ml, 580 Kč)
Maska je hodně hustá, bála jsem se, že se bude špatně aplikovat, ale na vlhkých vlasech krásně zvláční a vlasy bohatě obalí. Je na omak příjemná, bez výraznější vůně, krásně se rozprostře po celé délce vlasů. Můžeš ji nechat působit 5 až 15 minut, já vydržela nejdéle asi osm (na dlouhé vlasové zábaly nemám moc výdrž), ale očividně to stačilo, vlasy mám po umytí hladké, bez problémů se rozčesávaly. O něco hůře se mi ale oplachovala, musela jsem použít teplejší vodu a dlouho masku vymývat. Použila jsem ji třikrát během dvou týdnů a výsledek byl dost vidět, měla jsem vlasy předtím přesušené a krepaté a teď jsou hladké a zacelené.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 5
(Foto: Krásná.cz)


Maska pro obnovu vlasů L'oréal Professionnel ProFiber Restore
(200 ml, 469 Kč)
Maska na vlasy příjemné voní, má lehký třpyt a vydrží na vlasech i po druhém umytí. Vlasy se dají lehce rozčesat a po vyfoukání jsou jemné, lehce roztřepené konečky jsou zacelené a hned po prvním použití jsou zdravější. Není potřeba nanášet velké množství, a to ani pro dlouhé vlasy, takže maska vydrží dlouho.
5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 3
(Foto: Krásná.cz)


Maska pro rekonstrukci poškozených vlasů Biolage Advanced od Matrix
(150ml, 320 Kč)
Maska na vlasy se krásně nanáší a hezky přilne. Jen pozor, ať neuděláte stejnou chybu jako já. Snažila jsem se jí dát do vlasů ihned po spláchnutí šampónu, to vůbec nedržela a víc jí bylo ve vaně než ve vlasech. Podruhé jsem už poslechla rady v návodu a aplikovala skutečně až na lehce prosušené, již jen vlhké vlasy. Ihned se krásně chytla a vlasy obalila. Vůně je spíše jemná až neutrální. Masku jsem nechala působit 10 minut. Vlasy šly po spláchnutí krásně rozčesat a hlavně hned po prvním užití byly lesklé a hladké. Takový výsledek mě doslova nadchnul. Masku používám už tři týdny dvakrát týdně, vlasy vypadají díky tomu zdravější.
5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 1
(Foto: Krásná.cz)


Regenerační péče PAUL MITCHELL STRENGTH Super Strong
(100 ml, 439 Kč)

Sprej by měl vlasy posilovat a opravovat. Větší opravu jsem nezaregistrovala. Každopádně je výborný na rozčesání. Nastříkala jsem ho do již mírně suchých vlasů a hned to šlo lépe rozčesat. Aplikace ve spreji (bez oplachování) je výborná, několikrát jsem použila na rozčesání a takové osvěžení vlasů mezi umytím. Vlasy poté příjemně voní. Navíc slibuje UV ochranu, což využiješ dnes již v podstatě celoročně. Větší efekt jsem ale bohužel nezpozorovala.
3/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 16
(Foto: Krásná.cz)

 

Revalid swiss hair care repair mask (150 ml, 195 Kč, dostupná na revalid.cz)

Na své vlasy jsem nikdy nebyla zvlášť opatrná, a proto jsem je také měla dost zničené. Po pravidelném používání masky na vlasy musím říci, že kvalita vlasů je viditelně lepší. Vlasy jsou lesklé a hebké na dotek. Masku jsem na vlasy aplikovala po umytí 3-4x týdně. Z doporučených pěti až deseti minut působení jsem vydržela pokaždé 5 minut, ale stačilo to. Za mě spokojenost a doporučuji. Vlasy jsou méně křehké a roztřepené, přijdou mi poddanější a více se lesknou.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 20
(Foto: Krásná.cz)


Obnovující maska pro zničené vlasy Thérapiste od Kérastase
(200 ml, 840 Kč)
Za hodně peněz hodně muziky? Tady to rozhodně platí! Maska je příjemná svou konzistencí, vůní, i aplikací. K vlasům příjemně přilne, ale jde dobře smýt. Stačí jí málo, na vlhkých vlasech se dobře rozmělňuje a roztírá do délek. Hned po prvním použití jsou vlasy lehké, poddajné, jemné na dotek a o poznání lépe se rozčesávají. Pravidelnou péčí se zaceluje narušená struktura vlasů a vlasy dostanou lesk, který nepamatuji, že by kdy dřív měly. Palec nahoru.
5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 21
(Foto: Krásná.cz)

 

Kúra BC Oil Miracle od Schwarkopf (150 ml, 349 Kč)

Maska se dobře nanáší do vlasů. Má příjemnou vůni, není nijak agresivní a silná, takže kdo má rád jemnější vůně, určitě tuto masku ocení. Mě osobně vyhovují masky, které vlasy více provoní a vůně vydrží déle po umytí. Vlasy mám po používání masky určitě hebčí a lépe se rozčesávají. Po několikátém použití jsem měla pocit, že mám vlasy lesklejší a nemám je vysušené, což občas mívám. Proto bych určitě doporučila slečnám, které mají suché a poškozené vlasy. Jen je lepší, jako skoro u každé masky, nanášet jen na konečky vlasů. Já mám vlasy delší a masku jsem nechávala působit zhruba od půlky dolů, jinak by vlasy mohly vypadat zplihle. Maska je v malém kelímku, sice se poměrně špatně nabírá, ale mě osobně kelímkové masky tolik nevadí, protože se spotřebuje celý obsah a nezůstávají zbytky, jako třeba v tubách. Jinak na pohled vypadá obal pěkně.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 7
(Foto: Krásná.cz)

 

Essence Ultime Repair Schwarzkopf (200 ml, 190 Kč)
Testovala jsem masku Schwarzkopf Essence určenou pro poškozené vlasy. Nikdy předtím jsem masku nepoužívala, kondicionér vlasům dopřeju jen příležitostně, ale hned po první nanesení jsem byla z výsledku nadšená. Mám vlasy dlouhé kousek pod ramena a byly krásně hebké a perfektně se rozčesávaly po celé délce. Po několika použitích se vlasy přestaly krepatět a zůstaly hladké. Úplně nejlepší je ale vůně! Vlasy voní klidně i tři dny po umytí, to se mi nikdy s žádným šamponem nestalo. Jediné negativum spatřuji v nanášení masky. Na svou délku vlasů jsem pokaždé musela použít poměrně velké množství, než se vlasy celé obalily, opláchnout šly ale bezvadně.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 10
(Foto: Krásná.cz)

 

BUDE VÁS ZAJÍMAT:

TESTUJEME: Rty samý lesk a třpyt
TESTUJEME: Pleťová mléka pro dokonalé odlíčení
TESTUJEME tělová mléka: Které voní, hydratuje, ale nelepí?

 

V SOULADU S PŘÍRODOU

 

Test masek na poškozené vlasy - 26
(Foto: Krásná.cz)


Vyživující maska pro suché a lámavé vlasy Le Petit Olivier (300 ml, 135 Kč, dostupná na demdaco.cz)
Přírodní maska na vlasy s příjemným složením bez parabenů a s vyživujícím arganovým a olivovým olejem a bambuckým máslem. Navíc není testovaná na zvířatech. Krásně voní, má ale o něco horší strukturu a z vlasů se hůře smývá. To je však její jediná chyba na kráse. Vlasy jsou po pravidelném užívání hebké, lesklé, poddajné, ale přitom pevné a zdravé a dotek i na pohled.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 11
(Foto: Krásná.cz)


Vyživující maska pro barvené a melírované vlasy Le Petit Olivier
(300 ml, 152 Kč, dostupná na demdaco.cz)
Maska se aplikuje klasicky z kelímku prsty. Nemusíš jí dávat moc, s trochou vlhkosti v právě umytých vlasech se snadno rozprostírá a roznáší na všechny vlasy. Obrovské pozitivum je, že ji stačí nechat působit pouhou jednu minutu. I to stačí k tomu, aby byly vlasy na dotek hebké a hladké. Dobře se rozčesávají - ověřeno na sto procent, jednou jsem šla spát s mokrými nerozčesanými vlasy, což je pak ráno vždy peklo, ale tentokrát jsem je ráno učesala bez nářků a zacuchaných chomáčů. Po delší době užívání mám dojem, že i barva je zářivější a plnější, skutečně je to to pravé pro barvené vlasy. A příjemná vůně, kterou cítíš ještě druhý den, je další bonus navíc.

5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 9
(Foto: Krásná.cz)

 

Bezoplachový pečující krém pro suché a lámavé vlasy Le Petit Olivier (200 ml, 112 Kč)

Bezoplachový krém je dobrý místo kondicionéru. Vlasy jsem normálně umyla pouze šampónem, prosušila ručníkem a použila tento krém. Vlasy pak byly jemné jako po použití normálního kondicionéru. Krém velmi příjemně a přírodně voněl (nemám ráda takovou tu umělou vůni), za což můžou zřejmě použité oleje (olivový, araganový + bambucké máslo). Vlasy vypadaly vyživené a dobře se rozčesávaly. Krém se hned po aplikaci vsáknul, ale pozor, opravdu je třeba nepoužít větší množství než je doporučeno. Do středních délek stačí opravdu jen velikost oříšku! Když jsem omylem použila více, byly konečky vlasů jakoby ulepené a mastné.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 18
(Foto: Krásná.cz)


Maska na poškozené vlasy s rozmarýnem, šalvějí, olivovým a avokádovým olejem od Bioaroma
(250 ml, 545 Kč, dostupná na bioaromakosmetika.cz)
Tahle čistě přírodní maska je hodně cítit po bylinkách. Podle doporučení výrobce by měla být na vlasech alespoň půl hodiny, pak se má vymýt šamponem a opláchnout vodou. Přiznám se, že běhat po domě půl hodiny s maskou jsem nevydržela ani jednou. Ale i kratší doba působení stačila, aby mi maska pěkně vyživila konečky vlasů, které jsem před používáním měla dost vysušené. Fakt to funguje! Jak jsem se ale zmínila na začátku, maska je hodně cítit rozmarýnem a bylinkami. Pro někoho je to vůně možná příjemná, mně bohužel k dalšímu použití jinak vynikající masky odradila.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 19
(Foto: Krásná.cz)


Omlazující bahenní maska na vlasy -417
(200 ml, 590 Kč, dostupná na nuspring.cz)

Bahenní maska může znít odpudivě, ale je skvělá! Voní trochu po mandlích a bahno nepřipomíná konzistencí ani barvou. Smí se používat jen jednou až dvakrát týdně, což je trochu škoda, protože já si myju vlasy mnohem častěji. I tak ale účinkuje suprově, vlasy mi už po prvním použití připadaly jemné, hladké a lesklé, lehce se rozčesávaly. Po celém dni se mi ale zdály spíše mastné a rozdělovaly se do pramenů.
4/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 15
(Foto: Krásná.cz)


Maska na suché a poškozené vlasy L´Occitane
(250 g, 745 Kč)

S maskou jsem naprosto spokojená. Má příjemnou mandlovou a máslovou vůni i přívětivou konzistenci, a přestože se na vlasech má nechat tři minuty, jde poté na rozdíl od jiných masek velmi snadno dolů, nemusí se dlouho vymývat. Navíc má viditelný účinek, vlasy jsou po každém použití nádherné. Pečuje o ně unikátním složením hned několika olejů, přitom ale není mastná a výborně se s ní pracuje.
5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 13
(Foto: Krásná.cz)


Obnovující vlasová maska Surya Brasil Color Fixation
(225 g, 210 Kč)
Se značkou Surya Brasil jsem se setkala poprvé. Neměla jsem o ní žádné povědomí, a proto jsem moc ráda, že jsem ji mohla vyzkoušet, protože jejich maska na vlasy je naprosto božská. Maska je vyrobena z přírodních surovin, neobsahuje minerální oleje, silikony, sulfáty ani parabeny, i obal je vyrobený z recyklovatelných materiálů, je dokonce veganská, takže kdo si na tohle potrpí, bude nadšený. Tuhle značku si zamilují všechny veganky a lidé, kterým není jedno, jaké výrobky používají na své vlasy. Chemie je všude kolem nás, a já jsem vždy vděčná za produkt, který neobsahuje zbytečně zatěžující složky, a ještě ke všemu je plně funkční. Hned po prvním použití jsem měla vlasy lesklejší a konečky zocelené. Jediným mým problémem byla délka působení. Ideálně se má maska nechat na vlasech 15-20 minut, a to je při mém hektickém stylu života příliš dlouhá doba.
5/5

 

Test masek na poškozené vlasy - 4
(Foto: Krásná.cz)

 

Kondicionér na bázi síry a termální vody Répole na barvené, poškozené vlasy Frais Monde (150 ml, 249 Kč, dostupná na elnino.cz)
Tato maska na vlasy má velice praktickou dózičku a lehce se sní pracuje. Maska je velmi málo parfemovaná, což mi trošku chybělo, mám totiž ráda, když mi vlasy po umytí voní. Použít stačí velmi malé množství. Ve vlasech se maska velice dobře roztírá a oplachuje. Po umytí jsou vlasy lesklé a hebké na dotek, hydratované už od prvního použití. Určitě masku doporučuji.
4/5

 

 

 

Test masek na poškozené vlasy - 14
(Foto: Krásná.cz)0 hlasů
Vaše hodnocení