Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ofina je naprosto perfektním oživením účesu a sluší takřka každému, jen je důležité zvolit správnou délku a střih. Ale na všem dobrém se najdou nějaké chyby, a tak je to i u ofiny.

Tipy, jak zatočit s mastnou ofinou 

Ofina - 4
zdroj: Thinkstockphotos Ofina - 4
aktualizováno 09.11.2014, 00:29 | 09.11.2014, 00:29 | Krásná.cz/Mersmerize

Ofina je naprosto perfektním oživením účesu a sluší takřka každému, jen je důležité zvolit správnou délku a střih. Ale na všem dobrém se najdou nějaké chyby, a tak je to i u ofiny.

Pokud máš těžkou, rovně střiženou ofinu, péče o ní může být o něco náročnější. Jsou to kratší vlasy, které se dotýkají čela, které se může více potit, a ofina se tak rychleji mastí. Jak ale zabránit mastné ofině? Nejde to úplně, to je jasné – vlasy se budou vždycky mastit, je to přirozené, zkusím ti ale dát pár tipů, jak to zpomalit!

Důležité je zamyslet se před samotným ostříháním, jestli ofinu vážně chceš. Na obrázcích totiž vypadá úžasně, ale aby tak vypadala i u tebe, potřebuje dost péče, dost času. Každé ráno musíš vstát a umýt ji, prostě jí dodat nějaký tvar, a to se každému prostě nechce - vstávat dřív kvůli vlasům. Pořádně se rozmysli, jestli tedy má ofina pro tebe cenu. Bavím se zejména o klasické rovně střižené ofině, o ty prostříhané se dá starat o něco lépe.

 

Ofina - 3
Než si ofinu ostřihneš, zamysli se, co to vlastně vše obnáší. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Častější mastění ofiny může mít na svědomí tvůj  balzám, kondicionér nebo maska. Snaž se proto dávat na ofinu minimum těchto produktů, raději je používej jen do delších vlasů.

Pokud o vlasy takto dbáš, snaž se, aby sis co nejméně na ofinu sahala. Lidské ruce mají v sobě určité množství mazu, a když si na ofinu budeš sahat častěji, než je potřeba, bude se i rychleji mastit. Při žehlení si ji zkus podržet místo rukou jednoduchým hřebenem, a to i při fénování.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak vlasům snadno a rychle dodat lesk?
Zkroť své neposlušné vlasy
Vyber si správnou žehličku na vlasy!

Jestli máš rovný střih, je dobré použít ve finále lak na vlasy a ofinu zafixovat, aby držela svůj tvar. Dávej si ale pozor na to, aby byl lak kvalitní, vlasy zbytečně nezatěžoval a také ho nepoužívej příliš velké množství. Jakmile to totiž přeženeš, další den ofina vypadá strašně, navíc pod tíhou laku plihne.

 

Ofina - 1
Ofina, která je prostříháná a asymetrická, nepotřebuje tolik péče. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Když se ti nechce mýt celou hlavu, ale máš mastnou ofinu, můžeš se zaměřit pouza na ni. Stačí se jen naklonit nad vanu nebo umyvadlo, sepnout si vlasy do culíku a ofinu si umýt. Poté klasicky vyfénuješ, upravíš a je hotovo. Není to sice profesionální, na druhou stranu když ráno nestíháš umýt všechny vlasy (pokud je máš dlouhé, určitě víš, jak dlouho trvá, než ti uschnou, nebo je vyfénuješ), je to ideální řešení!

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Nejlepší účesy s ofinou: Takhle prokouknete!
Sexy krátké vlasy: 5 tipů, jak je nosit

Pokud chceš zkusit něco zase trošku jiného, zkus suchý šampon, který můžeš koupit na internetu nebo v drogériích od různých značek. Samozřejmě ne každému vyhovují a rozhodně nenahradí plnohodnotné umytí, na druhou stranu pokud si vybereš dobrý produkt, může ti to ušetřit další čas.

Podívej se na inspirativní video od dvojice LuxyHair, v kterém uvidíš 5 způsobů, jak nosit ofinu – ať už vyfénovanou do rovna, nebo zapletenou do copánku. 

 7 hlasů
Vaše hodnocení