Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávno sis tu mohla přečíst o použítí olejů místo pleťových krémů obecně, dnes se zaměříme na jeden konkrétní olej, a tím je ten kokosový.

Toužíš mít krásné vlasy i pleť? Vyzkoušej kokosový olej

Kokos - 2
zdroj: Thinkstockphotos Kokos - 2
aktualizováno 24.09.2015, 00:17 | 24.09.2015, 00:17 | Krásná.cz/Mersmerize

Nedávno sis tu mohla přečíst o použítí olejů místo pleťových krémů obecně, dnes se zaměříme na jeden konkrétní olej, a tím je ten kokosový.

Kokosový olej má hodně široké využití. Máš suchou pleť a špatné či nepoddajné vlasy? Možná právě tobě tenhle olej v lecčems pomůže!

Kokosový olej se získává z dužiny kokosových ořechů – metoda to musí být velice šetrná, kvůli zachování všech důležitých látek jako jsou vitamíny a antioxidanty. Dužina se poté naseká, usuší a za studena se lisuje, tak vzniká pravý kokosový olej.

 

Kokos - 1
Kokosový olej se lisuje za studena. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Má dlouhou trvanlivost (rok až dva) a jeho hlavní složkou je mastná kyselina laurová. Mastné kyseliny mají schopnost narušovat membrány bakterií a virů, proto se jim také říká přírodní antibiotika. Odborníci se shodují, že lidské tělo umí kokosový olej zpracovává postupně, tedy je skvělý při dietě (vyrovnává kolísání hladiny cukrů), a proto je také zdravější a prospěšnější než jiné oleje, které se v domácnosti běžně používají.

 

Kokos - 4
Kokosový olej je skvělý na vaření i při dietě. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Mezi jeho velké klady také určitě patří jeho aroma. Kokosová vůně je velice znatelná a pro ty, kterým kokos nevadí, nebo ho vyloženě milují, je to určitě ráj. Bohužel ale hodně lidí jeho vůni naopak nemusí, a tak se mu raději celkově vyhýbá.

Použití na vlasy

Kokosový olej je skvělý jako regenerační maska pro namáhané a poškozené vlasy. Ať už po chemickém zásahu, nebo pokud ho chceš použít, protože tvé vlasy jsou suché a bez lesku. Kokosový olej se nejlépe aplikuje do rozčesaných, nejlépe lehce provlhčených vlasů a nechá se působit.

Dobu působení rozhodně nezanedbej, čím déle – tím lépe. Pokud se nebojíš mastného polštáře, klidně si přes vlasy přehoď ručník a olej smyj až ráno. Nebo ho nech působit 2 hodinky, i to pro základní regeneraci stačí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zkus místo pleťového krému olej!
Zplihlé, suché a lámavé vlasy? Mista ti poradí, jak na ně
Problém jménem lupy? Vyřeš ho!

Kokosový olej musíš následně vymýt šamponem, protože je to olej, a tak nějaké to opláchnutí skutečně nestačí. Vlasy pak budou krásně hebké, jemné, lesklé a nebudou elektrizovat – olej jim dá to, co potřebují.

Použití na pleť

Kokosový olej je také znám tím, že je skvělý pomocník při tvorbě akné, při suché pokožce či při různých povrchových poraněních kůže. Oleje navíc póry neucpávají a pleť tolik nezatěžují narozdíl od mastných krémů, proto se nemusíš bát použití i na aknózní pleť, samozřejmě ale v přiměřeném množství.

 

Kokos - 3
Kokosový olej regeneruje i pleť. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Máš suchou pleť? Potom olej můžeš použít večer, místo krému, je to ideální zdroj hydratace.

Osvědčí se i v létě, pokud si spálíš pokožku dlouhým vysedáváním na slunci. Pleť hezky ochladí, urychlí regeneraci kůže a může předejít i ošklivému loupání.

Dokonce i v kuchyni

Kokosový olej je ideální i pro použití v kuchyni. Může se používat místo klasického slunečnicového oleje, může se přidávat do domácího chleba místo másla, doma si můžeš vytvořit i svůj nápoj z jogurtu a kokosového oleje.

Ve následujícím videu uvidíš jednoduchý návod, jak si udělat chutný mléčný nápoj z banánu a kokosu.


 8 hlasů
Vaše hodnocení