Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Styling řas a obočí je jedním z nejvýznamnějších kosmetických trendů posledních let. Vzhled obočí totiž velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči o obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost jako výběru šatů nebo make-upu.

Toužíš po okouzlujícím obočí? Základem je správný tvar

Úprava obočí
zdroj: Thinkstockphotos Úprava obočí
aktualizováno 11.07.2017, 16:40 | 11.07.2017, 16:40 | Krásná.cz

Styling řas a obočí je jedním z nejvýznamnějších kosmetických trendů posledních let. Vzhled obočí totiž velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči o obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost jako výběru šatů nebo make-upu.

I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout výrazné změny. Poradíme vám, jak zvolit správný tvar obočí i jeho barvu.

 

„Úprava obočí záleží na tvaru obličeje. Za ideální tvar bývá považován oválný obličej, v tomto případě není potřeba žádná optická korekce. U obdélníkového je důležité umístit ho opticky do středu obličeje – mělo by být dlouhé a ploché. U trojúhelníkového obličeje je vhodné obočí vytvarovat krátce a měkce, abychom odpoutali pozornost od ostré brady. U kulatého obličeje ho tvarujeme naopak ostře s vysokou klenbou. Do čtvercového tvaru obličeje stylizujeme obočí do měkkého oválu, čímž opticky snížíme vysoké čelo,“ radí Martina Košťálová z kosmetické společnosti RefectoCil.

 

Důležitý však podle odbornice není jen tvar obličeje, ale také tvar a posazení očí. Pokud jsou oči ideálně posazené, mělo by obočí začínat nad vnitřním koutkem oka. Široce posazené oči si vyžadují obočí začínající blíže k nosu, což opticky zmenší vzdálenost mezi nimi. Jsou-li oči blízko u sebe, obočí by mělo být posazeno celkově dále od kořene nosu,“ doporučuje Martina Košťálová.

 

Líčení
(Foto: oficiální zdroj)

 

Správné obočí by mělo ⅔ stoupat a ⅓ klesat

 

Obecné pravidlo říká, že ideální tvar obočí jsou dvě třetiny stoupající a jedna třetina pak klesající. „Obočí tvarujeme pinzetou – doporučuji užší, se kterou lze chytit i jednotlivé chloupky při dočišťování. Její plošky by na sebe měly správně doléhat. Při nedostatku času, na cestách, nebo když si zkrátka neumíme obočí samy hezky vytvarovat, můžeme tvarovat obočí i pomocí žhavé novinky, kterou jsou speciálně tvarované depilační proužky určené právě na obočí. S jejich pomocí rychle vytrhneme i jemné a špatně viditelné chloupky,“ říká Martina Košťálová.

 

Obočí
(Foto: oficiální zdroj)

 

„Obočí by mělo být tvarováno do přirozeného klenutí. Možné je využít speciální paletku na obočí, která obsahuje tvarovací vosk a barevný pudr, který obočí dodá jednotný tón,“ radí školitelka Artistry Zuzana Gavendová.


Každopádně každá změna by měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost a spíše hustší obočí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Revoluce v holení: zkus depilační pružinu
Špatné obočí? Takhle to spravíš!
Silné, tenké, vysoké: Neuvěříš, co říká OBOČÍ o tvé osobnosti


Může se hodit:


* Booster podporující růst obočí BeautyLash Eyebrow Booster (1900 Kč, beautylash.cz). Obsahuje výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského. Tato látka aktivuje růst řídkého, slabého a přespříliš vytrhaného obočí. Navíc obsahuje výtažek aloe vera, který dodává obočí žádaný lesk. Neobsahuje hormony, parabeny, prostamidy, prostaglandin ani parfémy.

 

Péče o obočí
(Foto: Archiv firem)

 

* Depilační proužky na obočí RefectoCil Brow Styling Strips (balení obsahuje 30 párů depilačních proužků na obočí + 30 párů pomocných proužků na depilaci chloupků v obličeji, 1290 Kč, k dostání na kosmetika-mako.cz). Depilační proužky na obočí, které se přizpůsobí každému tvaru a zajistí jeho dokonalý vzhled. Umístění depilačních proužků je velice jednoduché díky značkám. Při současném barvení mohou proužky posloužit jako šablona.

 

* Domácí sada pro barvení obočí BeautyLash Sensitive (297 Kč, k dostání na beautylash.cz). Pořídíte ji ve čtyřech odstínech (černá, světle hnědá, středně hnědá, tmavě hnědá), jedno balení vystačí na 8 použití a barva vydrží 4 až 6 týdnů. Barvy jsou velmi šetrné, protože obsahují přírodní látky a rostlinná barviva – žádné oxidanty!

 

Péče o obočí
(Foto: Archiv firem)


* Gelu na obočí Brow This Way, Rimmel (129 Kč). Zkosený kartáček precizně uhladí obočí do jednotného tvaru. Odlehčená, dlouhotrvající gelová formule, která se nerozmazává a nebledne, vykouzlí perfektní oblouky, které vydrží po celý den. Nové složení s arganovým olejem zjemňuje a viditelně zlepšuje vzhled obočí.0 hlasů
Vaše hodnocení