Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je v plném proudu a hudební festivaly otevírají své brány. Rozhodně je potřeba dbát na svůj festivalový look, budete se totiž cítit jako královna! A co je momentálně trendy?

Trendy festivalové účesy: Slušivé, rychlé a praktické

Účesy
zdroj: Archiv firem Účesy
aktualizováno 27.06.2019, 00:03 | 27.06.2019, 00:03 | Krásná.cz

Léto je v plném proudu a hudební festivaly otevírají své brány. Rozhodně je potřeba dbát na svůj festivalový look, budete se totiž cítit jako královna! A co je momentálně trendy?

Léto a festivaly vždy přejí různým stylingům do copů nebo twistů. Vyzkoušejte varianty náročnější, ale i takové, které si zvládnete učesat úplně samy i v nepohodlných podmínkách.


Uvolněný rozcuch


Do umytých, ještě vlhkých vlasů naneste stylingový přípravek (např. Paul Mitchell Invisiblewear Memory Shaper), zapleťte do dvou copů a jděte spát. Nebo pařit. Až je zase rozpletete, ať už ráno nebo za dva dny, budete mít připravenou texturu a nepotřebujete žádnou kulmu! Až budete chtít copánky vyměnit za jiný účes, můžete se do toho pustit.

 

Festivalový účes - 3
(Foto: Paul Mitchell)

 

Festivalový účes - 8
(Foto: Paul Mitchell)


Rozpleťte je, prožeňte jimi pořádnou dávku texturovacího spreje (např. Paul Mitchell Invisiblewear Undone Texture Hairspray) a rozdělte je neukázněně a bez hřebenu na 4 sekce.

 

Festivalový účes - 10
(Foto: Paul Mitchell)

 

„Uchopte do rukou dvě horní sekce a jednoduše na nich udělejte uzel. Pokud máte vlasy dlouhé, udělejte klidně dva.

 

Festivalový účes - 5
(Foto: Paul Mitchell)

 

Vezměte vlásenku a upevněte uzle tak, aby držely. Použijte tolik vlásenek, kolik cítíte, že je potřeba podle hustoty vašich vlasů.

 

Festivalový účes - 14
(Foto: Paul Mitchell)

 

Pokud toužíte po pevnějším efektu, použijte pérka. To samé zopakujeme s dolními sekcemi. Konce vlasů upevníme dalšími vlásenkami podle vlastního vkusu a pocitu,“ radí kadeřnice Diana Kratochvílová z Red salonu.

 

Festivalový účes - 11
(Foto: Paul Mitchell)


Na závěr použijte fixační lak, nebo ještě lépe vlasový pudr (např. Paul Mitchell Invisiblewear Pump Me Up). „Místo laku ho používám proto, že chci, aby vlasy zůstaly v pohybu a nevadilo jim, když si do nich sáhnu nebo mi někde vypadne pramen,“ radí kadeřnice.

 

Festivalový účes - 16
(Foto: Paul Mitchell)

 

ČTĚTE TAKÉ:

TUTORIAL: Top účes celebrit: vysoký drdol
6 božských účesů, které zamaskují mastné vlasy
Suchý šampon: Co musíš udělat, aby tě opravdu zachránil před mastnými vlasy


Kombinované copánky


„Rozhodně nešlápnete vedle, pokud budete kombinovat různé druhy copů a copánků do jednoho účesu. Copy podtrhnou vaši ženskost, budete se cítit jako bohyně,“ radí Honza Kořínek z Hair studia Honza Kořínek. Nebojte se také používání doplňků, různých šátků, ale třeba i piercingů do vlasů.

 

Festivalový účes - 4
(Foto: Hair studio Honza Kořínek)

 

Festivalový účes - 5
(Foto: Hair studio Honza Kořínek)

 

Festivalový účes - 3
(Foto: Hair studio Honza Kořínek)

 

Festivalový účes - 6
(Foto: Hair studio Honza Kořínek)

 


Boho drdol


Kdo říká, že drdol musí být nudný a jen pro starší dámy? Když se mu dodá objem a messy nedbalý styl, působí velmi moderně a mladistvě. „Tento účes je ideální pro vlasy bez objemu, protože kombinuje plnost se spleteným detailem,“ říká vlasový stylista značky Nivea Jan Těšík.

 

Festivalový účes - 1
(Foto: Nivea)


Vlasy ošetřené pěnovým tužidlem a navlněné kulmou rozdělte na čtyři části ‐ oddělte prameny okolo obličeje a zbylé vlasy rozdělte horizontální pěšinkou na dvě stejné části. Horní vlásenkou přichyťte tak, aby vám nepřekážela.

 

Festivalový účes - 2
(Foto: Nivea)

 

S vlasy pracujte tak, jako byste si dělala culík, ale spodní část vlasů neprotáhněte, takže vám vznikne z vlasů jakási „smyčka“. Zbylou masu vlasů přichyťte vlásenkami tak, aby vznikla plná masa vlasů, tedy jakýsi drdol.

 

Festivalový účes - 3
(Foto: Nivea)


Horní část vlasů i jednu postranní část stočte do „twistu“, který obtočte okolo drdolu a připněte ho zespoda k hlavě.

 

Festivalový účes - 4
(Foto: Nivea)

 

Volnou boční část vlasů u hlavy spleťte a cop rozvolněte prsty.

 

Festivalový účes - 5
(Foto: Nivea)

 

Pak vše připněte k drdolu a zalakujte lakem na vlasy (např. Tvarující sprej pro Zvětšení objemu Nivea).


Přijdou vhod:

 

Péče o vlasy
(Foto: Archiv firem)


* Suchý šampon pro světlejší tón vlasů Nivea (200 ml, 130 Kč). Obsahuje mikro-jemná zrníčka přírodního rýžového škrobu, který efektivně vstřebává maz, nedráždí pokožku hlavy. Zanechá účes objemnější a tak krásně voní.


* Lehký ochranný sprej neuMoisture instant fix (200 ml, 702 Kč). Sprej nabitý hydratací, proteiny a vitamíny opravuje, obnovuje a revitalizuje vlasy jako nikdy předtím. Rozplétá, hydratuje, krotí, připravuje, opravuje a chrání vlasy, čímž vytváří neuvěřitelnou hebkost, ovladatelnost a zářivý lesk.


* Jemná antistatická mlha pro lesk, hydrataci a ochranu barvy a kvality vlasů Manufaktura (155 ml, 249 Kč). Jemný sprej obsahuje blahodárné přírodní ingredience, které dokáží vytvořit na vlasech ochranný štít. Obsažený extrakt z rýže poskytuje obranu před škodlivým UV zářením způsobující oslabení a blednutí barvy vlasů. Antipollution látky na bázi extraktů z meruněk a dalšího ovoce, pšenice, ječmene a ženšenu chrání vlasy před škodlivými vlivy z ovzduší a zamezuje uchycení nečistot. Komplex sacharidů a extraktu z mořské řasy dokáže vlasy ochránit před ztrátou hloubkové vlhkosti vlivem vysokých teplot. V neposlední řadě také hloubkově hydratuje, díky čemuž jsou vlasy krásné, lesklé a neelektrizují. Při každém použití budete navíc odměněni sladkou vůní meruněk.


* Lisovaný suchý šampon Lush Petal Head (229 Kč/ks). Pečující cetrimonium chloride se postará, aby vlasy nedivočely statickou elektřinou a byly krásně hebké, zatímco okouzlující vůně růže, jasmínu a ylang ylang očaruje každého, kolem koho projdete. Promněte suchý šampon v dlaních a vzniklý prášek naneste ke kořínkům vlasů, pak vyčešte a upravte vlasy jako obvykle.
 

* Texturovací pudr Paul Mitchell Invisiblewear Pump Me Up (10 g, 875 Kč). Dodává neuvěřitelný objem, texturu a grip u kořínků. Vytváří okamžitý objem přesně tam, kde chcete, a osvěžuje zplihlé vlasy bez života. Ve vlasech nezanechává viditelné stopy.
 

* Paul Mitchell Invisiblewear Memory Shaper (250 ml, 619 Kč). Dotváří nádhernou, nedbalou definici s přirozeným finišem. Obsahuje laskavec, který zanechává vlasy měkké na dotek, zlepšuje jejich ovladatelnost.0 hlasů
Vaše hodnocení