Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V kolekcích prádla pro jaro/léto 2013 je oslavována žena 19. století, kouzlo budoárů a paláců. Nejvíce zazáříš ve svůdném korzetu.

Trendy prádlo jara? Romantické, nostalgické a honosné

Kolekce prádla La Perla - 9
zdroj: Archiv firem Kolekce prádla La Perla - 9
aktualizováno 18.01.2013, 00:00 | 18.01.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

V kolekcích prádla pro jaro/léto 2013 je oslavována žena 19. století, kouzlo budoárů a paláců. Nejvíce zazáříš ve svůdném korzetu.

Kolekce La Perla oslavuje romantickou ženskost a je umocněna jedním z největších románů devatenáctého století „Gepard“ od Giuseppe Tomasiho di Lampedusa. Atmosféra této knihy se stala známou po celém světě díky mistrovského filmu „Gepard“ v režii Luchina Viscontiho z roku 1963.

 

Kolekce prádla La Perla - 11
(Foto: Archiv firem)

 

Sicílie v 19. století je jiskra minulého světa, která přeskakuje na tuto kouzelnou kolekci a interpretuje ji ve své současné citlivosti, nostalgii a nadčasové eleganci. Kouzlo paláců a budoárů, kde se konaly významné plesy, a okouzlující róby sicilských žen, které spojoval tehdy nejdůležitější módní prvek – korzet, to vše představuje La Perla v nové kolekci.

 

Fotogalerie

1 / 27 Otevřít fotogalerii


PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: jaké prádlo se nám nejvíc líbí?
Nejslavnější přehlídka spodního prádla je za námi. Bylo to velkolepé
Sexy prádlo pro vaše hrátky

 

Průzkum módního světa v 19. století přinesl vzácné výšivky, starožitné medailonky, smyčky, záhyby, ale také krajku a květinový vzor. Korzety z kostic a košilky z hedvábného saténu reprezentují tuto dobu do nejmenšího detailu. Ozdoby z dávných dekoračních tkanin v pastelovém písmu jsou jednou z inspirací nové letní kolekce. A nejen to. Inspirací pro novou kolekci se stal také geometrický motiv překrývajících trojúhelníků na spodničkách z 19. století. Stěžejními barvami pro jarní a letní období budou zelená šalvěj, terakota, žlutá pšenice, růžová, konopí, bílá, černá.

 

Fotogalerie

1 / 19 Otevřít fotogalerii

 

Autorem nejnovější kampaně La Perla je fotograf Mary Rozzi, který se nechal okouzlit krásou italského paláce Biscari, největší a nejluxusnější soukromé rezidenci Catalanie. Skládá se z 600 pokojů, které jsou doplněné rokokovými freskami. Barokní schodiště je zdobené štuky. Atmosféra paláce se podobá Viscontiho filmu a modelka krásné Angelice, kterou ve filmu ztvárnila Claudia Cardinale.25 hlasů
Vaše hodnocení