Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chtěla bys mít krásné, zdravé a pevné nehty? Nemusí to stát majlant.

Triky pro krásnější a zdravější nehty skoro zadarmo

aktualizováno 26.03.2012, 00:00 | 26.03.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Chtěla bys mít krásné, zdravé a pevné nehty? Nemusí to stát majlant.

Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé dívky. Úpravě vlasů a péči o pleť věnuješ spoustu času, tak proč zapomínáš na své nehty? Jsou na očích víc, než myslíš. Olámané, okousané, s bílými skvrnkami nebo zažloutlé od laciných barevných laků, takové ti moc parády neudělají.


Nevypadají tvé nehty zdravě, jsou křehké a rozpraskané? Je to důsledkem nedostatečné výživy a nevhodné péče. Nehty jsou hodně náchylné, a pokud nejsi v pořádku, je to na nich hned vidět – stres, ošizená strava, nemoc, oslabená imunita, ale i vliv počasí (zima, horko, vlhkost), vše se na nich viditelně projeví.


Potřebují-li i tvé nehty novou vzpruhu, nemusíš se spoléhat jen na péči salónů a drahou kosmetiku. Spoustu pomocníků máš i doma v lednici.


Bomba pro nehty


Aby byly nehty zdravé a krásné, potřebují vyživovat zevnitř. Pokud máš nehty lámavé, vysušené a křehké, s roztřepenými kraji, pak potřebuješ hlavně vitamín A. Obohať svůj jídelníček o játra, brokolici, mrkev, špenát, mléko a mléčné výrobky, vajíčka a máslo. Proti lámání ti pomůže také vitamín D, proto jez víc ryb, vajec, avokáda, banánů a kakaa.


Mají tvé nehty nezdravě žlutý nádech? Vybělí je dostatek vitamínu B12. Nachází se hlavně ve vnitřnostech, rybách, vejcích a mléčných produktech. Také zvyš příjem vitamínu E, který najdeš v sóje, mrkvi, oříšcích, špenátu a kukuřici. Nehty posílíš také zvýšeným příjmem biotinu, který je obsažen ve květáku, burácích, pivních kvasnicích, houbách a citrusech.

 


Pokud trpíš na záděrky a citlivou kůži kolem nehtového lůžka, potřebuješ vitamín C (citrusy, květák, chřest, špenát, jahody, kiwi, černý rybíz, brokolice) a kyselinu listovou (špenát, brokolice, růžičková kapusta).


Samozřejmě ve tvé stravě nesmí chybět vápník (mléko a mléčné výrobky) a zinek (vejce, červené maso, játra). Nedostatek zinku způsobuje nehezké bílé flíčky na nehtech. Hrbolkaté nehty a šupinatým a rozpraskaným povrchem má na svědomí nedostatečný pitný režim.


Masáž proti záděrkám


Trpíš na záděrky a poškozenou kůžičku kolem nehtového lůžka? Je potřeba dopřát jí hydrataci a pomoc s vysušením a poškozením. Dopřávej si každý den masáž olejíčkem. Nehtům nejlépe vyhoví mandlový olejíček, můžeš ale improvizovat i s tím, co najdeš doma. Kvalitní olivový olej se sice pomaleji vstřebává, nehtům ale poskytne stoprocentní výživu. Díky každodenní masáži bude kůže brzy zahojená, odolná a hebká, i nehty se posílí a nebudou tolik křehké.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se zbavit otravných zlozvyků?
Prodluž životnost svých gelovek
Jak se starat o nehty


S.O.S. v lahvičce


Na bolestivě podrážděná místa stačí nakapat pár kapiček olejíčku z čajovníku, ten dezinfikuje, zklidňuje a hojí. Zkus ho i preventivně, když máš zatrhanou kůžičku, dopřej si alespoň jednou za týden koupel rukou v teplé vodě s několika kapkami šťávy z citronu a několika kapkami tea tree olejíčku.

 


Mysli na hydrataci


Nezdravý vzhled nehtů a jejich okolí způsobuje nedostatečná hydratace. Zkus nahradit obyčejné mýdlo tím, které má přirozené Ph nebo hydratující složky. Několikrát denně pak ruce, zejména po mytí, promaž krémem. Nejlepší je měsíčkový nebo s obsahem aloe vera. Nezapomeň pečlivě promasírovat nehty a jejich okolí.


Lakování
 

Místo laciných laků z tržnice, které obsahují řadu pochybných látek, si kup lak s obsahem pečujících složek. Ty nehty vyživují a zpevňují. Nehty nestříhej nůžkami, díky tomu se třepí. Místo toho je do rovna zapiluj, papírový pilník je lepší než kovový.


Před lakováním vždy pečlivě odstraň předešlý lak, nejlépe bezacetonovým odlakovačem s obsahem vitamínů. Pokud chceš nehty ozdobit barevným lakem, pokryj je nejdřív podkladovým lakem, který je zpevní, vyživí a zabrání pronikání toxických látek z barevného laku.6 hlasů
Vaše hodnocení