Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě nevhodný tvar rtů a toužíš ho změnit? Nemusíš přeci šetřit na žádné plastické operace! Hravě si pomůžeš líčením!

Triky v líčení pro dokonalé rty

Rtěnka
zdroj: Thinkstockphotos Rtěnka
aktualizováno 31.08.2015, 00:19 | 31.08.2015, 00:18 | tej

Trápí tě nevhodný tvar rtů a toužíš ho změnit? Nemusíš přeci šetřit na žádné plastické operace! Hravě si pomůžeš líčením!

Dívky nejsou se svým vzhledem neustále spokojené. Jednou jim vadí velké oči, podruhé zas zplihlé vlasy a jindy třeba úzké rty. Naštěstí nemusíš kvůli každé drobnosti navštěvovat plastického chirurga nebo jiného specialistu. Opticky jde totiž všechno vyřešit. Podívej se, jak vyřešíš svůj problém se rty.

 

Jak správně líčit rty

 

Základem krásných rtů je jejich dokonalé líčení. Jen těžko si zvětšíš úzké rty, pokud nebudeš vědět, jak je klasicky nalíčit. Jestli používáš make-up, nanes ho trochu i na rty, pokud ne, vyměň ho za korektor. Stačí opravdu malé množství a trochu ho přes linii klidně přetáhni. Rty si můžeš i lehce přepudrovat, ale pouze v případě, že je nemíváš suché a popraskané. V tom případě pod make-up nanes ještě trochu hydratačního krému či balzámu. Použij konturovací tužku ve shodném odstínu s rtěnkou. Rtěnku ráno nanášej pomocí štětečku, přes den můžeš použít normální rtěnku. Přes rtěnku můžeš ještě přenést bezbarvý lesk na rty.

 

 

Jak na úzké rty

 

Trápí tě úzké rty a toužíš po plných? Je to zcela jednoduché. Pamatuj si na to, že bys neměla v žádném případě používat tmavé ani neutrální odstíny. Vždy raději sáhni po světlých barvách. Základ optické úpravy úzkých rtů tkví v konturovací tužce. Důkladně obtáhni celé rty, klidně můžeš lehce (maximálně milimetr) přetáhnout. Pro plnější rty si nanes trochu světlého lesku do prostřed rtů.

 

Jak na široké rty

 

Každá dívka touží po širokých rtech, ale některým prostě nesluší a trápí se s nimi. Máš stejný problém? V tom případě odlož konturovací tužku, lesky na rty a světlé rtěnky. Místo toho si vyber rtěnku tmavou a bez jakéhokoliv lesku. Rtěnku nanášej jakoby středem, klidně jí nedokresluj až ke konci. Opticky to bude vypadat mnohem lépe.

 

Jak na jeden větší ret

 

Trápí tě, že je jeden ret větší než druhý? V tom případě zvol světlý odstín na menší ret a trochu tmavší na menší ret. Rozhodně to neznamená, že bys měla dvoubarevné rty. Jde spíš o to, abys vybrala takové rtěnky, které mají stejné, akorát lehce tmavší a světlejší odstíny.

 

 

Jak na spadnuté koutky

 

Vypadáš, jako by ses neustále mračila? Dopřej svému pohledu trochu optimismu! Je to opravdu jednoduché. Stačí přetáhnout konturovací tužku na horním rtu trochu směrem nahoru a spodní ret nedolíčit do konce. Na konce místo toho aplikuj trochu pudru.

 

Jak na linii rtu

 

Chybí ti srdíčkovitá linie rtu a závidíš dívkám, které jí mají krásně viditelně vykrojenou? Není nic jednoduššího, než si jí prostě lehce domalovat. Pomůžeš si konturovací tužkou, volné místečko nad rtem můžeš lehce přepudrovat nebo přetáhnout korektorem.
 14 hlasů
Vaše hodnocení