Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Suchá, smíšená až mastná, citlivá pleť- kterou máš ty? Odhal specifika své pleti i potřeby, které má.

Typy pleti a jak správně na ně

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 07.10.2012, 00:00 | 07.10.2012, 00:00 | Krasna.cz/Catherine beauty

Suchá, smíšená až mastná, citlivá pleť- kterou máš ty? Odhal specifika své pleti i potřeby, které má.

Suchá, smíšená až mastná, citlivá pleť- kterou máš ty? Odhal specifika své pleti i potřeby, které má.

 

Ne každá z nás může přírodě vděčit za normální pleť, která se nepotýká s žádnými výraznými problémy. Pokud se řadíš spíše k jinému pleťovému typu, máme pro tebe "návod k použití", jak právě s tou svou správně zacházet, aby byla krásná a bez chybičky.


Suchá pleť

 

Jelikož je tahle pleť dost suchá a křehká, potřebuje výraznější péči. Musíte ji správně odličovat, aplikovat na ni správné krémy a líčit ji velmi šetrně.

 

Začnu u odlíčení. Určitě je potřeba používat kosmetiku určenou pro suchou pleť. Odličte pleť hydratačním mlékem, oči očním, nejlépe dvoufázovým odličovačem, a na závěr pleť dočistěte jemným tonikem, které pleť nevysuší.

 

Když se dokonale odlíčíte, nezapomeňte použít krém. Ten musí být určitě hydratační, hutný, může obsahovat oleje, měl by být určený pro suchou pleť a neměl by pleť stahovat, ale zjemnit a promastit.

 

Co se líčení týče, nezapomeňte, že jste vlastnicí suché pleti a i v líčení si musíte dávat pozor. Určitě vyzkoušejte hydratační make-up, který obsahuje oleje. Obličej pak bude krásně vláčný a jemný. Pokud potřebujete pudr, hledejte jen ten s matným finishem, abyste pleť zbytečně moc nevysušily a nedělaly z ní masku.

 

Kosmetika pro suchou pleť
(Foto: Krásná.cz/autorka)

 

 

Smíšená až mastná pleť

 

Smíšená pleť bývá většinou suchá v postraních částech obličeje a v T zóně bývá mastnější. Proto je nutné používat výrobky určené pro smíšenou až mastnou pleť.

 

Odlíčení musí být také důrazné. Odličte pleť pleťovým mlékem pro smíšenou pleť, mléko pleť krásně vyčistí a zjemní. Poté je nutné na úplné dočištění použít pleťové tonikum, které stáhne póry a zmatní pleť.

 

Krémy na smíšenou pleť také používáme, ale bez olejů. Určitě hledejte, ať už v drogeriích nebo parfumeriích, krém pro smíšenou pleť. Krém by měl být jemný, hydratační, zmatňující a klidně i léčivý, aby se neobjevovalo akné.

 

Určitě je vhodné dvakrát týdně pleť čistit peelingem, aby se nám netvořily mílie, akné a neucpávaly póry.

 

Co se líčení týče, je nutné pleť zmatňovat, protože se leskne. Pokud je nutné použít make-up, používejte typ pro mastnější pleť. Pudr budete používat častěji, a tak zkuste investovat do dražší kosmetiky a kvalitnější kosmetiky. Pudr by měl pleť zmatnit, stáhnout póry, a při tom pleť nevysušit.

 

Kosmetika pro mastnou pleť
(Foto: Krásná.cz/autorka)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji
Podzimní návod na dokonalou pleť
TESTUJEME: Důkladná očista pleti s čistícími pěnami

 

 

Citlivá pleť

 

O tuto pleť je důležité pečovat opravdu šetrně. Používejte krémy a odličovací přípravky určené pro citlivou pleť, obličej nedřete a silně neličte.

 

Zvlášť o ní pečujte v zimě, protože v tomhle období je vaše pleť teprve chudák. Používejte jemné odličovací přípravky, které nevyvolávají žádné alergie a pleť čistí, hydratují a zjemňují zároveň.

 

Co se krémů týče, doporučuji značku Clinique, nebo Clarins, protože ta má výborné krémy na citlivou pleť. Dobré je poradit se v lékárně, kde je nabídka přípravků pro citlivou pleť širší, než v drogerii.

 

Pleť neličte obyčejnou kosmetikou, ale určitě se zkuste poohlédnout po kosmetice pro citlivou pleť, která nevyvolá alergické reakce a pleti neuškodí. Určitě si čas od času dopřejte prohřívající masku a na chvilinku se uvolněte.

 

Kosmetika pro citlivou pleť
(Foto: Krásná.cz/autorka)3 hlasů
Vaše hodnocení