Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chtěla bys vědět, jaký účes se hodí k tvému tvaru obličeje? Přineseme ti pár inspirací!

Účesy podle tvaru obličeje

Problémy s vlasy
zdroj: Getty Images Problémy s vlasy
aktualizováno 10.06.2019, 00:00 | 10.06.2019, 00:00 | tej

Chtěla bys vědět, jaký účes se hodí k tvému tvaru obličeje? Přineseme ti pár inspirací!

Ke každému se nehodí ofina, pěšinka nebo vyčesané vlasy. Zjisti, jaký máš tvar obličeje a zvol si účes podle toho. Uvidíš, že tě to změní k nepoznání! Samozřejmě jen v dobrém slova smyslu.

 

Jaké existují tvary?

 

Tvary obličejů rozdělujeme na kulatý, hranatý, oválný, trojúhelníkový a srdcovitý. Jak zaručeně zjistit, jaký tvar obličeje máš? Je to jednoduché. Sčeš si vlasy dozadu a stáhni i případnou ofinu. Svůj obličej vyfoť na dobré rozlišení a vytiskni. Následně změř šířku čela, vzdálenost čelistí a lícních kostí a následně změř délku celého obličeje (od brady až k prvním vlasům).

 

Jestli nejsou čísla příliš rozdílná, máš tvar obličeje kulatý. Jestliže je tvář mnohem delší než širší, máš oválný. Hranatý tvar se vyznačuje stejnou délkou lícních kostí a čelistí. Jestli máš široké čelo a lícní kosti, ale vzdálenost čelistí menší, máš tvar srdcovitý nebo trojúhelníkový.

 

Účesy pro kulatý tvar obličeje

 

Nejlepší variantou jsou dlouhé či polodlouhé vlasy, minimálně po ramena. Snaž se vybrat takový tvar účesu, aby ti zakrýval strany obličeje. Další vhodnou volbou jsou sestříhané vlasy, které postupně padají do obličeje. Nejsou pro tebe vhodné ofiny, ani žádné účesy, během kterých si zakrýváš čelo. Pokud ofinu potřebuješ, zvol raději tu do strany. Slušet ti nebudou ani příliš krátké vlasy.

 

Mikádo
(Foto: Archiv firem)

 

Účesy pro hranatý tvar obličeje

 

Hranatý tvar obličeje je na tom podobně, jako kulatý. Snaž se vybrat takový účes, který má pěšinku na straně a vlasy jsou po celé délce sestříhány. Mohly by ti také slušet vlnité či kudrnaté vlasy, ale nečeš si pěšinku doprostřed. Raději zvol asymetrický účes. Slušet ti nebudou ani vlasy po bradu a rovně střižené.

 

Účesy pro oválný tvar obličeje

 

Tady máš v podstatě volnou ruku. Oválný tvar obličeje je naprosto ideální a bude ti slušet cokoliv. Jestli chceš obličej trochu zmenšit, docílíš to ofinou. Je ovšem škoda měnit tento tvar, protože na něm nebývá nic špatného.

 

Účesy pro čtvercový a srdcovitý tvar obličeje

 

Zde se snaž trochu zakrýt čelo, čehož dosáhneš nejlépe ofinou. Dobrou volbou jsou také sestříhané vlasy, které postupně padají do obličeje. Pěšinku vol vždy našikmo a vlasy nevyčesávej do výšky.6 hlasů
Vaše hodnocení