Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Známe to všechny. Je ráno, opět stojíš před zrcadlem a posté si kladeš stejnou otázku: co s vlasama? Nabízíme ti tipy pro dlouhovlásky, které zaberou minimum času a výsledek stojí za to!

Účesy pro dlouhovlásky, které zvládneš za pár minut

Účesy z dlouhých vlasů
zdroj: myzeny.sk Účesy z dlouhých vlasů
aktualizováno 23.07.2011, 00:04 | 23.07.2011, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Známe to všechny. Je ráno, opět stojíš před zrcadlem a posté si kladeš stejnou otázku: co s vlasama? Nabízíme ti tipy pro dlouhovlásky, které zaberou minimum času a výsledek stojí za to!

Řídíš se pravidlem, že čerstvě umyté vlasy stačí pročesat, a v ostatních dnech situaci vyřeší obligátní culík? Co takhle vyzkoušet pro změnu jeden z trendy účesů? Nemusíš se bát složitých kreací, které bys nezvládla sama, ani času, který bys před zrcadlem musela strávit. Tyhle efektní účesy zvládneš hravě za pár minut.


V jednoduchosti je krása

 

Spěcháš na brigádu, rande nebo setkání s kamarádkou a samozřejmě všechno děláš na poslední chvíli, a tak ti zbývá sotva pár minut. Řasy přemázneš řasenkou, rty leskem a vlasy stáhneš gumičkou do obyčejného culíku. Není to škoda? Můžeš mít mnohem atraktivnější účes a nebude tě to stát o mnoho více úsilí.

 

Smaž pěšinku

 

Když máš čerstvě umyté vlasy, nosíš je obvykle rozpuštěné s pěšinkou uprostřed? Stačí drobná změna a budeš vypadat úplně jinak. Vlasy, které obvykle pěšinkou rozdělíš a necháš splývat kolem čela, jednoduše sčeš dozadu a lehce zafixuj lakem. Nezabere ti to víc než minutu a docílíš sexy tajemného vzhledu.

 

Účesy z dlouhých vlasů - 8
(Foto: myzeny.sk)


Drdol nejen na ples

 

Přijde ti drdol příliš formální a nosíš ho jen na slavnostní příležitost? Ve všední den vyzkoušej ležérní drdol, který je lehce rozježený a nechybí mu punc letní pohody. O prázdninách ho oceníš, protože vlasy ti nikde nepřekáží, pod hustou dekou splývajících pramenů se ti nepotí krk a drdol vydrží pevně až do večera, takže si nemusíš dělat starosti s úpravou účesu.

 

Postup:

 

1. Vyčeš si vysoký culík, téměř až pod temenem. Nesnaž se uhladit každý vlásek, ležérnost a neposlušnost některých pramenů dodá účesu na přirozenosti.

 

2. Gumičku dvakrát omotej kolem vlasů, naposled vlasy přetáhni jen do půlky. Měl by ti vzniknout vějířků z vlasů.

 

Účesy z dlouhých vlasů - 2
(Foto: myzeny.sk)

 

3. Zbytek vlasů, které z vějířků trčí, kolem něj jemně omotej, aby drdol nabyl své kontury.

 

4. Připni konec vlasů sponkami nebo vlásenkami. Můžeš drdol také ozdobit sponou nebo květinou.

 

Účesy z dlouhých vlasů - 3
(Foto: myzeny.sk)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Krátké vlasy bez nůžek
Hvězdné účesy pro dlouhé vlasy
Budou ti slušet krátké vlasy?


Nevšední culík

 

I klasický ohon jde udělat jinak. Co takhle nahradit gumičku pramínkem vlasů? A místo dozadu ho uvázat na straně?

 

Postup:


1. Máš na výběr, ohon můžeš vyčesat vysoko (jako v předchozím účesu), nebo nízko, tak, aby se dotýkal šíje. Další možností je gumičku upevnit na boku hlavy, hned za uchem, jak vidíš na fotce.

 

2. Upevni culík gumičkou.

 

Účesy z dlouhých vlasů - 4
(Foto: myzeny.sk)

 

3. Odděl tenký pramen a omotej jím gumičku tak, aby ji celou skryl.

 

4. Ovinutý pramen připevni sponkami, které skryj pod vlasy. Případně ještě můžeš tento pramínek lehce zafixovat lakem na vlasy, aby se neposunul a neodhalil gumičku pod ním.

 

 

Účesy z dlouhých vlasů - 5
(Foto: myzeny.sk)


Rybí cop

 

Proč rybí? Pojmenování dostal účes podle vzoru, který vznikne, když si vlasy zapleteš. Je velmi efektní náhradou klasického copu a jeho tvorba je dokonce ještě jednodušší!

 

Postup:

 

1. Vlasy stáhni gumičkou za uchem a culík přehoď dopředu. Na vlasy tak pohodlně uvidíš, když se postavíš se před zrcadlo. Až se naučíš ten správný grif, můžeš si cop umotat i klasicky vzadu.
 

2. Ocas rozděl na dvě stejně velké části.


3. Z jedné z nich odděl na vnější straně středně silný pramen a přelož ho k druhé části.

 

Účesy z dlouhých vlasů - 6
(Foto: myzeny.sk)


4. Na druhé straně postupujte stejně - opět odděl pramen (snaž, aby byl zhruba stejně silný jako ten předchozí) a přelož na opačnou stranu.


5. Pokud chceš rybí ocas volnější, prameny velmi nestahuj. Pokud máš ale vlasy postupně sestříhané, raději prameny utahuj, ať se ti cop zbytečně nerozježí, nevypadalo by to hezky. Nepleť až do konce, nechej spodek copu jen tak a omotej ho gumičkou. Také můžeš vlasy zafixovat místo gumičky tenkým barevným šátkem, ze kterého necháš vyset cípy. Bude to vypadat velmi šmrncovně.

 

Účesy z dlouhých vlasů - 7
(Foto: myzeny.sk)28 hlasů
Vaše hodnocení