Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě akné, ale nechceš si pořizovat předražené speciální přípravky? Kvalitní léčbu si můžeš zajistit i sama doma!

Účinné domácí triky, jak vyhrát nad akné

aktualizováno 12.03.2012, 00:16 | 12.03.2012, 00:00 | tej

Trápí tě akné, ale nechceš si pořizovat předražené speciální přípravky? Kvalitní léčbu si můžeš zajistit i sama doma!

Akné trápí v pubertě snad každého člověka a způsobí nemálo nepříjemných chvilek. Firmy se předhánějí s tím, kdo vymyslí lepší přípravky, ale ty opravdu kvalitní bývají více než drahé. Navíc každému nepůsobí stejně. Připravit si masky a krémy můžeš i sama doma, přitom utratíš jen pár korun. Navíc víš, co do toho dáváš, tudíž se nemusíš bát zbytečných komplikací. Jaké masky ti pomohou?

 

Česneková maska

 

Už naše babičky věděli, že je česnek zázračná bylinka a opravdu se nemýlili. Připrav si osm dílků (pokud máš česnek malý, můžeš i víc) česneku, pořádně je očisti a rozmačkej. Hotovou pastu si aplikuj na očištěnou pleť a nech působit dvacet minut. Důkladně opláchni a pleť očisti teplou vodou a opláchni heřmánkovým odvarem, který koupíš v lékárně.

 

 

Medová maska

 

Další parádní masku si můžeš vyrobit z medu. Budeš k tomu potřebovat tekutou šlehačku, kterou ušleháš do husta. Stačí ti dvě lžíce. K husté pěně přidej dvě lžíce medu a důkladně promíchej. Masku aplikuj na vyčištěný obličej a nech působit aspoň 25 minut, poté důkladně opláchni teplou vodou.


Heřmánková maska

 

Potřebuješ trochu uklidnit podrážděnou opupínkovanou pleť. Nejlepším hojivým přípravkem je bezesporu heřmánek. Připrav si sto gramů sušeného heřmánkového květu a zalij ho vařící vodou. Vody použij jen trochu, aby z květů vznikla jen taková kaše. Celou směs nechej několik minut louhovat a kašičku polož na čistý a suchý ručník, který si přiložíš na postižené místo. Nechej působit dvacet minut a obličej opláchni teplou vodou. Určitě si nepřekrývej celý obličej jednou utěrkou, nevydržela bys dvacet minut s dechem. Raději si to rozděl minimálně na dva díly a nos nech uvolněný.

 

 

Maska z droždí

 

Kup si jednu kostičku droždí, vidličkou ho rozmělni a zalij malým množství vlažné vody. Kašičku aplikuj na vyčištěný obličej a nechej patnáct minut působit, poté důkladně vymyj teplou vodou.

 

Rajčatová maska

 

Rozmíchej jedno celé rajče s jedním bílým jogurtem a aplikuj na vyčištěnou pleť. Opět ti postačí dvacet minut působení a můžeš vymývat. Tato maska je vhodnější spíše pro ty, které mají pupínků pouze pár, ale je stejně dobrá i pro prevenci, pokud máš sklony k vyrážkám a akné.8 hlasů
Vaše hodnocení