Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Může naše snaha o krásnější a delší řasy poškodit zrak?

Umělé řasy a séra na prodloužení řas? Pozor, může jít o zrak

Dlouhé řasy
zdroj: Getty Images Dlouhé řasy
aktualizováno 11.02.2019, 00:00 | 11.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Může naše snaha o krásnější a delší řasy poškodit zrak?

Umělé prodlužování řas je velmi populární, dlouhé a husté řasy ale nejsou bez rizika. Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a mohou vyvolat alergii. Bezpečnější cestou k dlouhým řasám jsou speciální kapky, ale i ty vybírejte s rozvahou.


Otoky a štípání nejsou v pořádku


Případy přecitlivělosti očí po prodlužování řas nejsou výjimečné. Pro zrak představují nebezpečí zejména používaná lepidla. Ta mohou vyvolat alergickou reakci, která se projevuje svěděním očí, opuchlými víčky nebo vypadáváním vlastních řas. „Umělé řasy a zvláště lepidlo mohou alergizovat oční víčka a způsobit jejich zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň způsobují oslabování vlastních řas a jejich vypadávání. Navíc pokud se lepidlo dostane přímo do oka, může poškodit zrak,“ upozornil Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.


Některé salony používají řasy z jemné srsti zvířat, která sama o sobě může být alergizující. Máte-li alergii na kočky nebo psy, přírodní umělé řasy ze zvířecí srsti by vám mohly pěkně zavařit.

 

Slzení očí
(Foto: Getty Images)


Mohou prodlužovací séra poškodit zrak?


Stále oblíbenější je v poslední době prodlužování řas speciálními séry a kapkami, které jsou k vlastním řasám šetrnější. Podporují jejich růst a houstnutí. Přirozená délka řas je mezi šesti a osmi milimetry. Speciální kapky je prodlouží o tři až pět milimetrů, řasy díky nim zároveň zesílí a ztmavnou. Aplikují se každý den přibližně deset týdnů a efekt vydrží pět až deset měsíců, poté je po kontrole očním lékařem možné proceduru opakovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejčastější chyby při používání řasenky!
Prodlužování řas: Na co se připravit, než se vydáš do salonu
Dokonalé řasy na dosah: 5 metod pro neodolatelný pohled


Přestože kapky dostupné na našem trhu musejí být schválené a zdravotně nezávadné, nejsou vhodné pro každého. Používat by je neměly například těhotné a kojící ženy nebo klientky se sklony k zánětlivým onemocněním očí. Rozhodně se také vyvarujte objednávání sér na podporu růstu z asijských e-shopů. Možná ušetříte na penězích, ale nemáte ani ponětí, jaký chemický koktejl si do očí dobrovolně aplikujete.


Mnoho zejména mladších dívek má obavy i z aplikace takových sér. Prodlužování řas očními kapkami je snadné. Díky štětečku si kapky ženy jednoduše na řasy nanesou samy. Než se ale do prodlužování řas pustí, je třeba navštívit některou z očních klinik, kde řasy prodlužují. Zdravotnický personál vám nejlépe vysvětlí, jak kapky aplikovat, zkontroluje ale také, zda netrpíte jakoukoli překážkou, která by používání takových přípravků vylučovala. Tím může být jakékoli zánětlivé onemocnění očí, lékař kontroluje také nitrooční tlak.0 hlasů
Vaše hodnocení