Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jdete poprvé na řasy a jste z toho trochu nervózní. Jakou délku zvolit? Můžete si umělé řasy líčit řasenkou? Měly byste si nechat nalepit i spodní řasy? V jakých intervalech je potřeba řasy doplňovat? Odpovědi na tyto otázky se můžete dozvědět ješ...

Umělé řasy: Jaký věk, délka a tvar je pro ně ideální a proč se vyhnout vatovým tamponkům?

řasy
zdroj: Getty Images řasy
aktualizováno 12.04.2019, 00:00 | 12.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Jdete poprvé na řasy a jste z toho trochu nervózní. Jakou délku zvolit? Můžete si umělé řasy líčit řasenkou? Měly byste si nechat nalepit i spodní řasy? V jakých intervalech je potřeba řasy doplňovat? Odpovědi na tyto otázky se můžete dozvědět ještě dřív, než se pro řasy rozhodnete.

Uměle prodloužené a zahuštěné řasy jsou velkým trendem, a která dívka by nechtěla takové mrkačky mít. Když si je necháte aplikovat, ušetříte si každodenní líčení i odličování. Vaše oko navíc bude výraznější a větší, a to i po ránu nebo v bazénu. Na co si dát ale pozor? Mimo jiné byste se třeba měly vyhnout odličování umělých „smetáků“ vatovými tamponky. Čtěte dál a dozvíte se proč.


V jakém věku si můžete nechat řasy udělat?


Prodloužení a zahuštění řas není nijak věkově omezené. Pokud je vám ale třináct, tak je škoda nechávat si dělat řasy už v tak brzkém věku. Určitě máte svoje přírodní řasy dost dlouhé na to, aby vám je kdejaká dospělačka záviděla. Umělé řasy navíc vypadají u příliš mladých holek nepřirozeně až sprostě.


Délka řas


Pokud jdete na řasy poprvé, neměly byste to přehnat s jejich délkou. Je jasné, že budete chtít co nejdřív co nejdelší řasy. Když to ale přeženete, tak si na svůj vylepšený vzhled nezvyknete vy ani okolí. Ideální je začít na osmi nebo devíti milimetrech. Záleží na tom, jak dlouhé jsou vaše přirozené řasy. V tomto ohledu si nechte poradit od vaší řasařky, která má zkušenosti. Navíc také může delší a kratší řasy namíchat, aby byl přechod pozvolnější.

 

řasy
(Foto: Getty Images)


Tvar řas


Existují dva typy aplikace řas. Buď se ty nejdelší řasy dají doprostřed oka a po stranách jsou umístěny ty kratší, což vypadá nejpřirozeněji. Jestli ale chcete dosáhnout kočičího vzhledu, můžete si nechat ty nejdelší řasy aplikovat do vnějších koutků očí. Potíž je ale v tom, že z vnějších koutků řasy vypadávají mnohem rychleji, a tak byste si to nemusely moc dlouho užít.


Spodní řasy a obočí


Samozřejmě si můžete nechat udělat i spodní řasy. Ze zkušenosti ale vypadávají mnohem dřív, protože jsou jemnější, a prodloužení byste tak mohly obdivovat nejdéle týden. Stejné je to i s obočím, pokud ho máte příliš neviditelné, můžete si nechat na vaše vlastní chloupky nalepit nějaké výraznější. Ani ty ale nemají tak dlouhou trvanlivost, a tak se hodí spíš jednorázově a jinak raději sáhnout třeba po microblandingu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NÁVOD: Jak aplikovat umělé řasy
Vyplatí se investovat do: Microbladingu, trvalé úpravy obočí?
Jak se zbavit kruhů pod očima na počkání?


Čemu se po nalepení nových řas vyhnout


Pár hodin po aplikaci řas byste se měly vyhnout sauně nebo páře. Příliš velké horko by totiž rozlepovalo lepidlo na řasy, které musí po nalepení chvíli zasychat.


Líčení a odličování


Umělé řasy si klidně zvýrazněte ještě řasenkou. Stejně ji budete muset použít, až většina přidělaných řas vypadne. K následnému odličování však nepoužívejte vatové tamponky! Částečky vaty, které nevidíte, se totiž na umělých řasách zachytávají a dráždí oko. Raději smyjte řasenku vodou nebo mycími gely.

 

řasy
(Foto: Getty Images)


Co když vám budou po aplikaci řasy nepříjemné?


První den po návštěvě řasařky vás mohou oči lehce pálit, vždy by to mělo po chvíli přejít. Jestliže ale máte pocit, že se s novými řasami nedá vydržet, nic nepodnikejte samy a hlavně si je nestrhávejte. Zavolejte paní, která vám je aplikovala, a ona vás co nejdřív vezme, aby vám během deseti minut řasy sundala.


Můžete být třeba alergické, protože řasy jsou často vyráběné například z norkové srsti. Nebo si zkrátka na nový pocit nezvyknete.


Barevné řasy a kamínky


Řasy nejsou k dostání jen v černočerné barvě. Můžete si vybrat i takové, které hází na slunci lehké barevné odlesky. Jako ozdobu můžete zvolit i kamínek nalepený na řasách. Nezapomeňte ale, že takový kamínek vypadá dobře jen prvních pár dnů a po zbytek měsíce vás lidé budou spíš upozorňovat na to, že máte na řase smetí.0 hlasů
Vaše hodnocení