Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Coco Chanel jednou prohlásila, že parfém by měl být aplikován na místa, na kterých touží být žena políbena. Romantické, ale nepraktické. Poradíme ti, jak vonět co nejdéle a nejkrásněji!

Umíš si správně nanést parfém?

aktualizováno 02.06.2012, 00:00 | 02.06.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Coco Chanel jednou prohlásila, že parfém by měl být aplikován na místa, na kterých touží být žena políbena. Romantické, ale nepraktické. Poradíme ti, jak vonět co nejdéle a nejkrásněji!

Do vlasů, či na dekolt? Místo je důležité! Není v tom žádná alchymie, pár dobrých voňavých rad se však určitě přijde vhod i tobě.

 
Pulsní body

 

Těmito body jsou myšlena místa na pokožce, která jsou nejvíce prokrvená a teplá, což napomáhá lepšímu a silnějšímu rozvinutí vůně. Pulsní body lze nalézt na vnitřním zápěstí, krční tepně, pokožce za ušima, loketní jamce, podkolenní jamce, na spáncích nebo ve výstřihu. Parfém aplikován na pulsní místa se lépe uvolňuje a postupně vyzařuje vůni v reakci na tělesné teplo v průběhu celého dne.

 

Čeho se vyvarovat?

 

Parfémy sice krásně voní, ale rozhodně nechutnají! A i přes již dříve uvedený krásný citát od Coco Chanel, zabraň aplikaci vůně na místa, kde by je mohl někdo ochutnat. Jinak si líbání tvého krčku nebo vlasů pro příště rozmyslí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Omrzela tě oblíbená vůně? Zkus nepatrnou změnu
S jarem nový parfém. Vyber si z nejnovějších trendů
Už víš, jak budeš vonět v létě?

 

Jak parfém aplikovat?

 

Vůni aplikuj vždy předtím, než se oblékneš a ozdobíš šperky. Některé parfémy zanechávají těžko odstranitelné skvrny na látce, reagují s kovy a poškozují pravé perly. Pokud jsi zvyklá nanášet parfém na oblečení, doporučujeme vyzkoušet novou vůni nejdříve na látce, u které ti případné poškození barvy nebude tak vadit a zejména zde platí - čím méně, tím lépe.

 

Před klasickým přímým stříknutím na kůži upřednostňují některé ženy rozprášit vůni do vzduchu a následně se přes voňavý opar projít. Jde však o docela nepraktickou variantu aplikace. Pokud je ti každá kapka vzácná, tato metoda nebude tou pravou...

 

 

Tip při zkoušení nové vůně

 

Vyvaruj se jako prudkého mávání papírovými proužky, také klasického tření zápěstí ihned po aplikaci, zabráníš tak nežádoucímu zahřátí vůně. Abys ucítila všechny báze, nechej vůni chvíli rozležet na ruce a přičichni, pak počkej minimálně dvacet minut až hodinu pro rozležení do dalších vonných esencí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kosmetika z internetu? Nenech se napálit!
Vyber si parfém na míru
Vyber si vůni přesně pro sebe

 

Voňavé vlasy

 

Nanesení vůně do vlasů je skvělým způsobem, jak zajistit jemné působení vůně v průběhu celého dne. Buď však opatrná, vstříknutí do čerstvě umytých vlasů nebo pravidelné používání výrazně aromatických vlasových přípravků bude mít za následek změnu aroma.

 

Dále pamatuj na to, že alkohol obsažený v parfému může vlasy výrazně vysušit. Vůni tak nanášej z větší vzdálenosti, ideálně z minimálně 20 cm.

 

Jak prodloužit trvání vůně?

 

Existuje několik triků, které napomohou prodloužit trvání vůně. Faktem je, že vůně rychleji vyprchá na suché pokožce. Předem použitý neparfémovaný hydratační krém je skvělou základnou pro nanesení vůně. Navlhčený kůže zabrání vsáknutí aroma do pórů, což napomáhá postupnému a dlouhotrvajícímu rozvinutí vůně.

 

Společné používání produktů kosmetiky stejné řady je dalším způsobem, jak prodloužit trvání vůně. Můžeš kombinovat tělový gel, tělové mléko nebo deodorant stejné vůně a značky. Tím zabráníš nejen nežádoucí změně vůně, ale pomůžeš jí naplno se rozvinout.8 hlasů
Vaše hodnocení