Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemáte to štěstí mít své vlasy krásně husté a dlouhé? Nesmutněte, prodlužit vlasy si může nechat každá žena i dívka.

Uvažujete o prodloužení vlasů? Výhody a nevýhody všech metod

Krásné vlasy
zdroj: Getty Images Krásné vlasy
aktualizováno 07.07.2018, 00:00 | 07.07.2018, 00:00 |

Nemáte to štěstí mít své vlasy krásně husté a dlouhé? Nesmutněte, prodlužit vlasy si může nechat každá žena i dívka.

Mýtů o prodlužování vlasů je spousty, ale jsou všechny pravdivé? Opravdu vlasy zeslabují a ničí? Není tomu tak vždy. U všech metod, kterých je na trhu s prodlužováním opravdu hodně, se najde nějaké pro a proti. Představíme si pár těch nejznámějších.

 

Vlasové pásky


Tato metoda je jedna z levnějších variant. Cena se samozřejmě odvíjí od délky, hustoty, barvy a původu vlasů. Mezi ty nejkvalitnější a pro naše vlasy nejlepší jsou středoevropské. Některé kadeřnice a e-shopy, které vlasy prodávají, nabízejí vlasy původem z Asie. Ty mají ale jinou strukturu a do našich vlasů nezapadnou tak dobře a výsledek vypadá nepřirozeně. Vlasy dovezené právě z Asie by se vám začaly po pár dnech cuchat a ztratí i svůj původní lesk.


Jak to funguje: Vlasy jsou zataveny do silikonových pásků a pomocí nich se poté za pomocí tepla přichytí k vašim vlasům. Jsou vhodné téměř pro každou ženu a slouží k dlouhodobému nošení cca 2-3 měsíce, podle toho jak rychle vám vlastní vlasy rostou. Na odrostlých vlasech mohou být totiž spoje vidět, což určitě nechcete. Proto je třeba pásky po čase sundat a nandat znovu co nejblíže ke kořínkům.


+ Metoda prodlužování za pomocí vlasových pásku je rychlá a poměrně snadná. Zvládne ji i šikovný člověk doma, ale je lepší zajít si ke specialistovi.


+ Vlasy jsou pořád stejně dlouhé a nijak se nezkracují.
 

- Pokud máte jemné vlasy, může se stát, že vám pásek někde vykoukne a to není moc příjemné.


- Pokud si pásky nasadíte sama doma, může se vám lepidlo z pásků dostat i jinam a vám vznikne z vlasů dred, který není lehké rozčesat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Míváš střapaté či zacuchané vlasy? Víme jak na ně!
11 geniálně jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy
Pětiminutové triky pro vlasy jako z reklamy

 

Prodlužování pomocí keratinu


Jedna z nejznámějších metod, které na trhu najdeme, je prodlužování keratinem za pomocí tepla. Pokud se rozhodnete právě pro tento typ, je dobré zajít k odborníkovi, který vám vlasy ukáže a přesně podle vašich vlastních vám přiřadí takové, které budou k nerozeznání od těch přírodních. Stejně jako u vlasových pásků jsou ty středoevropské nejlepší volbou.


Jak to funguje: Pomocí keratinu se vybrané vlasy napramínkují na počet, který sedí hustotě vašich vlasů a poté se za pomocí speciálních nahřátých kleští propojí s vlastním pramínkem. Keratin je přirozenou složkou živých vlasů a jeho použití dokonce zaručuje růst a výživu vlastních vlasů.

 

Prodlužování vlasů keratinem
(Foto: Getty Images)


+ Metoda je vhodná i pro ženy, které mají jemné vlasy nebo hodně krátké vlasy.


+ Keratin vyživuje i vaše vlastní vlasy a podporuje jejich růst, metoda se proto využívá například i u pacientek po chemoterapii.


+ S takto prodlouženými vlasy můžete pracovat jako s vlasy vlastními: vytvářet složité, i vyčesané účesy, barvit je, nemají žádné zvýšené požadavky při mytí.


- Mezi nevýhody této metody patří zejména to, že musíte docházet pravidelně po 2-3 měsících na posun, při kterém se vlasy sundají, odstřihne se keratinová část a udělá se nová. Tím se vlasy zkracují a nevydrží vám stejně dlouhé jako u vlasových pásků. Doba užití keratinového prodloužení je přibližně rok, podle toho, jak dlouhé vlasy jste si vybrala.


- Cenově je to trochu náročnější, ale když se díky tomu budete cítit lépe a sebevědoměji, tak je to určitě správná volba. Mezi ty dražší varianty patří zejména naprosto přírodní, nikdy nebarvené tzv. „panenské“ světlé vlasy, které jsou velmi vzácné. Tmavé nebo uměle obarvené vlasy pořídíte o něco levněji.
 

- Hodně záleží na zručnosti a zkušenostech kadeřnice, určitě se neřiďte jen cenou, dejte na doporučení a recenze.

 

Prodlužování vlasů keratinem
(Foto: Getty Images)

 

Prodlužování vlasů metodou mikro ring


Tato metoda peří mezi ty mechanické. Vlastní pramen vlasů se spojí s prodlouženým za pomocí kovového kroužku, který se navlékne na váš pramínek a speciálními kleštičkami se zmáčkne kolem přidaného pramínku.


Jak to funguje: Kroužky se dělají ve více barvách, tudíž pasují do všech barev vlasů. Velikost kroužku se pohybuje od 3 do 4 mm. Mikro ring je proto vhodný především pro ty, kdo mají opravdu husté vlasy, a kroužek u nich není vidět. Používá se zejména k prodloužení zadní části vlasů.


+ Velkou výhodou mikro ringu, stejně jako u vlasových pásků, je, že se vlasy nezkracují a vydrží stejně dlouhé. Díky tomu je metoda i méně finančně náročná.


- Tato metoda se skutečně nehodí pro jemné vlasy a na přední partie vlasů.


- Některé šampony, kondicionéry a masky mohou způsobit rozleptání spojů, což zhoršuje následné posunutí a rozčesání vlastních vlasů.

 

Pro ženy, které celý život touží po hustých a dlouhých vlasech je prodlužování záchrana a určitě jim to dodá sebevědomí, které se s krásnými vlasy neodmyslitelně spojuje. Co si budeme povídat, první velká věc, které si člověk na ženě všimne, jsou právě vlasy. A pokud se žena s těmi svými necítí dobře a má možnost k prodloužení, neměla by váhat.


Pokud se bojíte, že vám prodloužení zničí vlasy nebo kvůli němu neporostou, jsou vaše obavy zbytečné. Stačí správná péče a dodržení pravidel, se kterými vás seznámí vaše kadeřnice, stejně jako když pečujete o vlastní vlasy. 0 hlasů
Vaše hodnocení