Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Plesová sezona se blíží a s ní i naše zoufání nad zatrženými punčochami. Objevily jsme skvělý trik, kterak oku na punčoše snadno předejít.

Už žádné oko na punčoše! Skvělý trik k nezaplacení

Zatržené punčocháče
zdroj: Thinkstockphotos Zatržené punčocháče
aktualizováno 03.12.2015, 16:29 | 03.12.2015, 16:29 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Plesová sezona se blíží a s ní i naše zoufání nad zatrženými punčochami. Objevily jsme skvělý trik, kterak oku na punčoše snadno předejít.

Zatržená jemná punčoška dokáže zničit dojem z plesu, hodiny tanečních i všedního dne, kdy si v punčochách či punčocháčích vyrazíš na rande či do školy. Když už se očko udělá, většinou se snažíme pomocí bezbarvého laku na nehty alespoň zastavit jeho růst. Objevily jsme ovšem nový trik, díky kterému by se ti vůbec nemělo podařit punčochy zatrhnout.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sexy punčochy pro tvůj zimní look
DIY: Originální flitrové punčocháče
Punčocháče ve spreji: Stojí za vyzkoušení?


Místo do šatníku s nákupem do mrazáku


Příště, až si pořídíš nové punčocháče, místo do šatníku je ulož do mrazáku. No vážně. Stačí je vyjmout z ochranného obalu, namočit pod proudem studené vody a v plastovém sáčku vložit do mrazáku, třeba přes noc. Druhý den je vyndej a nech při pokojové teplotě rozmrznout. Výsledek? Punčochy budou mnohem odolnější.


Čím to? Zmrazením zažije nylon, materiál, ze kterého jsou punčochy vyrobené, tzv. kryogenní stres. Nízká teplota zastaví molekuly v pohybu, a když se zahřátím molekuly znovu uvolní, rozmístí se mnohem rovnoměrněji, díky čemuž je pak nižší šance na poškození látky. Kdo by to byl řekl, že trocha fyziky nám může zajistit bezchybnost našeho outfitu. ;-)10 hlasů
Vaše hodnocení