Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Koupila sis v obchodě skutečně drahý krém, ale připadá ti, že nedokáže to, co sliboval? Tvé okolí je s ním spokojené, jen ty v něm nevidíš takový zázrak? Chyba nemusí být v krému, ale v tobě.

V jakém množství používat kosmetiku?

Používání kosmetiky - 4
zdroj: Thinkstockphotos Používání kosmetiky - 4
aktualizováno 29.08.2016, 16:13 | 29.08.2016, 16:13 | / Krasna.cz/an

Koupila sis v obchodě skutečně drahý krém, ale připadá ti, že nedokáže to, co sliboval? Tvé okolí je s ním spokojené, jen ty v něm nevidíš takový zázrak? Chyba nemusí být v krému, ale v tobě.

Kosmetika má svá pravidla použití, přičemž platí, že méně je někdy více, ale také naopak. Přemíra použití některých krémů ti může kolikrát spíše uškodit než pomoci. Nedostatečné množství zase nemusí fungovat. V jakém množství a kterou kosmetiku je tedy správné používat?

Obličejová kosmetika

Ani v těchto parných dnech by se nemělo zapomínat na hydratační krém na obličej. Pokud doma nějaký máš a používáš ho, tak správně bys vždy měla na obličej nanést množství o velikosti dvou arašídů, protože jedině tak bude pleť krásně hladká a hydratovaná. První část používej na obličej a druhou na krk.

 

Používání kosmetiky - 2
Tolik krému je fajn, pokud si dáváš masku, ale rozhodně ne každý den! (Foto: Thinkstockphotos)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Obstojí veganská kosmetika Kiss My Face?
Využij kosmetiku mnoha způsoby!
Rady našich babiček: Krásná i bez drahé kosmetiky

Na řadu přichází také make-up. Zde záleží samozřejmě na typu a konzistenci make-upu. Tekutého je potřeba méně a pěnového naopak trochu více. Drž se ale pravidla, že množství o velikosti uzávěru lahve (například od piva) by ti mělo vždy stačit. Pokud použiješ make-upu více, hrozí, že budeš vypadat jak maska, a to ani nemluvím o zbytečném plýtvání produktu.

Vlasová kosmetika

Je velmi důležité, kolik šamponu použiješ, protože přehnané množství způsobuje, že jsou vlasy splihlé. Jestliže máš dlouhé vlasy, používej takové množství, jak vypadá sušenka Oreo. Jestli máš vlasy krátké, stačí množství o velikosti většího lískového oříšku. Hlavu vždy myj šamponem nejvíce u kořínků vlasů až do poloviny jejich délky - právě tam se usazuje nejvíce nečistot a mazu. Konečky se přemírou mytí akorát zatěžují.

 

Mytí vlasů
Ani se šamponem to nepřeháněj, vlasy se ti začnou víc mastit. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Po každém umytí následuje samozřejmě úprava vlasů. Se stylingovým krémem či gelem bys to rozhodně neměla přehánět. Pokud tedy máš vlasy převážně jemné, používej množství o velikosti olivy, obdařila-li tě příroda silnějšími vlasy, můžeš jim dopřát klidně "olivy" dvě.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Největší kosmetické neřesti: Jak si devastujeme pleť
Smyslný dekolt? Triky, jak alespoň o číslo zvětšit ňadra!

Tělová kosmetika

Léto je tu, a proto nemůžeme vynechat to nejdůležitější - opalovací krém. Jeho použití se dost podceňuje a často je používán v menším množství, než se doporučuje. Chceš-li se chceš vyhnout rakovině kůže nebo nepříjemným spáleninám, doporučujeme používat opalovací krém v množství stejně velkém, jako jsou tři středně velké hrozny. Opalovací krém si pak rozděl do tří částí - první na chodidla a nohy, druhý na trup a záda a třetí na ruce, krk a obličej. Pamatuj také, že je třeba opakovat nátěr každé dvě hodiny.7 hlasů
Vaše hodnocení