Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je docela trapas, když na neformální akci dorazíš na jehlách. Pro každou příležitost se totiž hodí jiné boty a ty by ses tohohle pravidla měla držet.

V každé chvíli správně obutá

Vysoké podpatky
zdroj: Thinkstockphotos Vysoké podpatky
aktualizováno 20.09.2013, 00:24 | 20.09.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

Je docela trapas, když na neformální akci dorazíš na jehlách. Pro každou příležitost se totiž hodí jiné boty a ty by ses tohohle pravidla měla držet.

My holky milujeme nakupování - oblečení, kabelek, ale i bot. Prostě když máme nějaký problém, jdeme do obchodu a pořídíme si něco hezkého. Zažene to chmury, zvede nám to náladu. A pokud bychom měli dostatek peněz, hodně z nás by nakupovalo asi věčně. Nakupování pro zvláštní příležitosti je ale trošku složitější než běžné nákupy pro radost. Když někam jdeme, musíme volit outfit, ale také boty podle situace, podle místa, kam jdeme, a příležitosti, které se budeme účastnit. 

Říká se, že nikdo nedokáže odradit ženu od koupi dalšího páru bot bez ohledu na to, kolik jich už má. Vždycky se hodí nějaké další, protože ke každému outfitu by se daly vzít jiné. Ale protože většina z nás nemá dostatek peněz, musíme být rozumné. Naše boty by měly být kvalitní, aby vydržely, a měly bychom mít tolik různorodých druhů, abychom se dokázaly vhodně obléknout na každou příležitost. Kam se tedy jaké boty hodí?

Na svatbu, společenské události a velké oslavy

Je pravda, že ženy, které nosí vysoké podpatky, jsou považovány za více sexy než ty, které podpatky nenosí. Přesto nemůžeš vysoké boty nosit vždy, a proto by se vhodné příležitosti měly co nejvíce využít. Jednou z takových příležitostí jsou svatby. Zde bys měla být velmi elegantně oblečena a elegantní styl je bez vysokých podpatků neúplný.

 

Vysoké podpatky
Na společenské události se neboj vysokých podpatků. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Barvu svých bot bys měla přizpůsobit šatům. Není nutné mít lodičky stejné barvy, můžeš využít pěkné barevné kombinace a k botám ještě sladit další doplňky. I kontrastní barva může někdy vypadat velmi dobře, ale to záleží na té správné barevné kombinaci.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nauč se chodit na podpatcích jako pravá dáma
PLESOVÝ SERIÁL: Jak si vybrat správné boty a doplňky
Boty pro zlost? Nakupuj chytře a nedej jim šanci

Na party a neformální příležitosti

V tomto případě záleží zcela a jen na tobě, jaké boty si vybereš. Měly by to však být takové, ve kterých vyydržíš celý večer řádit. Je škoda přijít o polovinu zábavy jen proto, že tě bolí nohy a musíš sedět u stolu. Můžeš si vybrat boty zcela bez podpatku, nebo zvol jednoduché malé podpatky, které jsou pohodlnější než jehly.  Vždy jsou ale silné a široké podpatky pohodlnější. Pokud je velikost podpatku nižší, boty jsou pohodlnější a nohy se tak rychle neunaví. 

 

Vysoké podpatky - 4
Pokud na vysokých jehlách nevydržíš celý večer, raději si je neber. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Není třeba volit jehlové podpatky, které sice vypadají nádherně, ale pouze v případě, pokud na nich zvládneš chodit. Jenomže jen málo dívek dokáže v takových botách dlouhodobě chodit nebo aspoň stát, a tak se zouvají a běhají bosky nebo v silonkách. V létě a venku to tolik nevadí, ale uvnitř to vypadá příšerně. Proto pokud v botách opravdu nevydržíš celý večer, vyhni se jejich používání.

Do školy a do práce

Jestli máš podpatky ráda, můžeš je nosit i do školy a do práce. V tomto případě buď ale skutečně opatrná, co se jejich výšky týká. Ani na jedno místo se totiž nehodí vyysoké jehly, vsaď na ty středně vysoké.

 

Vysoké podpatky - 3
Do školy ber boty na středně vysokých podpatcích. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Odborníci tvrdí, že maximální výška pohodlného podpatku by neměla být vyšší než sedm centimetrů. Takový podpatek ti přidá trochu výšky, zapojuje svaly na nohou, aby vypadaly elegantněji, ale stále se ti v nich bude pohodlně chodit. Můžeš nosit výrazné barvy i robustní podpatky. Zkus takové boty, které oživí tvůj outfit.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Ukažte boty a my vám prozradíme, jaká jste
Třetině dětí boty zničí nohy! Odbornice radila, jak to změnit!

Na procházku, sport i rande


Nesmíš zapomínat na tenisky a boty bez podpatku. I ty totiž mají své využití. Jsou moudrou volbou v případě, že jdeš někam do přírody, sportovat a nebo na rande, o kterém nevíš, co tě čeká. Nikdy totiž nenos jehly, když nevíš, kam půjdete. Kluci totiž málokdy vyberou místo, kde se dá chodit v podpatcích, daleko častěji v nich budeš klopýtat po naprosto nevhodném terénu, budeš se bát, že si zlomíš nohu a ještě se před ním ztrapníš.

 

Vysoké podpatky - 2
Lodičky jsou krásné, ale nejsou moc praktické a ne vždy je vhdoné si je vzít. (Foto: Thinkstockphotos)

 

V případě, že jsou tvé spíše pohodlné než sexy,  musíš je skvěle sladit se svým outfitem. Neboj se barev i vzorů, protože jinak těmito botami těžko zaujmeš.1 hlasů
Vaše hodnocení