Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Podzim už se ohlásil v plné síle, a tak řada z nás zažívá na vlastní kůži nepříjemné výkyvy teplot charakteristické pro toto období. Právě podzim je z hlediska vhodného oblékání asi nejproblematičtější dobou.

Vhodné oblékání na podzim? Vrstvené oblečení a kvalitní prádlo

Podzimní bundička
zdroj: oficiální zdroj Podzimní bundička
aktualizováno 04.11.2014, 15:04 | 04.11.2014, 15:04 | Krasna.cz/trm

Podzim už se ohlásil v plné síle, a tak řada z nás zažívá na vlastní kůži nepříjemné výkyvy teplot charakteristické pro toto období. Právě podzim je z hlediska vhodného oblékání asi nejproblematičtější dobou.

Po létě jsme si zvykli chodit „na lehko“ a stále nevěříme, že léto už je definitivně pryč. Překvapují nás tak chladná až mrazivá rána, a pokud se přece jen oblečeme více, bojujeme zase během poledne a odpoledne s vedry. Jak se tedy na podzim vhodně obléknout, aby nám nebyla zima ani horko? Odborníci radí oblečení vrstvit a hlavně dbát na správné prádlo.

 

Oblečení ve vrstvách

 

Při výběru vhodného podzimního oblečení bychom měli mít stále na paměti právě proměnlivost počasí. Ráno je zima a odpoledne zase teplo, v bundě se budeme „péct“ a pokud zvolíme například jen lehký svetřík nebo halenku, tak ráno prakticky „zmrzneme“. I tento paradox se však podle odbornice na oblékání a etiketu Hany Vydrové dá elegantně a vkusně řešit, a to pomocí vrstveného oblečení.

 

„Podzimní styl oblékání se nese v duchu vrstveného oblečení. Ráno by rozhodně lidé neměli zapomínat na více vrstev lehčích kousků, které pak mohou během odpoledne odložit,“ vysvětluje Hana Vydrová. Vhodné jsou proto různé vestičky, které ráno zahřejí a během dne je můžeme snadno odložit. Skvěle poslouží i elegantní šály nebo plédy, které v sobě navíc zahrnují módní prvek, oblečení dokážou oživit a vyznačují se i určitou rafinovaností. Navíc možnost nosit je na více způsobů každý outfit dokáže rozzářit a dodat mu různorodost. Samozřejmostí by pak v šatníku každé ženy měly být lehká podzimní saka, kabáty a bundičky.

 

Šála
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pomůže i vhodné spodní prádlo

 

Zejména během podzimu nám ale skvěle poslouží i vhodné spodní prádlo. Spodní prádlo totiž není jen podprsenka, ale například i čistě bavlněná tílka nebo trička, která nám právě v této době poskytnou potřebný komfort. „Kvalitní tílka dokážou v zimě zahřát a v horku chladit a sát pot, a to během podzimu oceníme asi nejvíce,“ dodává Hana Vydrová.

 

Podle módní odbornice se totiž řada žen v posledních letech odnaučila nosit tílka pod svrchní oděv a začala je chápat jako nežádoucí, a právě to je chyba. Nedůvěra žen v tílka vychází z obavy z průsvitnosti pod svrchním oděvem a vyvolání neprofesionálního dojmu. Odbornice tak radí volit takzvaná neviditelná trička tělové barvy, která nejsou vidět a zároveň dle aktuální situace hřejí nebo chladí, dokážou sát pot a zabránit tak dokonce i propoceným skvrnám.

 

Vrstvení
(Foto: oficiální zdroj)

 

„Jako neprofesionální se v jakékoli situaci chápe spodní prádlo a podprsenka, které pod oděvem prosvítá. Nic na tom nemění ani stejná barva podprsenky a halenky. Některé ženy si stále myslí, že bílá podprsenka je pod bílou halenkou přijatelná, ale opak je pravdou. Správná dáma by měla dbát na to, aby spodní prádlo nebylo za žádných okolností vidět, a to zaručí jen prádlo v tělové barvě.“ popisuje situaci Vydrová.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Bláznivý módní trend: Šaty přes kalhoty
Kožené bundičky, které ti budou slušet!
Chraň se před zimou, zachumlej se do šál

 

Moderní je vše, v čem se cítíme dobře


Byť se letošní podzim a barvy oblečení ponesou v převážně bílé, černé a vínové nebo v jejich kombinaci, odbornice na oblékání a etiketu je v oblasti módních trendů a jejich diktování mnohem benevolentnější.

 

„Každá žena je jedinečná stejně jako její osobnost, a tak je potřeba chápat i barvy, které žena nosí. Některé ženě nebude nikdy slušet černá a jiná zas nevynikne ve vínové. K módním trendům je třeba přistupovat s nadhledem a vybírat si z nich jen to, co nám sluší, v čem se cítíme dobře, vhodně kombinovat a respektovat svoji postavu, profesi, povahu nebo vyzařování,“ popisuje Vydrová. Prakticky tak lze říci, že módní je pro každou ženu to, v čem se cítí dobře a sebejistě.

 

A jaké oblečení zvolit během podzimu? Zkusit můžete například bavlněné i flanelové materiály, veškeré typy kabátů, kostýmy, komplety, flanelové šaty nebo barevné i vzorované punčocháče.5 hlasů
Vaše hodnocení