Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Elena Danilová se živí jako maskérka, líčení je její prací i koníčkem. Na svůj Instagram nedává fotky jídla ani domácích mazlíčků, ale hodnotí na něm různé způsoby líčení a tipy a triky, jak díky líčidlům vytvořit perfektní vzhled. A zná tajemství...

Jak ušetřit za make-up a vypadat jako hvězda?

vizážistka
zdroj: Getty Images vizážistka
aktualizováno 18.10.2019, 00:00 | 18.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Elena Danilová se živí jako maskérka, líčení je její prací i koníčkem. Na svůj Instagram nedává fotky jídla ani domácích mazlíčků, ale hodnotí na něm různé způsoby líčení a tipy a triky, jak díky líčidlům vytvořit perfektní vzhled. A zná tajemství toho, jak mít make-up jako hollywoodské celebrity, ale za podstatně levnější rozpočet!

Elena radí dívkám po létu mimo jiné to, aby zbytky svých letní make-upů nevyhazovaly. Stačí je míchat se světlejším odstínem nebo krémem, aby byly méně hutné a tím pádem i světlejší. A co dalšího doporučuje, abyste si ušetřily práci, peněženku a vypadaly skvěle?

 

Elena Danilova
(Foto: Instagram)


Myjte beauty blendery v pračce


Protože se tyto houbičky používají k nanášení make-upu, po nějaké době budou nepoužitelné. Nemusíte je pak ale vyhazovat a hned si pořizovat nové. Sama Elena pere své beauty blendery 30 minut v pračce a poté je nechá stejnou dobu sušit v páře. Houbičku lze prát i spolu s jiným oblečením, samozřejmě ne bílým.


Na co potřebujete zelený korektor?


Všichni vizážisté dobře vědí, že chyby na kůži se neutralizují pomocí opačné barvy. Proto žlutá barva zamaskuje modré skvrny a namodralé jizvičky po akné, zelená zase zneviditelní červené akné a kožní cévky, fialová zakryje nažloutlou barvu a meruňkové a oranžové stíny by měly být dobré na kruhy pod očima.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Korekční tyčinka Couvrance, Avéne, 379 Kč
* Korektor Professional Makeup Concealer Jar, NYX, 179 K4, prodává Notino
* Konturovací paletka korektorů a rozjasňovače, Dermacol, 169 Kč
* Barevný korektor, Sephora Collection, 395 Kč, Sephora


Ušetřete na produktech 2 v 1


Abyste měly v koupelně i kabelkách co nejméně věcí a moc za ně neutratily, tyto kosmetické přípravky jsou rozhodně dobrou volbou. Některé rtěnky lze použít i místo tvářenky, někdy je to ještě lepší s balzámem na rty. Ten totiž zároveň hydratuje a spíš se blíží odstínu vaší pleti, navíc není lepkavý. Tento způsob se ale nehodí pro dívky, které mají s pletí problémy a póry se jim snadno ucpou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DIY: Neuvěříš, z čeho si můžeš vyrobit populární HOUBIČKU NA MAKE-UP!
Moc tmavý make-up? Jak to rychle napravit
Jak odstranit makeup z oblečení?


V drogeriích existuje spousta přípravků, které jsou jako 2in1 přímo označené. Jde třeba o stejný produkt na ruce a nehty či hydratační krém zároveň s ochranou proti slunečnímu záření.


Nedělejte zásadní chyby v líčení


Podle maskérky byste měly aplikovat rozjasňovač pod oči v takzvaném hollywoodském trojúhelníku. Svěžího vzhledu totiž nedosáhnete, když ho aplikujete jen podél spodní linie oka. Místo toho ho naneste tak, jak je to na fotce a rozetřete směrem ven. Rozjasňovač také můžete smíchat s make-upem nebo ho dát přes něj, aby pokožka jemně zářila. Stejně tak ho lze jemně aplikovat na rty pro větší objem.

 

rozjasňovač
(Foto: Instagram)

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Univerzální rozjasňovač Max Factor Miracle Glow, 177 K4, prodává Notino
* Rozjasňující make-up Max Factor Skin Luminizer, 194 kč, prodává Notino
* Rozjasňující paletka, Dermacol, 189 Kč
* Tekutý rozjasňovač Makeup Revolution Liquid Highlighter, prodává Notino


Mnoho dívek dělá tu chybu, že používá tmavší hnědý bronzer na místa pod lícními kostmi. Stačí se ale jen trochu zadýchat nebo vstoupit do chladnějšího počasí, tváře zčervenají a výsledek bude spolu s bronzerem vypadat divně. Proto je opravdu důležité vybírat tvářenku podle barvy pleti, maximálně o pár odstínů tmavší a barvou spíš do růžova.


Pro zvýraznění obočí, které je řídké, byste neměly používat tužku na oči. Bude to totiž vypadat uměle a někdy až moc výrazně. Lepší jsou barvící kartáčky na obočí, které vytvoří přirozený efekt a zakryjí vypadaná místa, přičemž na nich udělají efekt rostoucích chloupků. Obočí byste měly po nanesení gelu kartáčovat tak dlouho, dokud nebude působit měkce. Elena sama používá ještě fixační gel se třpytkami, který výsledný efekt změkčí. Do prostoru obočím pak nanáší rozjasňovač. Husté obočí bude stačit uhladit jen průhledným gelem.


Kosmetické štětce noste vždy s sebou


Podle Eleny by dnešní dívka měla v kabelce pokaždé nosit štětec na make-up, širší štětec pro rovnoměrné nanesení pudru, štětec pro nanášení stínů a konturování obličeje a samozřejmě také beauty blender, díky kterému rychle odstraníte nadměrné množství jakékoliv kosmetiky. Štětce jsou lehké a kdykoliv vám pomohou, pokud se budete chtít přelíčit.0 hlasů
Vaše hodnocení