Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Studovala psychologii, ale je z ní profesionální vizážistka. Nemůžeme však říci, že by perfektní vzhled žen nepůsobil pozitivně i na jejich psychiku.

Vizážistka radí: Berte líčení jako součást svého stylu!

Ukázky líčení
zdroj: Krásná.cz/autorka Ukázky líčení
aktualizováno 24.09.2012, 00:00 | 24.09.2012, 00:00 | Krásná.cz/Eva Málková

Studovala psychologii, ale je z ní profesionální vizážistka. Nemůžeme však říci, že by perfektní vzhled žen nepůsobil pozitivně i na jejich psychiku.

V rozhovoru s Mgr. Hanou Čihánkovou, která se tomuto oboru věnuje 7 let, se dozvíte, jaké zvolit líčení pro významnou událost, co je trendy právě nyní a proč bychom se neměly bát experimentovat.


Kdy jste se dostala k vizážistice? Bavilo vás odmalička na sebe ,,patlat“ barvičky a zkoušet?


Odmalička mě bavilo něco vyrábět, kreslit a jakkoliv tvořit. Později jsem se na dlouhou dobu našla ve výrobě keramiky a dokonce jsem přemýšlela o studiu na umělecké vysoké škole. Z těchto plánů z praktických důvodů sešlo a já jsem začala studovat psychologii, kde pro kreativitu moc prostoru nebylo. V té době mě jedna kamarádka postrčila k tomu, abych zkusila líčení, které mě bavilo už i dřív. Takže jsem doma posbírala malovátka od sestry a mamky a vyrazila na své první focení. Potom už se to postupně rozjíždělo tak nějak samo. Nejdříve jsem líčení měla jako koníček a později to přešlo v práci, která je pro mě teď koníčkem na plný úvazek.

 

Ukázky líčení
(Foto: Krásná.cz/autorka)


Ve vaší nabídce služeb je zahrnuta i konzultace ohledně líčení. Domníváte se, že ženám stále dělá problém volba správného líčení? V čem děláme nejčastěji chyby?


V tomto směru jsme bohužel stále velmi pozadu oproti jiným zemím. Ženy u nás se bojí líčení, hlavně používání make-upu a výraznějších barev. Ženy nejsou zvyklé se denně líčit a řada z nich považuje například tvářenku za něco, co si dají jednou za rok do divadla, a to je škoda. Zároveň však ženy mají zažito mnoho špatných návyků ještě z dřívější doby, kdy výběr líčidel byl malý – například modré stíny. Obecně pak bývá problém zejména s volbou vhodného make-upu, který je základem každého líčení. Mnoho žen také podceňuje význam správně upraveného obočí, které může naprosto změnit výraz obličeje.

 

Ukázky líčení
(Foto: Krásná.cz/autorka)


Zaměřujete se i na svatební líčení a účesy. Jak by mělo takové líčení vypadat – pokud se jedná o tak významný den. Co vše je důležité neopomenout?


Svatební líčení je velmi specifické a odlišné od běžného denního make-upu. Tvář nevěsty musí vypadat krásně a svěže, ale při tom být i dostatečně výrazná pro svatební focení. Extrémní jsou i požadavky na trvanlivost, protože líčení většinou probíhá v brzkých ranních hodinách. Vůbec nejdůležitější ale je, aby se nevěsta sama cítila krásná. V případě svatby rozhodně doporučuji vyhledat profesionální služby a nespoléhat na vlastní líčení.

 

Ukázky líčení
(Foto: Krásná.cz/autorka)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Netrap se špatným make-upem, ve škole Surface tě líčení naučí
Nejčastější chyby v líčení
Inspirace pro tvé líčení


Jaké líčení a vlasové variace a barvy jsou nyní nejvíce IN?


Aktuální trendy jsou velmi různorodé a každá žena si z nich může vybrat to, co jí nejlépe sedne. Výrazným stylem je návrat k retro glamour make-upu a´la 40. léta, který fantasticky podtrhne ženskost rudou rtěnkou. V módě jsou stále různé varianty „nude“ líčení, kde vynikne nádherná zářivá pleť. Evergreenem je kouřové líčení, které se vrací ve své nejtmavší variantě. Novinkou této sezony je důraz na husté, přirozeně vypadající obočí, které je dominantou celého obličeje. Trendy jsou také stíny neonových a metalických barev, které vyniknou v kontrastu s velmi minimalistickým líčením zbytku tváře.

 

Ukázky líčení
(Foto: Krásná.cz/autorka)


Na základě čeho si vybíráte dekorativní kosmetiku a stylingové přípravky?


Pracuji s profesionální dekorativní kosmetikou určenou pro vizážisty a většinou tedy sleduji především novinky od těchto značek. Čas od času zabloudím i do obyčejné drogerie a vybírám různé „no name“ vychytávky. V tomto případě se mi osvědčilo, že čím obyčejnější drogerie, tím větší poklady se tam dají najít. Někdy také sháním konkrétní barvu rtěnky nebo laku na nehty a v tom případě vybírám napříč značkami od těch nejlevnějších až po ty drahé.

 

Ukázky líčení
Ukázky práce paní vizážistky najdeš na jejím webu cihankova.com. (Foto: Krásná.cz/autorka)


Určitě se musíte permanentně vzdělávat i v této oblasti. Kde čerpáte nápady pro svou práci?


Inspiraci hledám nejčastěji na internetu, kde sleduji práci jiných lidí z oboru, různé trendy a nápady. Úžasné věci se dají najít také na youtube.com, kde nemám problém strávit i několik hodin sledováním různých videí. Této formě vzdělávání dávám rozhodně přednost před různými kurzy. Největší inspirací je ovšem stále spolupráce s jinými lidmi, kdy sedíme nad projektem a nápady na make-up i vlasy se samy vynořují poté, co vidím modelku, styling nebo lokaci. V tomto směru je pro mě velmi důležité pracovat s lidmi, kteří jsou na stejné „vlně“ lidsky i profesionálně a naše nápady se vzájemně rozvíjejí a doplňují. Většina těch kreativních nápadů vzniká s fotografkou Pavlínou Jarošovou, se kterou jsme si velmi sedly profesionálně i osobně.


Co byste vzkázala našim čtenářkám na závěr?


Začněte brát líčení jako součást svého stylu a začněte si ho užívat. Přestaňte líčení vnímat jako nepříjemnou povinnost a buďte při něm tvořivé, tak aby vás to bavilo. Stejně jako měníte oblečení podle nálady, můžete měnit i make-up nebo účes. Uvidíte, že výsledek stojí za to!2 hlasů
Vaše hodnocení