Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná jste si s úpravou tvaru obočí zahrávaly tak dlouho, až se vám pomstilo a teď už vám skoro vůbec neroste. Máte v něm spoustu mezer, které musíte dokreslovat, a bez hnědé tužky si přijdete tak nějak „vypelichaně“. Díky novým metodám už však ne...

Stále populárnější vláskování: Dopřejte si nové obočí

Obočí
zdroj: Getty Images Obočí
aktualizováno 15.02.2019, 00:00 | 15.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Možná jste si s úpravou tvaru obočí zahrávaly tak dlouho, až se vám pomstilo a teď už vám skoro vůbec neroste. Máte v něm spoustu mezer, které musíte dokreslovat, a bez hnědé tužky si přijdete tak nějak „vypelichaně“. Díky novým metodám už však nemusíte každé ráno rýsovat nad oči novou linku, ale můžete se budit opět s obočím.

Nové techniky pomohou i v případě, že nejste s tvarem svého obočí tak úplně spokojené. Sice je pravda, že nejlepší je přirozenost, občas té přirozenosti ale můžete trochu dopomoct. Třeba vypadáte ve svém tenkém obočí moc přísně, nebo byste byly radši, kdyby bylo výš. Co můžete vyzkoušet, pokud chcete mít dokonalé obočí třeba jako legendární Audrey Hepburn?


Permanentní make-up


Permanentní nakreslení obočí je v podstatě takový druh tetování. Termín tetování by však mohl znít trochu bolestivě. Tento stálý make-up totiž vůbec nebolí, maximálně trochu škrábe.

 

Obočí
(Foto: Getty Images)


Můžete si nechat udělat pudrové obočí, vláskované obočí nebo kombinaci obojího. Pudrové obočí je vhodné pro dívky, které si rády obočí výrazně stínují, jsou to vlastně vytetované mikrotečky.

 

Ještě oblíbenější je však právě vláskování, které se dělá tenkým linkováním a docílí se díky němu i decentního obočí. Minilinky vypadají jako opravdové chloupky a vyhlížejí přirozeně i po ránu. Vůbec tedy nejde o nějakou tlustou čáru nad okem, jak by se mohlo zdát neznalým.


Jak probíhá vláskování?


Vláskování obočí se také někdy říká microblanding nebo perová metoda, protože kosmetička k vytvoření výsledku používá speciální pero. Jde o malé jehličky či čepelky s pigmentem, se kterými vám v salonu dokonalé obočí ručně vykreslí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Špatné obočí? Takhle to spravíš!

Umělé řasy a séra na prodloužení řas? Pozor, může jít o zrak

Jak na dokonalé obočí

 

Bolest by měla být přibližně srovnatelná s trháním obočí. Ve správném salonu by vám měli nabídnout také znecitlivující mast, která odvrátí to, abyste zákrok příliš cítily. Cesta za novým obočím netrvá déle než dvě hodiny a ceny se pohybují kolem dvou tisíc.


V prvních dnech po zákroku se vám sice bude zdát udělané obočí příliš tmavé, to se však rychle srovná o pár odstínů a také si zvyknete. Zároveň by obočí mohlo zpočátku lehce svědit. Místo nad očima by však nemělo být zarudlé. Po zákroku byste se sice měly přibližně týden vyhýbat koupání, klidně ale můžete chodit mezi lidi a radovat se z komplimentů.

 

Obočí
(Foto: Getty Images)


Asi tak po měsíci navštívíte salon znovu a provedou vám v něm korekci, abyste byly s obočím skutečně spokojené. I když by se mohlo zdát, že takové obočí vám vydrží navždy, nenechte se zmást. Opravdu tmavé obočí vám zůstane tak dva roky, časem totiž světlá. V průměru vám tento permanentní make-up vydrží přibližně rok.


Představte si to pohodlí, vybrat si ideální tvar obočí a rok s tím nemít práci! Navíc byste už neměly starosti s jeho barvou nebo asymetrií oblouků. Nebojte se do svého obočí investovat, rozhoduje totiž o vašem výrazu a dokáže vám hezky prozářit a zvýraznit oči.0 hlasů
Vaše hodnocení