Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naše vlasy si určitě zaslouží to nejlepší, vždyť jsou korunkou naší krásy. Potřebují nejen pravidelné umývání a dobrou péči – pomoci si můžeš i sama doma a nemusí to stát tisíce korun.

Vlasové kúry připravené doma – pro tvoje vlasy to nejlepší!

Krásné vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Krásné vlasy
aktualizováno 06.08.2013, 00:00 | 06.08.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Naše vlasy si určitě zaslouží to nejlepší, vždyť jsou korunkou naší krásy. Potřebují nejen pravidelné umývání a dobrou péči – pomoci si můžeš i sama doma a nemusí to stát tisíce korun.

I když v drogeriích a na internetu je k dispozici neuvěřitelné množství vlasové kosmetiky od různých značek, ne vždy se to našim vlasům líbí. Hodně slečen neví, jakou vlasovou kosmetiku si vybrat, často vyberou typově špatně a vlasům to vůbec neprospěje. Nebo za to může barvení a chemie, která je v barvách obsažena – ano, sice to už vlasy tolik neničí jako před několika lety, ale i přes to slabší vlasy mohou oslábnout.

Splihlé, slabé vlasy bez lesku, s poničenými a roztřepenými konečky – takový může být důsledek nevhodné péče a co potom? Ne každému se chce zajít do zmíněných drogerií a dát spoustu peněz za nějakou kosmetiku, u které ani nevíš, jestli ti vůbec pomůže.

 

Zničené vlasy
Taky tě trápí zničené vlasy? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud i ty patříš do téhle skupiny lidí, určitě vyzkoušet domácí masky a kúry na vlasy. Domácí a přírodní suroviny totiž nemusíš jen sníst – jsou i skvělým pomocníkem na vlasy a pleť.

Pro lesklé vlasy


Co budeš potřebovat:

2x lžíce octa
0,5 – 1 litr vody (teplota jako při mytí vlasů)

Postup:
Vlasy klasicky umyj šamponem, který z nich důkladně opláchni. Do misky si nalej uvedené množství vody (čím delší vlasy, tím více vody je potřeba) v takové teplotě, ve které si normálně hlavu oplachuješ. Přidej ocet a až budeš mýt smytý šampon, vodou z misky vlasy opláchni. Pokud to nepřeženeš s octem, nemusíš se bát, že bys byla cítit, a navíc je to skvělá věc, jak pro lesk vlasů, tak i pro pokožku hlavy. Zatímco lidská kůže je kyselá, přípravky (mýdla, šampony) jsou zásadité, tudíž jí troškou kyselého octa prospěješ.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Máš zničené vlasy z neustálého barvení? Zkus brazilský keratin
Tvým zničeným vlasům pomůže botox
Mista radí: Jak správně pečovat o své vlasy

Proti lámavosti

Co budeš potřebovat:
1x banán
vaječný žloutek
pár kapek olivového oleje

 

Vlasová maska
Směs důkladně nanes na vlasy a nech působit. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Postup:
Banán důkladně rozmačkej nebo rozmixuj, přidej vaječný žloutek a pár kapek olivového oleje. Je důležité, aby v celém složení nebyly hrudky, to by se z vlasů velice špatně smývalo. Celý tento !mix“ nanes na umyté vlasy, nech působit a potom velice důkladně smyj.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Nejlepší domácí masky, peeling a další triky: Připravte tělo na léto
Vyzkoušejte medovou domácí masku! Zvláční a vyživí pokožku

Pro suché vlasy

Co budeš potřebovat:

1 dcl olivového oleje

Postup:
Olivový olej dej do misky a ohřej ho, aby byl teplý, ale ne horký. Vetři do umytých vlasů, nech působit a poté důkladně opláchni. Nenahrazuj olivový olej levnějšími náhradami nebo klasickým slunečnicovým olejem.
 3 hlasů
Vaše hodnocení