Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Deodoranty a antiperspiranty jsou obecně považovány za bezpečné produkty. Pokud ale máš citlivou pokožku, pak je možné, že u tebe můžou vyvolat alergickou reakci. Nemusíš si s tím dělat hlavu, protože víme, jak se s alergií vypořádat.

Vše o intoleranci na deodoranty! Víme, co s tím

Pocení
zdroj: Thinkstockphotos Pocení
aktualizováno 25.02.2016, 16:55 | 25.02.2016, 16:55 | Krásná.cz

Deodoranty a antiperspiranty jsou obecně považovány za bezpečné produkty. Pokud ale máš citlivou pokožku, pak je možné, že u tebe můžou vyvolat alergickou reakci. Nemusíš si s tím dělat hlavu, protože víme, jak se s alergií vypořádat.

Jak poznáš, že trpíš intolerancí na deodoranty?
Nejčastějším symptomem špatné reakce na deodoranty je, že se objeví červená, olupující se vyrážka v místech, kde se přípravky proti pocení používají. Také pálení a svědění v oblasti podpaží jsou reakcí na podráždění kůže. Ve velmi závažných případech se ti na kůži mohou objevit červené pupínky, které se změní na mokvající puchýřky. Taková reakce na deodoranty nebo antiperspiranty se může objevit buď ihned po první aplikaci, ale v některých případech i po celých měsících používání.


Proč mám alergii na deodoranty?
Někdy kůže v oblasti podpaží může reagovat vyrážkou, tzv. kontaktní dermatitidou. Kontaktní dermatitidu vyvolanou deodoranty a antiperspiranty zapříčiňují v nich obsažené chemické látky. Nejčastějším alergenem, který spustí takovou reakci, bývá parfemace (parfémové složky, esenciální oleje nebo biologická aditiva). Při dráždění kůže mohou sehrát značnou roli také aditiva, která usnadňují pronikání přípravku do kůže (např. alkohol).

 


Lidé, kteří trpí ekzémem nebo atopickou dermatitidou, mohou mít pokožku náchylnější k alergickým reakcím na deodoranty, zejména na takové, které obsahují parfemaci nebo alkohol. Riziko alergické reakce se proto značně snižuje u neparfémovaných deodorantů a antiperspirantů, nebo u těch, které neobsahují alkohol.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak přelstít otravné pocení
Stop pocení přírodní cestou
Když deodorant nestačí aneb Jak na nadměrné pocení?


Jak předejít podráždění?

Jestliže víš, že máš velmi citlivou pokožku, nebo trpíš atopickou dermatitidou, používej jen deodorant, který neobsahuje parfemaci a alkohol. A než použiješ nějaký nový deodorant, raději ho nejdřív zkus na předloktí, abys viděla, jak bude tvá pokožka na nový produkt reagovat. Jestliže se u tebe po použití deodorantu nebo antiperspirantu objevila kontaktní dermatitida, přestaň ho okamžitě používat. Rovněž je dobré neholit si často podpaží a nosit volné oblečení, aby se minimalizovalo podráždění pokožky.


Náš tip:


* Pokud máš nejraději kuličkové antiperspiranty, pak zkus Eucerin kuličkový antiperspirant (50 ml, 209 Kč), který byl navržen pro ty, kteří trpí nadměrným pocením. Obsahuje vysokou koncentraci Aluminium chlorohydrate (ACH), který zabraňuje hromadění potu a tělesného pachu. Je vhodný pro citlivou pokožku, i po holení, a má svěží, unisex vůni.

 

* Jemný deodorant s krásnou vůní divoké růže Born to Bio Deodorant Divoká růže (156 Kč, k dostání na vivantis.cz) osvěží a eliminuje tělesný pach způsobený činností mikroorganismů na pokožce a zároveň neomezuje fyziologickou funkci kůže. 99 % ingrediencí je přírodního původu. Neobsahuje hliník, ethanol ani parabeny.

 

Deodoranty
(Foto: Archiv firem)

 

* Roll-on Balzám Sensitive od Sebamed (50 ml, 90 Kč) je balzám speciálně určený těm, kteří mají problémy s deodoranty obsahujícími alkohol. Jemné složení nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku a lze jej aplikovat dokonce ihned po depilaci podpaží. Dlouhodobý deodorační efekt zajišťuje Trisoft Active systém patentovaný značkou Sebamed. Aktivní látky účinně potlačují množení bakterií a následný zápach.

 

* Eucerin intenzivní antiperspirant sprej (30 ml, 209 Kč), který byl speciálně vyvinut pro osoby trpící nadměrným pocením. Jeho jedinečné složení se 72-hodinovým účinkem přináší spolehlivou, dlouhotrvající ochranu proti nadměrnému pocení a pachu.0 hlasů
Vaše hodnocení